Waży się przyszłość Hectora Lombarda

Marcin Jabłoński

Bellator
Bantamweight
Cohones
MMARocks
Hector_Lombard_v_Jared_Hess__88_1_large.jpg




Hector Lombard, 34-letni mistrz wagi średniej organizacji Bellator, jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników MMA na świecie i jednym z nielicznych nie będących zarazem pod skrzydłami organizacji Zuffy.



Ale jak długo to potrwa?



• Wszyscy mnie o to pytają • - mówi Dana White, prezydent UFC w wywiadzie udzielonym zaraz po zakończeniu gali UFC on FX, która odbyła się 2 marca w Australii, ojczyźnie Hectora Lombarda.



Oto, co więcej miał do powiedzenia na ten temat prezydent UFC:



• Myślę, że jest tu dość popularny. Słyszę o nim odkąd tu przyjechałem. Słyszałem również, że ma kontrakt z kimś innym więc zobaczymy. Jeśli będzie chciał walczyć w UFC prawdopodobnie przyjmiemy go do nas. •



Umowa Lombarda wygasa w ciągu kilku następnych miesięcy, jednak szef Bellatora Bjorn Rebney, powiedział, że jest zdeterminowany, aby podpisać z nim nową umowę.



• Cóż, Hector wciąż jest naszym mistrzem. Aktualnie jesteśmy w połowie bardzo konkretnych negocjacji na temat jego przyszłości w naszej organizacji. Wiele razy mówiłem, ze uważam go za najlepszego średniego na świecie, więc nie są to łatwe negocjacje. Mamy prawo do przebicia każdej oferty. Chcielibyśmy podpisać z nim nową umowę, przed zakończeniem obecnej, ale jeśli jego nazwisko znajdzie się na rynku będziemy musieli ustalić czy odpowiadamy na daną ofertę czy nie, zobaczymy jak to się skończy. Kocham tego gościa i uważam go za niesamowity talent. To była czysta przyjemność pracować z nim, robił wszystko to, o co go prosiliśmy. Za każdym razem kiedy wpuszczaliśmy go do klatki nokautował wszystkich bez trudu. Naprawdę nie możesz prosić o więcej niż to. •



Hector Lombard ma tylko dwie porażki na koncie, decyzją sędziów przegrał z Gegardem Mousasim i Akihiro Gono prawie 6 lat temu. Wygrał 31 razy z czego 24 przed czasem, a w tym aż 17 razy przez nokaut.



PS Mam nadzieję, że oddałem właściwy sens wypowiedzi Rebneya.



mmamania.com
 
Jeżeli Lombard rzeczywiście przejdzie do UFC to i chyba Mamed nie będzie miał innego wyjścia :-), mimo że niezbyt się do tego pali.
 
Dzik to on jest nie ma co mówić ale jeśli nie będzie walki z Mamedem to do ufc niech wskakuje. Walka z Pelharesem to jest to nawet trochę podobni niscy i ubici :P
 
marzenie - Lombard w UFC i jego walka z Andersonem. Myśle że Pająka by nie pokonał, ale że ten myśli o emeryturze to widze go jako przyszłego mistrza, bądź jako Jona Fitcha wagi średniej za oczywiście mistrzem Sonnenem
 
Palhares - Lombard to byłaby zajebista walka.



Dwa przerażające dziki naprzeciwko siebie w klatce :-)
 
Palhares - Lombard


Jezeli udalo by sie Palharesowi przeniesc walke do parteru albo wskoczyc w firmowa skretowke to ok, w innym wypadku Hector szybko by go znokautowal
 
Nie sądzicie że niektórzy lekko mówiąc przeceniaja umiejętności Hectora Lombarda (np. zestawiając go z Pająkiem). Powiedzcie z kim on wygrał, jakie sławne nazwisko ma na koncie. Poprzez obijanie kelnerów wyrobił sobie opinię niepokonanego, ok jest dobry nawet bardzo dobry ale bez przesady. Calm down
 
