Wyjazd na UFC 138 w Birmingham

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
Hej,



Powiem krótko... Miałem lecieć ze znajomym na UFC 138, żeby wreszcie zaspokoić głód zobaczenia tego na żywo :) Oczywiście jak to bywa w przypadku tak organizowanych wyjazdów na początku wszyscy jadą, ale gdy przychodzi do konkretnych działań każdy się wyłamuje. W efekcie lista chętnych ograniczyła się tylko do mnie. Ponieważ zdążyłem się już nakręcić i nie chce porzucać tego pomysłu, a z drugiej strony wyjazd solo nie jest już tak wielką atrakcją, dlatego desperacko wrzucam temat na forum.... Może znajdą się chętni i sformuje się kolejna ekipa hehe



Wstępnie skalkulowałem i organizacyjnie zmontowałem wycieczkę... Wylot 4 listopada wieczorem (w Birmingham - 21:35, przesiadka, ok. 5 h lot w sumie), lot powrotny 6 listopada z samego rana (wylot 7:15 więc się nie pośpi, w Warszawie 12:25, lot 4 h w sumie, też przesiadka)... Trzeba się liczyć z kosztem ok. 3000 zł (bilet lotniczy - 1010 zł, hotel - 100 GBP ok. 500 zł - 200 GBP za dwójkę na cały okres, wstęp na galę na sensowny sektor - 150 GBP - 750 zł + życie i picie - kolejne 150 GBP - 750 zł)...



Lotnisko w Birmingham jest położone ok. 2 km w linii prostej od LG Arena... Trzeba się szybko decydować bo miejsca w tańszych hotelach znikają mega szybko... Cały Ibis i Novotel pod lotniskiem zostały dziś zarezerwowane, za chwilę będą już tylko miejsca w hotelach droższych lub położonych znacznie dalej...
 
Hehe Gwoli uściślenia incjatywa miała, i nadal ma, charakter prywatny, a nie komercyjny, więc raczej to nie ja poleciałem z budżetem, tylko po prostu tak wygląda ta kwota po przełożeniu cen z funtów na złotówki (w intraco funcik stoi równo piątaka :)... Nie twierdzę jednak, że jest to tani wyjazd, fakt kasy kupa, ale ja jestem skłonny wypatoczyć... W opcji "na zipa" można zaoszczędzić to 150 GBP na "życie i picie" i wyjdzie jakieś 2 250 zł, ale jak za starych dobrych czasów trzeba będzie skitrać mielone w słoik i samemu upędzić gorzałę :) co kto lubi...
 
do Birmingham lata z Polski ryanair i bilet mozna wynalezc 4x tanszy. 150GBP nie trzeba obcinac, mozna rozsadnie zredukowac. Hostel chyba tez mozna jakis tanszy znalezc. Zreszta nie bede sie czepial :)



Oby Ci sie udalo kogos znalezc, ja na moje pierwsze UFC sobie jeszcze troche poczekam :)
 
spróbuj couch surfing albo obczaj jakis hostel, to powinno znacznie zmniejszyć koszta :-)
 
Są takie dwa duże portale, gdzie możesz wyszukać darmowe noclegi od prywatnych ludzi. Moja siostra po całym świecie tak podróżuje od dawna, nie płacąc ani złotówki za nocleg. Jeden to hospitalityclub a drugiego nazwy niestety nie pamiętam.



edit: właśnie couchsurfing to ten drugi.
 
Tak jak napisałem na początku posta, wycieczkę skalkulowałem "wstępnie"... Jak słusznie zauważyłeś można zrobić głębszy research i pewne koszty zredukować... Z lotami z Ryanaira jest tak, że są tylko z Bydgoszcy, Katowic i Gdańska przylot jest w dniu gali czyli 05.11 i to wieczorem, więc jakiś fuck up jak odwołany lot czy obsówka co w przypadku tanich linii lotniczych zdarza się czesto i można przegapić galę i stracić kasę... Do tego najbliższy powrót dopiero 08 we wtorek więc oszczędzasz 700 zł na bilecie, ale musisz tam siedzieć więc wychodzi podobnie... No i nie jest to już wyjazd na weekend tylko trzeba wziąć wolne, a zakładam że ktoś kto będzie w stanie wyłożyć kasę raczej pracuję, tak jak ja sam :) Po drugie ta LG Arena jest dość daleko od centrum, na terenie jakiegoś dużego centrum konferencyjnego i wokół jest już wszystko zajęte... można znaleźć pewnie hostel w centrum, ale pojawia się koszt dojazdów...



Dzięki wielkie! Obyś na swoje pierwsze UFC nie musiał czekać długo :)
 
Dzięki wielkie za info o hostelach! Superpomocne... Globtroter ze mnie faktycznie początkujący :).



Ryanair okazał się zdecydowanie dobrym tropem więc dzięki za info :) W przypadku Rzeszowa sprawa przedstawia się o wiele ciekawiej :) Wylot z Rzeszowa w czwartek wieczorem 03, powrót 06 w niedziele wiczorem hehe Co prawda wchodzi w tydzień pracy, ale w efekcie za dwa dni wolnego bilet na UFC masz już w kieszeni bo taniej jest prawie o 700 zł a tylko dzień dłużej ta, siedzisz... Zrobię zaraz mały update kalkulacji również w oparciu o stronki z hostelami...



Pozdrawiam
 
Back
Top