Wygrana Rashada Evansa z Philem Davisem otworzy mu drogę do walki z Jonesem

G

Guest

Guest
rashad-evans-new-site.jpg


Dana White:

• Pracujemy nad tym teraz. Wszystko będzie wiadomo po nadchodzącej walce Rashada Evansa, która odbędzie się pod koniec miesiąca. Następna walka na UFC on FOX, w której Rashad będzie walczył z Philem Davisem wyjaśni wszystko. Jeśli wygra Rashad i wyjdzie z pojedynku bez kontuzji, dostanie walkę z Jonem Jonesem. •


Prezydent UFC Dana White ma zamiar dotrzymać słowa i postanowił wstrzymać się jeszcze przez ten miesiąc do czasu wyniku walki na UFC on FOX 2 aby ogłosić kim będzie kolejny przeciwnik Jona Jonesa.

Wczoraj w programie Jima Rome, Dana White potwierdził plany zestawienia Rashada Evansa z Jonem Jonesem w walce o tytuł wagi półciężkiej pod warunkiem, że • Sugar • przejdzie test w postaci Phila Davisa. Jednak wydaje się, że w przypadku porażki Evansa a wygranej Davisa, UFC może dać szansę walki o pas dla Dana Hendersona.

Dobra wiadomość dla Rashada, który jest już od ponad roku numerem jeden wśród pretendentów do pasa, lecz z jakiegoś powodu jeszcze nie spróbował odzyskać tytułu.
 
Czytałem o planach, które miały zestawić Hendo z Lil Nogiem, a zwycięzca o pas. Jestem ciekaw bardziej statusu Hendo, niż Rashada.
 
Biorąc pod uwagę, że Lil Nog zawalczy w Szwecji sytuacja obecnie kształtuje się tak: pretendentem do walki o pas będzie zwycięzca walki Evans-Davis, Hendo zostanie w rezerwie, ewentualnie zawalczy ze zwycięzcą starcia Gustaffson-Nogueira. Do gry wraca również Thiago Silva, który może nie ma umiejętności na bycie top5, to jednak zwycięstwo nad nim będzie każdego mocno rzucało w górę rankingów.
 
Evans wygrywa - dostanie Jonesa, Hendo dostaje Noga/Gustaffsona



Wygrywa Davis - dostaje Noga/Gustaffsona, a Hendo Jonesa. Tak to widzę.
 
Ja bym to uzupełnił jeszcze tak:



Evans wygrywa - dostanie Jonesa, Hendo dostaje Noga/Gustaffsona.



Evans przegrywa - dostaje Machidę.


Wygrywa Davis - dostaje Noga/Gustaffsona, a Hendo Jonesa. Tak to widzę.



Davis przegrywa - dostaje Shoguna lub Griffina.
 
Latka lecą, więc fajnie by było jakby Hendo zawalczył jak najszybciej, póki forma mu dopisuje, chociaż Rashad na tą walkę się już swoje naczekał, i należy się mu, mimo tego liczę na taką sytuację: Phil wygrywa i walczy o prawo do walki z mistrzem z wygranym Gustaffson/Nog lub Bader/Rampage, a Rashad z Machidą, Shogunem lub Griffinem.
 
Myślę, że na tym etapie kariery Gustaffsona rewanż z Davisem jest mu niepotrzebny. Raczej nie ugra nic więcej niż ostatnio, a tylko popsuje swój rekord i dobrą passę w UFC. Nawet w MMA prospekty trzeba trochę chronić :D Thiago Silva, Bader lub Griffin byliby lepsi, o ile nie będzie to eliminator z Hendo.
 
Back
Top