UFC 280: Oliveira vs. Makhachev (22.10.2022)

Yana po wcześniejszym kursie nie tykałem, ale jak wzrósł to może dorzuce do dubla z Gamrotem. Ogólnie próbuję poniższe typy, za mniejsze kwoty, bo ciężka mimo wszystko gala do typowania.

Yan - wydaje mi się, że różnica poziomów zrobi swoje. Yan to naprawdę świetny i kompletny zawodnik. Świetnie skraca dystans i ma tytanową szczękę. O malley z drugiej strony był już skończony przez Vere oraz wydaje się być kontuzjogenny. Dodatkowo nie mógł skończyć worka treningowego w postaci Mutinho, którego skończył podstarzały Canneti. Walka z Munhozem pokazała, że to na pewno nie jego czas, może kiedyś, ale na pewno nie teraz. Jak to w MMA równie dobrze może ustrzelić Yana, ale patrząc po wcześniejszych walkach i biorąc pod uwagę ww. cechy, jest to bardzo mało prawodpodobne. Prędzej widzę wygraną na punktach przez Seana w związku z powolnym rozkręcaniem się Yana. Gdyby nie 3 rundy to nie zawahałbym się grać Yana, na przestrzeni 3 rund O malley ma szanse ugrać dwie rundy.

Gamrot - Mateusz z walki na walkę robi mega progress. Widać u niego ten błysk i chęć udowodnienia, że przegrana w UFC była tylko przypadkiem. Mateusz moim zdaniem ma lepiej poukładany boks a i w parterze raczej nie powinien być zagrożony. Uważam, że jest w stanie wymęczyć Dariusha i poddać/ustrzelić go w drugiej części pojedynku. Pograłem za drobne Gamrota @1.67 oraz Gamrot przez TKO/KO lub poddanie @3.25.

TJ @2.41
- Co by nie mówić to w drugiej walce z Yanem Sterling mi zaimponował. Mimo wszystko nadal uważam, że gdyby nie zbytnia agresja Yana, lepiej przemyślany gameplan (chyba był bez narożnika ?) to jak najbardziej mógłby odzyskać tytuł. TJ to nadal świetny zawodnik, wszechstronny w każdej płaszczyźnie. Zapaśniczo powinien wybronić prób obaleń Sterlinga. Patrząc na wcześniejsze walki to paliwa również powinno mu wystarczyć. Ogólnie myślę, że zniwelowanie niebezpiecznego grapplingu Sterlinga da TJ-owi możliwość ustrzelenia go w stójce, może i przez highkicka.

Oliveira @2.59 - typ życzeniowy, ale nie mogę przejść obojętnie koło takiego kursu na aktualnie panującego mistrza. Uważam, że Charles ma więcej sposobów na wygranie (świetny grappling i agresywną techniczną stójkę) niż pretendent. Patrząc na ostatnie pojedynki Charles walczył z samą czołówką gdy Islam obijał często wchodzących na ostatnią chwilę zawodników bez grapplingu, którzy nie byli się w stanie przeciwstawić jego zapasom. Tutaj mamy mistrza, który non stop się rozwija, nie tylko technicznie, fizycznie, ale i mentalnie. To będzie na pewno ciężka walka, ale kurs powinien być co najwyżej z lekkim wskazaniem Makcheva. Ogólnie życzę nam by to Charles zdobył tytuł, bo inaczej czeka nas era GSP 2.

"Mistrz ma swoje imię. Nazywa się Charles Oliveira”

Omargadzhiev @2.45 - wydaje się być lepszym zawodnikiem w porównaniu do przeciwnika. Borralho to ciężki przeciwnik w porównaniu z Goodenem. Największy znak zapytania to forma w jakiej wyjdzie Omar, który schodzi wagę niżej. Mimo wszystko kurs wydaje się atrakcyjny.

Ogólnie za więcej pograłem: Gamrot/Yan + KSW 76 (Bartosiński + Parnasse)

Z innych typów:
Fiorot
Borralho
Petrosyan

Osobiście pograłem w betbulider over 2.5 min + więcej znaczących ciosów Belal @2
Niestety minus. Dobrze, że gala pograna w mniejszej skali, jednak nadal ciężko przeboleć wałek na Yan-ie co całkowicie zabiło jakikolwiek zysk. Graty dla zwycięzców.

Podsumowywując:
Islam - no cóż, zapasy zrobiły robotę. Szkoda Charles-a, ale kolano było dużym błędem co zaowocowało porażką. Jeśli Volkanowski nie pokona Islama to ciężko by zrobił to ktoś inny. Może jednak ktoś da radę, ale sam niewiem, wydaje się być za dobry zwłaszcza w płaszczyźnie grapplingowej. Po przegranej Gamera, walka Dariush vs Islam będzie na pewno ciekawa jeśli do niej dojdzie.

Niech Yan idzie do Bellatora/PFL czy gdzie tam chce i obija bumów za podobną kasę. Sędziowie w tej walce chyba patrzyli na $ od Dany.

Na TJ-a brak słów. Wiadomo, że jego szansa, ale wychodzić z kontuzją.... Sterling raczej porobi Pudla przed czasem jeśli nie nadzieje się na jakąś kontrę.

Gamrot, ładna walka, ale fizyczność chyba pomogła Dariushowi w wygranej. Szkoda, ale nadal ma czas na zdobycie pasa.

Fiorot, Borralho - szkoda, że BOrralho niebył w stanie zakończyć walki przed czasem mając chyba z trzy razy pełny dosiad.
Petrosyan - dobry tdd, fajna stójka.
 
Wkurwil mnie ten TJ. Wiedzial ze ma kontuzje i bark mu co chwile wypada, ostrzegl nawet o tym sedziego przed walka. Nie dosc ze z takim podejsciem jego walka okazala sie bezsensowna to jesze oszukał ludzi liczących na underdoga xD
 
Wkurwil mnie ten TJ. Wiedzial ze ma kontuzje i bark mu co chwile wypada, ostrzegl nawet o tym sedziego przed walka. Nie dosc ze z takim podejsciem jego walka okazala sie bezsensowna to jesze oszukał ludzi liczących na underdoga xD
Niestety. Zrobił w jajo fanów, dywizję (innych pretendentów) oraz Sterlinga. Jak wspomniałem wcześniej dla mnie odklejony typ i decyzja jest brakiem poszanowania dla wszystkich, którzy zapłacili za to szoł. Kolejny raz udowadnia, że to .... nie człowiek. Jedynie umiejętności i samozaparcia nie można mu odmówić.
 
Wkurwil mnie ten TJ. Wiedzial ze ma kontuzje i bark mu co chwile wypada, ostrzegl nawet o tym sedziego przed walka. Nie dosc ze z takim podejsciem jego walka okazala sie bezsensowna to jesze oszukał ludzi liczących na underdoga xD
Dla nich liczy się tylko hajs, niestety.
 
Możesz wrzucić swój kupon?

1666552119375.png
 
Back
Top