UFC popiera nową ustawę SOPA

Miało wejść już w tamtym roku. Ciekawe jak to się będzie miało do popularności UFC:) Trudno, będziem przemycać linki/dvd jak bibuły za komuny hehe



ps. meru rozpierdala mnie ten gif z Najmanem
 
kurde, z początku pomyślałem że chodzi o somalijskich piratów! nie piję już dziś ...za dużo
 
Sprawa znana mi od ponad miesiaca, ogolnie to jestesmy w dupie bo ta ustawa bedzie miala wplyw na caly internet a w nim nie ma granic, wiec cyfrowi faszysci beda mogli robic co chcą.
 
china-and-iran-shouldnt-censor-internet.jpg
 
Lepiej zajęli by się rozpowszechnianiem swoich transmisji telewizyjnych, albo niech zaproponują sprawiedliwe pieniądze za transmisje na UFC TV...i nie myślą jedynie o rynku amerykańskim...
 
Ja tam się będę cieszył jak coś takiego przejdzie, tzn. nie cieszył, ale w łeb sobie nie strzelę. Gdybym miał swoją telewizję i oferował jakiś produkt za który płacę grubą kasę, wkuwałoby mnie to, że ktoś robi mnie w chuja i mnie okrada, tak jest ze wszystkim. W Polsce jest gdzie oglądać UFC, więc nie widzę problemu. Owszem OS nie wszędzie jest dostępne, ale jak komuś bardzo zależy, cyfra nie jest taka droga. Być może za jakiś czas UFC pojawi się w Polsacie(wtedy będę się martwił), wnoszę po wypowiedzi Kmity, który powiedział, że UFC byłoby fajnym dopełnieniem KSW. Poza tym mam nadzieję, że w Polsce też zrobią porządek z transmisjami przez internet.



PS. Ktoś kto pisze o cenzurze internetu, najwidoczniej ma nasrane w głowie.
 
i tak to piractwo kiedyś jebnie z hukiem, za duży hajs jest tracony:) kwestia czasu. W Niemczech np. rzadko kiedy się zdarzy, że będziesz mógł obejrzeć teledysk ulubionego zespołu na youtube bo praktycznie 90% jest poblokowanych. Popatrzcie ile kiedyś było półek z płytami z muzyką a teraz ile z tego zostało :) nie wiem czy 1/5.
 
"Najlepsze" jest to, że "piraci" we wszystkich krajach będą musieli płacić w podatkach za to, żeby nie móc ściągać.



To jest dopiero skoorwysyństwo.
 
Co jest złego w metodzie zwalczania piractwa? Chodzi o formę tej walki, bo jeśli ten akt prawny zostanie przyjęty, władze Stanów Zjednoczonych będą mogły wyłączyć każdą stronę internetową hostowaną na terytorium tego kraju, przejąć jej domeny i konto bankowe właściciela.




http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2011/12/ostry-protest-wikipedii-przeciwko-ustawie-sopa




Naruszenie, rozumie się tu w bardzo szerokim sensie • SOPA uderzy zarówno w amatorski film, zawierający cytat z chronionego scenariusza, jak i rodzinne nagranie wideo, w którym w kadrze znalazł się telewizor wyświetlający Kung-Fu Pandę.


http://webhosting.pl/Jewgienij.Kasperski.wyjasnia.powody.zerwania.z.BSA.SOPA.chroni.tylko.interesy.Amerykanow
 
Nie uważam siebie za szczególnego pirata (99% oprogramowania mam legalne) ale jestem wielkim zwolennikiem streamów itp. wynalazków.



Po pierwsze wkurza mnie to niesamowicie, że np. inne kraje mają swobodny dostęp do spotify czy netflix gdzie można legalnie obejrzeć sobie seriale czy posłuchać muzyki a Polska jest traktowana jak kraj trzeciego świata. Jeśli HBO puszcza odcinek "Gry o Tron" to ja, jako widz, jestem w stanie czekać na niego w Polsce do następnego dnia i ani godziny dłużej. Nie ma wytłumaczenia na większe opóźnienia i kropka.



