Wyjazd na UFC 138 w Birmingham

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
Hej,

Powiem krótko... Miałem lecieć ze znajomym na UFC 138, żeby wreszcie zaspokoić głód zobaczenia tego na żywo :) Oczywiście jak to bywa w przypadku tak organizowanych wyjazdów na początku wszyscy jadą, ale gdy przychodzi do konkretnych działań każdy się wyłamuje. W efekcie lista chętnych ograniczyła się tylko do mnie. Ponieważ zdążyłem się już nakręcić i nie chce porzucać tego pomysłu, a z drugiej strony wyjazd solo nie jest już tak wielką atrakcją, dlatego desperacko wrzucam temat na forum.... Może znajdą się chętni i sformuje się kolejna ekipa hehe

Wstępnie skalkulowałem i organizacyjnie zmontowałem wycieczkę... Wylot 4 listopada wieczorem (w Birmingham - 21:35, przesiadka, ok. 5 h lot w sumie), lot powrotny 6 listopada z samego rana (wylot 7:15 więc się nie pośpi, w Warszawie 12:25, lot 4 h w sumie, też przesiadka)... Trzeba się liczyć z kosztem ok. 3000 zł (bilet lotniczy - 1010 zł, hotel - 100 GBP ok. 500 zł - 200 GBP za dwójkę na cały okres, wstęp na galę na sensowny sektor - 150 GBP - 750 zł + życie i picie - kolejne 150 GBP - 750 zł)...

Lotnisko w Birmingham jest położone ok. 2 km w linii prostej od LG Arena... Trzeba się szybko decydować bo miejsca w tańszych hotelach znikają mega szybko... Cały Ibis i Novotel pod lotniskiem zostały dziś zarezerwowane, za chwilę będą już tylko miejsca w hotelach droższych lub położonych znacznie dalej...

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
Hehe Gwoli uściślenia incjatywa miała, i nadal ma, charakter prywatny, a nie komercyjny, więc raczej to nie ja poleciałem z budżetem, tylko po prostu tak wygląda ta kwota po przełożeniu cen z funtów na złotówki (w intraco funcik stoi równo piątaka :)... Nie twierdzę jednak, że jest to tani wyjazd, fakt kasy kupa, ale ja jestem skłonny wypatoczyć... W opcji "na zipa" można zaoszczędzić to 150 GBP na "życie i picie" i wyjdzie jakieś 2 250 zł, ale jak za starych dobrych czasów trzeba będzie skitrać mielone w słoik i samemu upędzić gorzałę :) co kto lubi...

raphaelius

EFC Africa
Bantamweight
do Birmingham lata z Polski ryanair i bilet mozna wynalezc 4x tanszy. 150GBP nie trzeba obcinac, mozna rozsadnie zredukowac. Hostel chyba tez mozna jakis tanszy znalezc. Zreszta nie bede sie czepial :)

Oby Ci sie udalo kogos znalezc, ja na moje pierwsze UFC sobie jeszcze troche poczekam :)

noodles

Bellator
Light Heavyweight
spróbuj couch surfing albo obczaj jakis hostel, to powinno znacznie zmniejszyć koszta :-)

naiver

Brutaal
Light Heavyweight
Są takie dwa duże portale, gdzie możesz wyszukać darmowe noclegi od prywatnych ludzi. Moja siostra po całym świecie tak podróżuje od dawna, nie płacąc ani złotówki za nocleg. Jeden to hospitalityclub a drugiego nazwy niestety nie pamiętam.

edit: właśnie couchsurfing to ten drugi.

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
Tak jak napisałem na początku posta, wycieczkę skalkulowałem "wstępnie"... Jak słusznie zauważyłeś można zrobić głębszy research i pewne koszty zredukować... Z lotami z Ryanaira jest tak, że są tylko z Bydgoszcy, Katowic i Gdańska przylot jest w dniu gali czyli 05.11 i to wieczorem, więc jakiś fuck up jak odwołany lot czy obsówka co w przypadku tanich linii lotniczych zdarza się czesto i można przegapić galę i stracić kasę... Do tego najbliższy powrót dopiero 08 we wtorek więc oszczędzasz 700 zł na bilecie, ale musisz tam siedzieć więc wychodzi podobnie... No i nie jest to już wyjazd na weekend tylko trzeba wziąć wolne, a zakładam że ktoś kto będzie w stanie wyłożyć kasę raczej pracuję, tak jak ja sam :) Po drugie ta LG Arena jest dość daleko od centrum, na terenie jakiegoś dużego centrum konferencyjnego i wokół jest już wszystko zajęte... można znaleźć pewnie hostel w centrum, ale pojawia się koszt dojazdów...

Dzięki wielkie! Obyś na swoje pierwsze UFC nie musiał czekać długo :)

Apokalipson

Oplot Challenge
Welterweight
Dzięki wielkie za info o hostelach! Superpomocne... Globtroter ze mnie faktycznie początkujący :).

Ryanair okazał się zdecydowanie dobrym tropem więc dzięki za info :) W przypadku Rzeszowa sprawa przedstawia się o wiele ciekawiej :) Wylot z Rzeszowa w czwartek wieczorem 03, powrót 06 w niedziele wiczorem hehe Co prawda wchodzi w tydzień pracy, ale w efekcie za dwa dni wolnego bilet na UFC masz już w kieszeni bo taniej jest prawie o 700 zł a tylko dzień dłużej ta, siedzisz... Zrobię zaraz mały update kalkulacji również w oparciu o stronki z hostelami...

Pozdrawiam