Trening siłowy pod sztuki walki

Keylock

WSOF
Heavyweight
images


Tutaj może dyskutujmy o treningach z ciężarami (nie crossfity i tabaty) pod MMA, grappling itd. Zacznę od kontynuowania dyskusji z Perfumiarzem, która się wywiązała w HP:


Keylock, ja raczej poddawałbym w wątpliwość ilość powtórzeń. Fakt siła Ci skoczy, ale w walce ruch musisz wykonać więcej razy niż 5 :) Plus wcześniej mówiłeś, że chcesz robić masę. Na 5x5 chyba będzie ciężko.

Spróbuj np zamiast robić martwy 5x5 zacznij od 20 powtórzeń, następne serie 17, 15, 12, 9, 6 za każdym razem zwiększając ciężar. Profit jest taki, że siła wzrośnie a oprócz tego przestaną Cię poddawać 20kg lżejsze białe paski

Do 5x5 robi się jeszcze zawsze rozgrzewkę, u mnie zwykle to jest 15/12/12/8 i potem właściwe serie konkretnymi ciężarami. I właśnie na dużych ciężarach i małych powtórzeniach się robi masę - to potwierdzają wszyscy goście siedzący dłużej w kulturystyce, których pytałem, zresztą sam z ciężarami mam już parę lat i wiem jak przynajmniej moje ciało działa. W walce wykonujesz więcej niż 5 powtórzeń i więcej niż 20. Mój wniosek - nie ma co wiązać treningu siłowego z kondycyjnym :)

Wychodzę z takiego założenia - siłownia jest od robienia maksymalnej, żebyś miał siłę walczyć w pozycji "na barana" :-) będąc na miejscu Fitcha. Kondychę robisz tabatami i innymi takimi, a technikę robisz na macie - póki co widzę swoje braki w tym ostatnim.
Choćby przykładami - sugerując się wyłącznie masą ciała - zapewne podnoszę w martwym czy siadam więcej od ciebie, ale na macie na 100% byś ze mną wygrał, bo wiesz lepiej jak się ruszać w danej sytuacji - ja jeszcze nie.
 
O to mi chodzi, że to ma być temat pod SIŁĘ a nie kondycję. Do podlinkowanego wrzucają same jakieś kompleksy i tabaty.
 
Mi ni chu... nie idzie trening na siłce z MT, jestem zajebiście spięty, brak gibkości itp. co nie oznacza że zrezygnowałem z siłowni, próbuje znaleźc jakiś złoty środek.
 
Musicie robić dobre cykle po prostu :-) A po cyklu więcej maty a po technice znowu cykl, tak ćwiczą najlepsi xD



smutne ale prawdziwe ;/
 
Jeśli ktoś ma podobny jak ten z Guidą to proszę żeby wrzucił, oczywiście z innymi ćwiczenieami ;)
 
po co mnożyć wątki? Wrzucajcie wszystko co związane z treningiem siłowo wytrzymałościowym do starszego wątku. Od treningu stricte siłowego masz kulturystyka.pl to raz, dwa widziałem już takich co pod SW robili tylko siłę. I byli właśnie poddawani przez 20 kilo lżejszych. (nie piję do Ciebie) Rób mądry trening wytrzymałościowo siłowy, sama siła nic Ci nie da a nie wyrobisz na samej macie wytrzymałości. Spójrz na jakiegokolwiek zawodnika i zapytaj czy robi na siłowni tylko masę albo tylko siłę. Na takie bzdury jak 5x5 to sobie możesz poświęcić jeden dzień w tygodniu. U kogo robisz parter?
 
Mozna podzielic sobie treningi na makrocykle, podobnie jak w kulturystyce, i np. zaczac od robienia sily przez 2-3 miesiace ( ciezkie treningi na malej ilosci powtorzen, 80-95% CM, cwiczenia podstawowe ), potem lekkie roztrenowanie i w kolejnym cyklu zwiekszyc mase przez kolejne 2-3 miesiace ( 12 powtorzen, po 4 cwiczenia na grupe na danym treningu w splicie ), a potem skupic sie na eksplozywnosci i wydolnosci. Tylko ze w miedzyczasie trzeba sie ruszac na treningach sw, a po porzadnym treningu duzej grupy miesniowej przez 4-7 dni w zasadzie nie nadaje sie ona do niczego :) poza tym, treningi w takich cyklach i tak musialyby zostac uzupelnione o cardio caly czas. I komu starczy czasu na tyle treningow ? Nie mowiac o murowanym przetrenowaniu ( chyba ze zastosujemy diete armstronga... )



Nie ma sensu mowic ze "robienie sily nie ma sensu" czy "rob tylko jaworka/tabate/5x5/trening pudziana" bo kazdy ma inny organizm, metabolizm i potrzeby - jeden jest wielki i silny z natury, ale ma slaba wydolnosc, inny chudy i smiga bez wysilku, ale jest za suchy. Do treningow podchodzi sie indywidualnie.
 
Albert zgadzam się, można podzielić sobie trening na makrocykle tylko właśnie, kto miałby na to czas pracując/ucząc się i trenując rekreacyjnie? Kiedy trzeba zająć się życiem i podzielić swoją uwagę na inne kwestie poza treningiem, moim zdaniem wtedy należy odłożyć mżonki o robieniu masy czy samej siły. Raz jak zauważyłeś czas, dwa regeneracja, trzy obciążenia treningowe - tych czynników nijak nie da się wykluczyć (bez anabolików).
 
http://cohones.mmarocks.pl/topic/trening-silowy-pod-mmabjjsporty-walki-wstep


hmmm?


A parter robię u Sławka Barczaka w Poznaniu.
 
Back
Top