Treningi siłowo wytrzymałościowe pod MMA

Masu

UFC
Light Heavyweight
Proponuje tu wrzucać treningi do wykonania na siłowni. Tak żeby, nawet jak nie ma się czasu niczego zaplanować, można było szybko się spakować i powalczyć z ciężarami.



Na poczatek coś kolesia, który wrzuca mnóstwo darmowych treningów do sieci Funk Roberts.







http://funkmma.com/site/







 
Ja nie mam póki co doświadczenia z robieniem kondychy pod sztuki walki, umie mi ktoś powiedzieć, jaka jest różnica/przewaga jednego nad drugim w przypadku cross fitu (jak dokładnie w ogóle wygląda sesja crossfit?), stacjonarnego czy interwałów?
 
http://www.bodybuilding.com/fun/brian-stann-muscle-building-program.html







dieta i treningi , w tym na silowani Briana Stanna
 
Lepiej zrobić 100 pompek i przysiadów, porozciągać się i pouderzać w worek chociaż kwadrans. Rękoma i nogami, różne kombinacje, żeby wszystko zmęczyć. Jak się nie ma czasu więcej niż 30minut.
 
Niż te kilka ćwiczeń z filmiku. Przynajmniej jeśli się pod walkę trenuje, nie rzeźbę, a to ma być pod MMA jednak, choć i tak w obu "treningach" niewiele + technicznych dla parteru :-)
 
Chłopie w 30 minut jak zrobie 100 pompek, pobiegam i poobijam worek to nawet się nie spoce. Po to są treningi o wysokiej intensywności z ciężarami żeby na maxa wykorzystać czas. Zrób sobie taki trening z 40 kilową sztangą. Skończysz o wiele szybciej niż te 30 minut a da ci o wiele więcej niż worek i pompki.







http://youtu.be/ajjWbFK4POg
 
Zapomniałeś o przysiadach (w razie potrzeby możesz zarzucić sztangę i z nią porobić, ale to miała być forma rozgrzewki i ogólnosprawnościowe ćwiczenie). Nie mówię o poobijaniu, a ciągłym konstruowaniu akcji w tempie walki , a w zasadzie i szybszym, bo przecież ten rywal nie oddaje. Kwadrans walki kombinacyjnej i się nie pocisz? Nie same ręce, kopnięcia lewą i prawą nogą. W ciągłym ruchu, na nogach jak i balansując, bo przecież w walce się nie stoi prosto. To gratuluję cardio szczerze. Mi ostatnio po 30 minutach tego już zaczęły zwalniać ręce, ale oddech był bez zarzutu, za to ja i owszem "płynąłem" po tym ;) a robiłem 2x 15minut z minutą przerwy.
 
idealnym treningiem jest tabata.







polecam robić na macie - zamiast burpees sprawle i wyskok



albo cały workout (wiaderko może być niezbędne)







Idealna jest do zrobienia po treningu (wtedy tylko jedno - dwa ćwiczenia) albo jako pełen workout kilka różnych ćwiczeń np z kettlami







tutaj też kilka ciekawych propozycji











no i nieśmierteny trening Randy'ego











Generalnie trening wytrzymałościowy jest dobry na rozgrzewkę, po nim warto zrobić typową siłówkę, czyli mniejsza ilość powtórzeń /większy ciężar.
 
A mnie zawsze uczono, że na drążku nie powinno się tak podrygiwać ;)



Pierwsze ćwiczonko w zasadzie połączenie pompek + przysiadów(choć bardziej wyskoków), więc i na podobę rozgrzewki o której mówiłem, choć sednem sprawy jest tam stójka na worku, w odpowiedniej formie wymęczająca. Przy footworku nogi się ruszają, o rękach, grzbiecie to nie muszę chyba mówić na takim forum.



Fajny ten trening Randy'ego, choć to Military przodem robi strasznie minimalny ruch. Kiedyś tego typu trening był mi bliższy, ale zrozumiałem, że poza ciałem (rzeźbą, wytrzymałością czy siłą) nie rozwija on nic pod walkę. Te mięśnie i siła ma starczyć na walkę, a nie na określoną ilość powtórzeń czy serii. Uderzanie do doprowadzi do tego mimowolnie, a i chociaż pod walkę, timing itp się trenuje ;-)
 
Born.....nie masz pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze-podrygiwanie ma sens-to ma być dynamiczne. A po drugie-jak w dzisiejszych czasach można pisać że trening z ciężarami nie ma sensu w sztukach walki.







