Tyson Fury vs Oleksandr Usyk – wyniki gali boksu z Arabii Saudyjskiej

https://www.abcboxing.com/wp-content/uploads/2022/05/referees-manual.pdf

strona 6.
tylko to instrukcja dla sędziów z usa.


też się z tym męczę i znalazłem powyższe na razie.
:beer:
Mnie wystarczy to, co znalazłeś, bo w tym manualu dla sędziów z USA jest wyraźnie napisane na wspomnianej stronie szóstej:

"A knockdown can also be scored if the ropes are the ONLY THING holding the boxer up."

Dla mnie interpretacja jest jasna i prosta. I dokładnie taka, jak w sytuacji opisanej przeze mnie w poprzednim poście.

Dzięki. :beer:
 
Jezeli bokser laduje na linach ktore go musza podtrzymywac aby nie upadl wtedy moze to byc traktowane jako upadek na mate i w konsekwencji prowadzic do liczenia. Ale juz chyba ktos wrzucil w odpowiedzi konkretny przepis
Tak, kolega wrzucil, nawet go zacytowałem i wytłuszczyłem. Nie wystarczy, że go podtrzymują, ale musi to być JEDYNA rzecz, która go trzyma przed upadkiem. Czyli ciało nie może być w pionie, to chyba logiczne.

Inaczej każde odbicie się czy oparcie stojacego zawodnika od lin można by traktować jak upadek.

Więc tak, ta zasada jest oczywista, lecz wg mnie nie zostały wczoraj spełnione wszystkie warunki w niej zapisane, by można ją przywołać w 100%.

EOT z mojej strony, jest zbyt piękna pogoda za oknem, bym tracił czas na analizowanie potencjalnej gleby grubego cygana z UK. :beczka:
 
Fury zlekceważył przeciwnika, pajacował. Usyk dużo lepiej przygotowany fizycznie, widać że siła była wypracowana , bo klinczowanie Fury’ego nie męczyło go. Ukraińcy mimo że ich język brzmi jakby ktoś przystawiał wiertarkę do ucha, boks zawodowy mają na wysokim poziomie
Zlekceważył? Na jakiej podstawie to oceniasz? Przecież to pajacowanie to stały element gry Fury'ego. W walce o taką stawkę przy dwóch wielkich mistrzach nie ma mowy o żadnym lekceważeniu. Naprawdę czekam jeszcze na kolejne pomysły dlaczego Tyson tego nie wygrał, bo przecież na pewno nie dlatego, że był po prostu gorszy :roberteyeblinking:
 
Zlekceważył? Na jakiej podstawie to oceniasz? Przecież to pajacowanie to stały element gry Fury'ego. W walce o taką stawkę przy dwóch wielkich mistrzach nie ma mowy o żadnym lekceważeniu. Naprawdę czekam jeszcze na kolejne pomysły dlaczego Tyson tego nie wygrał, bo przecież na pewno nie dlatego, że był po prostu gorszy :roberteyeblinking:
Na podstawie jego mocno frywolnego zachowania ringowego, stracił czujność :) brak czujności = tak, bycie słabszym w walce, gorszym
 

Poprzedni zunifikowany MŚ z cruiser i z ciężkiej... Holyfield (IBF, WBA, WBC) bo WBO dopiero raczkowało i miało 2 walki o swój pas w 1989 r gdzie MŚ był Włoch Damiani po pokonaniu cruisera Neto (ARG) (25-14-1 rekord na koniec) :facepalm:i Du Plooy (RSA) (27-5-1) :confused:

Tylko Holyfield wygrał z ogórem Douglasem a Usyk jednak z ikoną boksu tych czasów.
:roberteyeblinking:
 
Tylko Holyfield wygrał z ogórem Douglasem a Usyk jednak z ikoną boksu tych czasów.
:roberteyeblinking:
Wiem tylko już nie dopisałem... bo każdy chyba wie że Douglas to był zawodnik jednej wielkiej walki... (coś jak Ruiz z AJ i sensacyjna wygrana w ich 1 walce) ale ogórem bym go jednak nie nazwał bo jednak ma oprócz Mike'a ma na rozkładzie 3 przyszłych i byłych MŚ jak Page, Berbick czy McCall (wszystko na pkt) no ale do Fury'ego nie ma podejścia...
 
Wiem tylko już nie dopisałem... bo każdy chyba wie że Douglas to był zawodnik jednej wielkiej walki... (coś jak Ruiz z AJ i sensacyjna wygrana w ich 1 walce) ale ogórem bym go jednak nie nazwał bo jednak ma oprócz Mike'a ma na rozkładzie 3 przyszłych i byłych MŚ jak Page, Berbick czy McCall (wszystko na pkt) no ale do Fury'ego nie ma podejścia...
Chodziło mi bardziej, że jak zabłysnął to tak szybko zgasł.
 
Chodziło mi bardziej, że jak zabłysnął to tak szybko zgasł.
Oglądałem kiedyś ciekawy o nim dokument ESPN o tej walce "42 to 1"
 
Jezeli bokser laduje na linach ktore go musza podtrzymywac aby nie upadl wtedy moze to byc traktowane jako upadek na mate i w konsekwencji prowadzic do liczenia. Ale juz chyba ktos wrzucil w odpowiedzi konkretny przepis
ARTYKUŁ 19 Powalenie
19.1 Bokser zostanie uznany za powalonego, jeżeli:
1) Bokser dotyka podłogi jakąkolwiek częścią ciała inną niż stopy boksera skutek ciosu lub serii ciosów.
2) Bokser wisi bezradnie na linach w wyniku ciosu lub serii ciosów.
3) Bokser znajduje się na zewnątrz lub częściowo poza linami w wyniku uderzenia lub serii ciosów.
4) Po mocnym uderzeniu bokser nie upadł i nie leży na linach, ale tak jest znajduje się w stanie półprzytomności i w ocenie sędziego nie może kontynuować walki.
Tutaj wszystko jest wyjaśnione czarno na białym (str 23) , plus wszystko co fan boksu powinien wiedzieć o przepisach...
Czyli sędzia zachował się zgodnie z przepisami, które jednak pomogły trochę Fury'emu przed oberwaniem kolejnych mocnych ciosów.
 
Tak mnie ta kwestia liczenia nurtowała, że podrążyłem sobie jeszcze ten temat. :beczka:

I zwracam honor - decyzja sędziego może się spokojnie obronić.

Ale zobaczyłem to dopiero przed chwilą na powtórce z ujęcia kręconego chyba telefonem z perspektywy wzdłuż lin. Nie widziałem tego wcześniej na ujęciach telewizyjnych, ale Fury, po tym jak latał półprzytomny i odbijał się od lin, faktycznie oparł się o naroznik/liny w pozycji z ugiętymi nogami, jak by na krześle siadał. I faktycznie siedziałby na dupsku, gdyby nie to podparcie.

Tak że sędzia mógł taką decyzję podjąć, a ja, jako prawdziwy hejter z Polski, ale honorowy, przyznaję się do błędu. I mogę spokojnie spać w nocy :mamed:
 
Kacap zasłużenie. Fury wyglądał jakby nie za bardzo chciał wygrać.
Liczyłem, że będzie wykorzystywał gibkość i gabaryty podczas brudnego boksu i spychaniu Usyka, a nie bawił się z nim w wymiany.
 
Back
Top