Zapasy || Judo

Jak trenujesz samemu to za wiele nie zrobisz. Główną siłę i technikę robi się z partnerem. Zostaje manekin/worek bokserski i rzuty nim, inne ćwiczenia siłowo/wytrzymałościowe z różnym sprzętem pod grappling i oczywiście rozciąganie do mostków, szpagatów, nauka fiflaków, karuzelek, salt.
 
  • Like
Reactions: AKK
Chciałbym pochwalić cały temat. Prześledziłem wszystkie posty i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Na wszystkie materiały wideo będę potrzebował więcej czasu…
Czekam na kolejną porcję wiedzy:deniroclap:
 
48773763126_40186f93ea_o-1024x614.jpg
 
Jak trenujesz samemu to za wiele nie zrobisz. Główną siłę i technikę robi się z partnerem. Zostaje manekin/worek bokserski i rzuty nim, inne ćwiczenia siłowo/wytrzymałościowe z różnym sprzętem pod grappling i oczywiście rozciąganie do mostków, szpagatów, nauka fiflaków, karuzelek, salt.
A o jakie ćwiczenia warto uzupełnić plan złożony z ciągów, przysiadów, wioseł, power cleanów, podciagań. Chodzi mi o hybrydę czegoś pod uderzane i zapasy? Nie trenowałem zapasów ale kiedyś miałem epizod z MMA, KB a obecnie trenuje sam.
Mój trening to kombinacje na worku podzielone na dni gdzie w każdym z nich skupiam się na innych elementach.
Chodzi mi o coś co widziałem w treningu zapaśników z Dagestanu, ćwiczenia typowo funkcjonalne pod efektywność w walce z drugim człowiekiem. Dla uderzania mam rożnego rodzaju formy od Phila Daru. Trenując sam nie przetrenuje zapasów ale myśle, że takie ćwiczenia na pewno się przydadzą. Zapasy = ogromna sprawność a ta zawsze się przyda.
 
-Martwe ciągi, przysiady, wykroki, rwania, zarzuty, podrzuty, high pulle, thrustery
-Wyciskania na barki, klatę, wiosłowania, wykluczanie zapaśnicze z hantlami/kettlami, wyciskanie sztangi przed siebie stojąc podskakując (Fedor tego bardzo dużo robił)
-Air bike, wioślarz, ergometr/trenażer narciarski i podobne jemu maszyny też są spoko
-Większość ćwiczeń na kettlach, ćwiczenia na półsztandze czy z talerzem ze skręcaniem się, ciosy proste z półsztangą lub lekkimi hantelkami, krążenia wokół głowy talerzem (halo)
-Ćwiczenia z własną masą ciała, drążki, kółka gimnastyczne, wspinanie na linie/dwóch linach, różne pompki, dipy, muscle upy, itd.
-Siła z partnerem, polecam pooglądać treningi zapaśników
-Różne ćwiczenia z użyciem ekspanderów zapaśniczych, czy uprzęży/rezystorów prędkości
-Uderzanie młotem w oponę, przetaczanie opony, rzucanie piłkami lekarskimi/slamballami w różny sposób, battle ropy, czyli wszelkie uderzenia linami treningowymi.
-Spacery farmera i inne ćwiczenia charakterystyczne dla strongmanów.
-Pchanie, ciągnięcie, przyciąganie obciążenia, np. na saniach treningowych.
-Ćwiczenia z użyciem manekinów zapaśniczych czy ciężkich worków
-Drabinka do treningu zwinności, skakanie przez płotki, wskoki na skrzynię
 
Pierwszy film bardzo przydatny. Zastanawia mnie tylko po co w pewnym momencie jeden z zawodników wykonywał wyciskanie francuskie siedząc. Przecież to klasyczna izolacja.
 
Jutro ruszają MŚ w Belgradzie. Można oglądać na UWW+ poprzez wykupienie subskrypcji. Aż się ucieszyłem, że w końcu te związkowe dziadki chcą zabrać moje pieniądze. Mam nadzieję, że w końcu będzie można oglądać zapasy jakoś w miarę komfortowo, z komentarzem itd. Dostęp za całe mistrzostwa to 13 EUR. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.
 
Ale tycim ketelkiem macha. Nasze wielkie chłopaki po +90 kg, 50 w bagiecie i prolongatum w dupie by go śmiechem pozabijały.
Tak szukam w ogóle jakiś bojów u Dake'a bo tak podejrzewam, że jakaś baza siły była budowana na olimpijskim targaniu + właśnie te funkcjonalne klepanie. Nie mogę nic póki co znaleźć.
 
Back
Top