Vitor Belfort - o kontuzji, gali UFC 139 i o Sonnenie - wywiad

Anonymous

NoLife FC
13166423733392.g.jpg




Portal tatame.com przeprowadził wywiad z brazylijską gwiazdą mma • Vitorem Belfortem, którego kontuzja wyeliminowała z walki na UFC 139.







Jak zostałeś kontuzjowany?



Miałem kontuzję , która prawie wyeliminowała mnie z pojedynku z Akiyamą i teraz gdy wznowiłem treningi, znowu się odezwała. Udałem się do moich lekarzy w Brazylii, w związku z bólem łokci. To była stara kontuzja, co mnie zmartwiło. Dostałem 4 tygodnie zwolnienia aby się wyleczyć. Więc będę wyłączony przez 4 tygodnie, po czym wznowię treningi.



Kontuzji nabawiłem się w walce z Sakurabą i potem nigdy nie było dobrze. Dzięki Bogu teraz nie muszę walczyć będąc w 20 % lub 50 % swojej formy. Nie mogę ryzykować. Szczególnie na tym etapie mojej kariery. Muszę być w 100 % formie. Jedna rzecz to być kontuzjowany na obozie, ale ja zacząłem obóz z kontuzją. Lekarze tak zadecydowali..Będę gotowy do walki grudniu.



Jak zapatrywałeś się na walkę z Cung Le? Czy była to walka, która byłeś zainteresowany?



Nigdy nie wybieram sobie przeciwników. Myślę, że byłaby to dobra walka i miałbym zajęcie. Właściwe będzie walczyć w grudniu, gdy będę w 100 % formie. UFC i moi fani chcą mnie widzieć w 100 % gotowym, nikt nie chce oglądać mnie w 50 % formie.



Wanderlei Silva zastąpi Cię przeciwko Le. Jak Ty to widzisz?



Super dla Wanderlei • a • Wraca po przegranej i dostaje gościa, lubiącego walkę w stójce. To dobry moment dla Wanda, ma spore szanse. Jest świetnym sportowcem i pokazuje, że Brazylia ma się świetnie w UFC. Jeden Brazylijczyk wypada • inny go zastępuje. To dobra okazja na powrót Wanderlei • a. On wygrał dwie z jego ostatnich 8 walk, tak? Więc myślę, że ta walka może pomóc mu wrócić do gry i dać mu motywacje by nadal walczył.



Myślisz już o swoim możliwym przeciwniku na grudniową galę? Pisałeś na Twitterze, że interesuje Cie walka z Chaelem Sonnenem....



Mam nadzieję, że będę mógł z nim walczyć. Dawajcie tego • trashtalkera • • Myślę, że to dobre zestawienie, to dobry przeciwnik, a tą walkę każdy chciałby zobaczyć. Nawet jeśli Anderson Silva chciałby z nim walczyć, wierzę , że dałby (Spider) mi tę walkę w prezencie. Jeśli będzie chciał walczyć z Andersonem, będę dla niego odpowiednim testem.



On ma świetne zapasy. Jak u Ciebie stoi obrona przed obaleniami oraz walka z pleców w parterze?



Obiłbym go • Miejmy nadzieję ,że wygra swoją najbliższą walkę (ze Stannem) i UFC zestawi go ze mną. To walka , którą każdy chciałby zobaczyć.
 
A Sonnen na to:



sonnen-t_hqpnpwq.jpg




:-)



Dla wyjaśnienia:



Zwrot "pound him out" jest z powyższego wywiadu dla tatame. W ostatnim zdaniu Vitor powiedział: I • d pound him out • co przetłumaczyłem dość luźno Obiłbym go (pewnie i Vitor i ja się mylimy :-))
 
a ja chciałbym żeby jakas walka Vitora sie odbyła w tym roku,obojętnie z kim i tak pokona każdego,Anderson miał wiele szczęscia z tym kopnięciem,jak by to nie doszło Vitor by go spunktował pod koniec rundy jak nic,ale niema co wspominać przegrał i teraz będzie jeszcze silniejszy w rewanżu
 
Szczęście? No weź, proszę Cię... Gdyby kopnięcie nie doszło, to Vitor by go wypunktował? Anderson ma stójkę nieosiągalną dla innych zawodników, skończył Belforta jak dzieciaka. Nie widzę młodszego z Brazylijczyków w żadnym rewanżu o ile w ogóle miałoby do niego dojść.
 
No faktycznie kopniecie było bardzo szybkie i na tym poziomie przygotowania u jednego i drugiego zawodnika jeden cios przesądzic może o wszystkim,tu sie stało jak sie stało Silva trafił celnie i pozamiatane .Ja wierze w Belforta że wygra w rewanżu ,technicznie też sie bardzo poprawił,to jego najlepsze lata,w tej wadze nie widze dla niego przeciwnika oprucz Silvy. Na miejscu Belforta nie bawił bym sie teraz w szachowanie tylko ruszył konkretnie i to by lepiej zaowocowało!.Vitor to nie Okami z którym można sie bawić jak z dzieckiem ,jest bardzo niebezpieczny i ma szybkie kontry ,Silva jest cięzki do trafienia choć Vitor go pare razy trafił,ale jak by doszły takie ciosy jak do Akiyamy było by pozamiatane
 
Vitor mówił ze podczas tej walki z Sakurabą cieszy sie że wogóle przetrwał ją ,tam właśnie miał już cos z ta ręką nie tak,cos sie odzywało,ja mysle ze tam ostro na cyklu stawy winstrolem przesuszył i nabrał sie tej kontuzi w łokćiach ,przemeczył stawy treningami i podczas walki to wyszło tez tak miałem potem ręka nie dałem rady ruszyc przez 2 tygodnie a co dopiero o treningach niema mowy
 
O Peja wpadł xD Już nie walczysz ze sceny z fanami?



Pojedynek Belforta z Sonnenem to marzenie. Chciałbym żeby pokazał mu co potrafi, ale obawiam się że nowy Kapitan Ameryka go pokona :P
 
Chętnie zobaczyłbym, jak Belfort punktuje Sonnen'a . Sądzę jednak, że zapasy Chael'a wystarczyłyby na stłumienie stójki Brazylijczyka.



@Lucifer



Kibicuje Stann'owi, ale zaczynam wątpić w jego wygraną
 
A to niby dlaczego? Ja osobiście widzę w Sonnenie faworyta ale mam przeczucie że Stann go rozbije.
 
Back
Top