Po drugie, gdyby nie piractwo i streaming ilu z nas byłoby tak zapalonymi fanami MMA? UFC w polskiej telewizji jest od roku a i tak jest to stacja stosunkowo ciężko dostępna. W liście do kongresmena Feritta ubolewa nad tym, jak piractwo odbiera pracę (ciekawa teoria swoją drogą) ale idę o zakład, że krajów takich jak Polska jest znacznie więcej. Gdyby nie streamy i torrenty UFC na świecie nie byłoby nawet w połowie tak popularne jak teraz. Podobnie jest z np. piłką nożną. Choć do niedawna płaciłem za Canal+ jego oferta lig, które mnie interesują (Angielska i Hiszpańska) była pożałowania godna, zwłaszcza w tym drugim wypadku. Dzięki streamom, na którym i tak na ogół oglądam reklamy bo mało który streamer puszcza wtedy coś innego, mogę obejrzeć te mecze co chcę.



Po trzecie, z tego co rozumiem SOPA będzie działała tak, że da carte blanche federalnym na np. zamknięcie ustreamu tylko dlatego, że jeden użytkownik streamował tam coś nielegalnie. To typowe amerykańskie podejście, rozpieprzyć wszystko bez pytań i nie myśleć o konsekwencjach znane dobrze z sposobu w jaki prowadzą wojnę z terrorem - lub, jak to ujął Bolec "Koko dżambo i do przodu."
 
Własnie, gdyby nie torrenty zapewne nie wiedzialbym nawet o istnieniu takich hitów jak Dexter czy Californication albo w najlepszym przypadku byłbym zaznajomiony z dwoma (w styczniu startuje piąty) sezonami przygód Hanka Moody'ego i trzema (z sześciu) Dexa, bo niegdyś były emitowane w TVN a nie stały się hitami bo niewiedziec czemu stacja emitowała je ok. 23.30 co rownież świadczy o poziomie polskich telewizji skoro nie potrafią osiągnąć przyzwoitych ratingow na serialach cieszących się duża sławą za granicą.


A jak obczaiłem dziś cenę za możliwość oglądania na żywo UFC za pośrednictwem oficjalnych kanałów internetowych (USTREAM, Yahoo! Sports) federacji to zszokowała mnie cena 45$. A kanały te i tak nie są dostępne dla Polaków.


I szczerze mówiąc wkurwia mnie takie postępowanie UFC, które mimo istniejących nielegalnych streamów i tak zarabia bardzo dobre pieniądze na swych galach.


Niech mi powiedzą gdzie mam obejrzeć legalnie pierwsze walki z UFC Japan to z przyjemnością to uczynie, a jeśli nie otrzymam legalnego dostępu do tych walk będę musiał się uciec do nielegalnego streamu stacji FX.
 
Ale informacja z samego rana ;/. Co do całej sprawy to jej zbytnio nie rozumiem. Tak na dobrą sprawę to ile UFC na tym zyska ? W krajach takich jak nasz, a z pewnością jest ich sporo, jaki procent internetowych "złodzieji" przeżuci się na PPV ? Z pewnością znikomy. Rozumiem, że mogą czuć, że są okradani z ich z kasy, ale i tak im nie przybędzie tej kasy po wejściu tej ustawy. Prawie każdy kogo stać na legalne oglądanie z pewnością już to robi. Oby tylko Polsat Sport poważniej myślał nad wygraniem przetargu o UFC, bo inaczej... :-)
 
Internetowym cenzuro-żercom mówimy stanowcze nie! Zresztą zawsze jestem przeciw cenzurze w jakiejkolwiek postaci
 
W sumie jak dla mnie to dopoki nie zrobia w Orange Sport, czy w przyszlosci w Polsacie opcji z mozliwoscia wyboru komentarza oryginalnego to jest mi obojetne, czy leci to w polskiej tv, czy nie. Nie wyobrazam sobie po prostu ogladac gali UFC z tak chamsko wyciszonym dzwiekiem. Zero publiki, zero odglosow gali, zero klimatu.
 
NHL, NFL, MLB i NBA tez popiera SOPA, wiec pewnie miedzy innymi dlatego chlopaki z Zuffy poszli ta droga.
 
Back
Top