Liczę żę Lombard zawalczy na KSW z Mamedem i Mamed udowodni właścicielowi bellatora że to on jest nr.1:-)
 
jesli UFC mocno interesuje sie "LombardO" to co by bylo jakby doszlo do jego walki z Mamedem, ktora Khalidov by wygral
 
mi tam powiewa, nie mam wielkiego szacunku do umiejetnosci zawodnikow z poza ufc, ich skill zostanie zweryfikowany dopiero w krolewskiej lidze. Za duzo bylo juz takich "koksow" z niesamowitymi win-streakami poza ufc, ktorzy od razu wpierdol dostaja po przejsciu albo sie mecza ze sredniakami ufc - patrz jake shields :)







edit: tak przegladam rekord Lombarda, to z ostatnich 20 zwyciestw najcenniejsze(?) jest z brianem ebersolem, ktory jakims mega kozakiem nie jest, jeszcze shlemenko, ktory w ufc sie nigdy nie sprawdzal ;)
 
"Słyszę o nim odkąd tu przyjechałem. Słyszałem również, że ma kontrakt z kimś innym więc zobaczymy. Jeśli będzie chciał walczyć w UFC prawdopodobnie przyjmiemy go do nas." :-)



Dana jest nie do podrobienia.
 
No to Panie Rebney, wyboru Pan nie masz. Albo UFC zgarnie waszą gwiazde, albo trzeba będzie skorygować dotychczasową umowę i spełnić dodatkowe zachcianki Hectora, w tym również walkę z Mamedem.


Mam nadzieje że do walki dojdzie, a potem z Lombardem niech sie dzieje co chce.
 
Powiedzcie z kim z czolowki wygral Lombard, ze uwazaja go za jednego z najlepszych srednich na swiecie?
 
Chętnie zobaczyłbym go w UFC, jednak nie sadzę aby walczył kiedyś w walce o title shota. Jest mocny, jednak ciekaw jestem jak poradziłby sobie z takim zapaśnikiem jak Sonnen lub z takim dzikiem jak Munoz.



A powiedzcie z kim z czołówki wygrał Mamed, że uważacie go za takiego mega kota? :)
 
śmieszą mnie opinie że Hector może być przereklamowany i że do zawodników nie walczących w UFC trzeba podchodzić z dystansem.... Jak na razie to wszyscy którzy przeszli ze SF do UFC dominują w ładnym stylu. Reem demolujący Lesnara, Werdum rozbijający Nelsona i Diaz do pewnego momentu bijący rekordy, a jego ostatnią wpadkę można usprawiedliwić bo nigdy nie wiadomo co on, prócz trawki, ma jeszcze w głowie.



Żeby ocenić wartość zawodnika wystarczy zobaczyć jego walki i widać od razu co sobą prezentuje. A jak mi ktoś powie że walki Lombarda są słabe, albo w niepewnym stylu to sorry ale nie mamy o czym rozmawiać. Facet jest bardzo dobry i w UFC spokojnie będzie się mógł mierzyć z najlepszymi. Nie mówię tutaj od razu o walce ze Spiderem, ale wystarczy że pokona jednego zawodnika z czołówki i ma w moich oczach zasłużonego tittle shota. Wait and see!
 
Hector jest mega mocny fizycznie, ma dobry boks, świetne zapasy i bardzo dobry parter, ostatnia walka z Rosjaninem z października czy tam listopada tylko to potwierdza...Ja nie wiem jak Rusek przetrzymał tyle ciosów na bańkę ale szacunek dla niego i dla Hectora za świetną walkę. Jak ktoś pisze, że Hector jest przereklamowany to chyba nie ma oczu...Peace:-)
 
A i uważam że obiektywnie to nie byłby wygodny czy łatwy przeciwnik dla Mammeda, choć i tak wierzę że by znalazł na niego sposób
 
jest dobry, szybki i silny, ale wydaje mi się że to i tak nie wystarczyłoby na Pająka. Ale dobrze by go było zobaczyć w UFC, jest dobry to niech walczy z najlepszymi.
 
