Vitor Belfort - o kontuzji, gali UFC 139 i o Sonnenie - wywiad

Anonymous

NoLife FC
13166423733392.g.jpg

Portal tatame.com przeprowadził wywiad z brazylijską gwiazdą mma • Vitorem Belfortem, którego kontuzja wyeliminowała z walki na UFC 139.

Jak zostałeś kontuzjowany?

Miałem kontuzję , która prawie wyeliminowała mnie z pojedynku z Akiyamą i teraz gdy wznowiłem treningi, znowu się odezwała. Udałem się do moich lekarzy w Brazylii, w związku z bólem łokci. To była stara kontuzja, co mnie zmartwiło. Dostałem 4 tygodnie zwolnienia aby się wyleczyć. Więc będę wyłączony przez 4 tygodnie, po czym wznowię treningi.

Kontuzji nabawiłem się w walce z Sakurabą i potem nigdy nie było dobrze. Dzięki Bogu teraz nie muszę walczyć będąc w 20 % lub 50 % swojej formy. Nie mogę ryzykować. Szczególnie na tym etapie mojej kariery. Muszę być w 100 % formie. Jedna rzecz to być kontuzjowany na obozie, ale ja zacząłem obóz z kontuzją. Lekarze tak zadecydowali..Będę gotowy do walki grudniu.

Jak zapatrywałeś się na walkę z Cung Le? Czy była to walka, która byłeś zainteresowany?

Nigdy nie wybieram sobie przeciwników. Myślę, że byłaby to dobra walka i miałbym zajęcie. Właściwe będzie walczyć w grudniu, gdy będę w 100 % formie. UFC i moi fani chcą mnie widzieć w 100 % gotowym, nikt nie chce oglądać mnie w 50 % formie.

Wanderlei Silva zastąpi Cię przeciwko Le. Jak Ty to widzisz?

Super dla Wanderlei • a • Wraca po przegranej i dostaje gościa, lubiącego walkę w stójce. To dobry moment dla Wanda, ma spore szanse. Jest świetnym sportowcem i pokazuje, że Brazylia ma się świetnie w UFC. Jeden Brazylijczyk wypada • inny go zastępuje. To dobra okazja na powrót Wanderlei • a. On wygrał dwie z jego ostatnich 8 walk, tak? Więc myślę, że ta walka może pomóc mu wrócić do gry i dać mu motywacje by nadal walczył.

Myślisz już o swoim możliwym przeciwniku na grudniową galę? Pisałeś na Twitterze, że interesuje Cie walka z Chaelem Sonnenem....

Mam nadzieję, że będę mógł z nim walczyć. Dawajcie tego • trashtalkera • • Myślę, że to dobre zestawienie, to dobry przeciwnik, a tą walkę każdy chciałby zobaczyć. Nawet jeśli Anderson Silva chciałby z nim walczyć, wierzę , że dałby (Spider) mi tę walkę w prezencie. Jeśli będzie chciał walczyć z Andersonem, będę dla niego odpowiednim testem.

On ma świetne zapasy. Jak u Ciebie stoi obrona przed obaleniami oraz walka z pleców w parterze?

Obiłbym go • Miejmy nadzieję ,że wygra swoją najbliższą walkę (ze Stannem) i UFC zestawi go ze mną. To walka , którą każdy chciałby zobaczyć.

Anonymous

NoLife FC
A Sonnen na to:

sonnen-t_hqpnpwq.jpg

:-)

Dla wyjaśnienia:

Zwrot "pound him out" jest z powyższego wywiadu dla tatame. W ostatnim zdaniu Vitor powiedział: I • d pound him out • co przetłumaczyłem dość luźno Obiłbym go (pewnie i Vitor i ja się mylimy :-))

pejaa86

Oplot Challenge
Welterweight
a ja chciałbym żeby jakas walka Vitora sie odbyła w tym roku,obojętnie z kim i tak pokona każdego,Anderson miał wiele szczęscia z tym kopnięciem,jak by to nie doszło Vitor by go spunktował pod koniec rundy jak nic,ale niema co wspominać przegrał i teraz będzie jeszcze silniejszy w rewanżu

Cactus

Moderator
Cohones
Szczęście? No weź, proszę Cię... Gdyby kopnięcie nie doszło, to Vitor by go wypunktował? Anderson ma stójkę nieosiągalną dla innych zawodników, skończył Belforta jak dzieciaka. Nie widzę młodszego z Brazylijczyków w żadnym rewanżu o ile w ogóle miałoby do niego dojść.

pejaa86

Oplot Challenge
Welterweight
No faktycznie kopniecie było bardzo szybkie i na tym poziomie przygotowania u jednego i drugiego zawodnika jeden cios przesądzic może o wszystkim,tu sie stało jak sie stało Silva trafił celnie i pozamiatane .Ja wierze w Belforta że wygra w rewanżu ,technicznie też sie bardzo poprawił,to jego najlepsze lata,w tej wadze nie widze dla niego przeciwnika oprucz Silvy. Na miejscu Belforta nie bawił bym sie teraz w szachowanie tylko ruszył konkretnie i to by lepiej zaowocowało!.Vitor to nie Okami z którym można sie bawić jak z dzieckiem ,jest bardzo niebezpieczny i ma szybkie kontry ,Silva jest cięzki do trafienia choć Vitor go pare razy trafił,ale jak by doszły takie ciosy jak do Akiyamy było by pozamiatane

pejaa86

Oplot Challenge
Welterweight
Vitor mówił ze podczas tej walki z Sakurabą cieszy sie że wogóle przetrwał ją ,tam właśnie miał już cos z ta ręką nie tak,cos sie odzywało,ja mysle ze tam ostro na cyklu stawy winstrolem przesuszył i nabrał sie tej kontuzi w łokćiach ,przemeczył stawy treningami i podczas walki to wyszło tez tak miałem potem ręka nie dałem rady ruszyc przez 2 tygodnie a co dopiero o treningach niema mowy

Lucifer oO

EFC Africa
Lightweight
O Peja wpadł xD Już nie walczysz ze sceny z fanami?

Pojedynek Belforta z Sonnenem to marzenie. Chciałbym żeby pokazał mu co potrafi, ale obawiam się że nowy Kapitan Ameryka go pokona :P

stasinek34

PRIDE FC
Lightweight
Chętnie zobaczyłbym, jak Belfort punktuje Sonnen'a . Sądzę jednak, że zapasy Chael'a wystarczyłyby na stłumienie stójki Brazylijczyka.

@Lucifer

Kibicuje Stann'owi, ale zaczynam wątpić w jego wygraną

Lucifer oO

EFC Africa
Lightweight
A to niby dlaczego? Ja osobiście widzę w Sonnenie faworyta ale mam przeczucie że Stann go rozbije.