Patrz na Velasqueza trenującego 92 kg kettlebellem-pewnie nie wie co robi?:



https://www.youtube.com/watch?v=0AXbSsnT6O4
 
Generalnie zasada jest prosta. Przy podobnej technice, wygrywa ten kto lepiej przygotowany jest siłowo.



Interesujące podejście do kettli. Dużo bardziej siłowe niż swing, ale z chęcią spróbuję. Ostatnio przy pracy z kettlami regularnie bolą mnie kolana, więc może takie ćwiczenie bedzie pasowało.



żeby nie offtopować



kilka ciekawych ćwiczeń dla Ciebie b2k :)



 
Mam pojęcie o czym piszę i jak uczono przynajmniej kiedyś się podciągać w wojsku :-)



Domyślam się, że ma sens i zwiększa dynamikę, ale nie bez powodu było to ułatwieniem przy podciąganiu, dlatego przy liczeniu podciągnięć takie próby się nie liczą ;) Metody się zmieniają, nie dziwi mnie to, sam zawsze kombinowałem, bo często były chwile, że sprzętu brakowało, a ruszać się chciało.



Oczywiste, że to nic złego jeśli nie przedkłada się tego nad technikę użytkową w walce. Perfumiarz, myślę, że kondychę też trzeba tu dodać. Wówczas zwiększanie masy mięśniowej nie musi wcale sprzyjać ;)



Ciekawe, ale wolę zdecydowanie szybsze tempo, chyba dlatego wciąż gubię kilogramy, a sylwetka jeszcze trochę i jak na ważeniu UFC będzie :D



Dobra, już nie offtopuje, bo nie wrzucam, a to ma być taki temat, za co sorry.
 
Zapomniałem, jak nie cierpię wydolnościówek... dzisiaj na treningu mi przypomnieli. Kiepsko z moją kondycją.
 
Dobry pomysł dopóki są dodatkiem do zróżnicowanego treningu. Same w sobie są po prostu kolejnym wynalezieniem koła.
 






Perform each exercise for 45 seconds of work followed by 15 seconds rest.
Rest for 2 minutes and repeat for 3 total rounds

Warm Up Routine -
Post Workout Stretch -

1. DB Snatch R • 70lbs
2. DB Snatch L • 70lbs
3. Abs Roll Outs
4. Wrestlers DB Lunge • 10 lbs
5. Alternating Running DB Punches
6. Pull Ups
7. Overhead Med Ball Squats • 20 lbs
8. Parallel Bar Dips
9. Side to Side Hops
10. DB Press • 60lbs
(Note weight is what Funk used not what he suggests)
 
https://www.youtube.com/watch?v=_YEjvNpzP0E co myslicie o takim treningu pod sporty walki ?
 
Chciałem podpytać o tą tabatę (w moim przypadku są to przysiady z wyrzucaniem rąk od dołu do przodu). Czy mogę zrobić inne ćwiczenia razem z nią? Czytałem, że nie można razem z nią robić treningu siłowego, ale czy np ćwiczeń na brzuch też? Albo ewentualnie, czy mogę tabatę zrobić po interwałach (bieg bokserski)?
 
Czytałem, że to musi być 8 serii - 20 sekund pracy, 10 sekund przerw. Jeśli plotę głupoty, to proszę popraw mnie, nie mam z tym żadnego doświadczenia. Robię bez żadnych obciążeń, bo mam poważną kontuzję nadgarstka :( Dziś zdziwiłem się, jak nawet biegu bokserskiego nie byłem w stanie zrobić.
 
Możesz ją dokładać po treningach. Została stworzona dla sportowców wyczynowych więc to tylko element treningu.
 
Ja zawsze rano tabata na rowerku na maksie obciążenia.







polecam timery netowe - dostępne też na androidy



http://tabatatimer.com/
 
Od siebie dodam, że takie squaty możesz śmiało robić z lekkim obciążeniem więcej niż jeden cykl 4 minutowy / więcej niż jedno ćwiczenie.
 
Back
Top