Prawdopodobne w UFC go zobaczymy bo chyba facet ma cisnienie na karierę co w sumie powinno byc normalne dla sportowca. A Mamed chyba nie ma ciśnienia i jest szansa że się nie dowiemy co jest wart i jak blisko lub daleko mu do czołówki. A z Hectora niezły koksik jest, nie wygląda jakby miał przegrać na ringu KSW choćby rundy.
 
Lombard to taka dużo słabsza wersja Dana Hendersona. Kogoś fantazja poniosła jak widzi jego szanse z Andersonem Silvą. Jeżeli chodzi o Mameda to on jest wśród najlepszych 20 zawodników świata ale do pierwszej dziesiątki się nie łapie. W walce z Lombardem ciężko byłoby wskazać faworyta bo obaj mają zupełnie inny styl walki. A co do tematu Mameda w UFC to on nie ma zapasów i nic by tam nie zdziałał.
 
Widzę, że zdania mocno podzielone, ja nie lubię gdybania, jak Mamed i Lombrd będą w UFC to wtedy zobaczymy na co ich stać (chodzi o czołówkę), ale trzeba uczciwie przyznać, że niektórymi zawodnikami wytarliby klatkę - np. Miller i Cung Le.



Ps



fajnie być docenionym :-)
 
Hector przereklamowany? Ja nie widziałem nigdzie jego reklamy;]



Dużo się o Nim mówi? Dziwne? Gość ma najlepszy streak chyba w MMA na tę chwilę który nadal trwa, do tego obronił pas już tyle razy i króluje w 3ciej najbardziej prestiżowej federacji na świecie masakrując przy tym swoich rywali. Wychodzą do niego bez pomysłu, bez planu, jak mięso armatnie, jest Królem Bellatora i jak dla Mnie TOP 5 MW na świecie oraz TOP 10 P4P, jego wyczyny są dyskredytowane ze względu na jakość rywali, ekhm!!! A Ali? Z nim było/jest to samo, z kim on tam walczył? kogo on tam pokonał? szklana szczęka! a zdemolował ulubieńca White`a w 1 rundzie i zostanie doceniony pewnie dopiero jak 10 razy obroni pas który jeszcze w tym roku zdobędzie.



Nie można umniejszać takich zawodników jak Hector Lombard/ Oczywiście nie uważam, że jest lepszy niż Spider czy Sonnen ale poza Nimi i jeszcze kilkoma czołowymi z MW nie widzę dla niego zagrożenia.



Walka z Mamedem to byłby dla Mnie najbardziej interesujący pojedynek odkąd interesuje się MMA. Czekam na niego jak na zbawienie, forum podczas relacji z gali na której ta walka będzie się podpali, serwery spłoną, komputery wybuchną, to będzie HIT i widzę zwycięstwo Mameda gdy wykona GamePlan o którym już mówił.
 
Dużo rozważan o umiejętnościach , a ja mam pytanie odnośnie kontraktu mistrzowskiego. Kiedyś w szczęce wspominaliście, że mistrzowie bellatora mają blokadę ( 2 lata jak dobrze pamietam) na starty w innych organizacjach po odejściu. Jeżeli Lombard nie doagada się i będzie chciał iść do UFC to jak to może wyglądać? Dana sypnie kasą/wykupi tą blokade ? Hector nie ma takiego zapisu w kontrakcie ?



Jeżeli chodzi o UFC to Lombard ma szanse na top10 - z zawodnikami takimi jak Stann, Maia, Wanderlei czy Palhares byłby faworytem. Z Okamim, Weidmanem, Belfortem ,Bispingiem czy Sonnenem mogło by być różnie, ale postawiłbym na jego przeciwników.
 
Back
Top