TRENING POD WALKĘ - PIĘŚCIARSTWO

Świetny kanał, sam obserwuje. Wiele przydatnych ćwiczeń. Sam od siebie mogę polecić Daru Stronga, trenera od przygotowania fizycznego w ATT. Kiedyś jeden z jego treningów doprowadził mnie do najlepszej formy w życiu. Musze wrócić do tego typu jednostek…


Zajebisty kanał. Polecam!

W ogóle też mogę polecić gościa Pat'a McNamare - Ex Delta Force - 22 lat w siłach specjalnych z czego połowa w Delcie

On jest rocznik '65

 
Zajebisty kanał. Polecam!

W ogóle też mogę polecić gościa Pat'a McNamare - Ex Delta Force - 22 lat w siłach specjalnych z czego połowa w Delcie

On jest rocznik '65


Ten gość był u Joe Rogana. Kojarzyłem go z twarzy ale nie wiedziałem dokładnie kto to jest. Pamietam jak wspominał, że ćwiczy czym się da i gdzie się da ( kamienie, belki, drzewa itd). Ogromny szacunek dla ludzi w tym wieku z taką formą, to powinien być standard dla zdrowia planety.
 
Od dawna nie cwicze typowo kulturystycznie ale dalej zmagam sie od czasu do czasu z problemem "usztywnienia" . Polecacie jakies cwiczenia, rozciaganie na poprawe tego "luzu"
 
Myśle, że problem tkwi w nastawieniu i podświadomym napinaniu się podczas ruchów. Zaobserwuj to bo sam wiesz lepiej co czujesz. Z ćwiczeń poszukałbym czegoś pod hasłem Yoga for BJJ + ciągłe treningi techniki na worku, walce z cieniem itd.


Powinno Cię to rozluźnić i poprawić flow.

+ w myśl Dagestanskiej szkoły zapaśniczej, więcej specyficznych dla walki ruchów na rzecz tych siłowych.
Dla uderzanych będą to ćwiczenia z filmiku, który przesłałem kilka postów wcześniej (landmine press itd…)
 
Last edited:
Tak przy ciosach, poruszanie sie na nogach. Nie jest drewno ale zawsze mogłoby byc lepiej
Ciosy z 1kg hantelkami i worek. Najlepiej w znacznej ilości. 40-50 minut i nie spinać tych barków i bicepsów, wszystko z biodra. Do tego praca z młotem albo maczugą treningową. Nic innego Ci łap nie rozluźni, żadna joga , żadne szybkościowki itp
 
Czym można zastąpić młot/maczugę treningową gdy ma się talerze, sztangę, hantle?
W tym tkwi całą prostota i jednocześnie trudność tego treningu
Nie da się tego zastąpić sztangą. Dla przykładu: młot czy maczugą treningowa rozwija całą kończynę od nadgarstka po rotatory barków, sztangą też to robi tylko, że inaczej :) sztangi nie rozpedzisz do takiej prędkości jak maczugi czy młota to jest po pierwsze, po drugie na sztandze środek ciężkości jest idealnie pośrodku pomiędzy długimi radełkowaniami, przy maczudze środek ciężkości jest w połowie rękojeści (podobnie ma miecz) zaś przy młocie jest to około 1/3 długości w trzonku. I już samo to zmienia trening diametralnie, do tego dochodzi nierówno rozłożony ciężar tych przedmiotów. Sztanga to bilateralna praca, zaś maczuga/młot unilateralna czyli jednokonczynowa to pozwala też zacierać dysproporcje siłowe między kończynami (czyt. sprawić by lewy prosty był tak samo mocny jak prawy) by nie było różnic między ręką kontrującą a przewodzącą. To tak na szybko, bo z tego możnaby napisać całkiem niezły elaborat, różnic jest od groma. Najlepiej jest uzupełniać te treningi między sobą
 
Jakie macie zdanie na temat sparingów na różne rekawice, który powinien mieć jakie, mniejszy, lżejszy, mniej doświadczony powinien mieć większe? Z jednej strony pomaga mu to w obronie, z drugiej przeszkadza w ataku, mieliście takie praktyki albo podobne zadaniówki? Jak to było u was rozdzielane jeśli było? Bo za tym i za tym są + i -, małe pomagają atakować ale przeszkadzają w obronie, a duże odwrotnie, ten mniej doświadczony, słabszy, które powinien założyć na taką okazję? Chyba że nie praktykowaliscie czegoś takiego, to nie ma tematu.
 
Jakie macie zdanie na temat sparingów na różne rekawice, który powinien mieć jakie, mniejszy, lżejszy, mniej doświadczony powinien mieć większe? Z jednej strony pomaga mu to w obronie, z drugiej przeszkadza w ataku, mieliście takie praktyki albo podobne zadaniówki? Jak to było u was rozdzielane jeśli było? Bo za tym i za tym są + i -, małe pomagają atakować ale przeszkadzają w obronie, a duże odwrotnie, ten mniej doświadczony, słabszy, które powinien założyć na taką okazję? Chyba że nie praktykowaliscie czegoś takiego, to nie ma tematu.
Normalnie 14tki. Najbardziej w boksie to Ci klincz pomoże, niekoniecznie wielkość rękawic
 
Łączyć jedno i drugie, siłownia to nie tylko kulturystyka i trening typu split. Przejrzyj temat kilka postów wyżej wymieniłem bardzo dużo ćwiczeń na bardzo różnym sprzęcie.
przejrzę, tylko leniem jestem :beczka:
Oczywiście że siłownia to nie tylko pompownia
źle to też ująłem
ale dzięki
 
Trening funkcjonalny przede wszystkim. Pompownia to najgorsze dla fightera co może być
tyle to wiem
pompownia to chyba w ogóle najgorsze dla każdego atlety
trening funkcjonalny, czyli jakieś rotowania z sztangą, wywijanie talerzem dookoła siebie
z takich bardziej kulturystycznych to jedynie mi przychodzi do głowy martwy ciąg i przysiad
 
tyle to wiem
pompownia to chyba w ogóle najgorsze dla każdego atlety
trening funkcjonalny, czyli jakieś rotowania z sztangą, wywijanie talerzem dookoła siebie
z takich bardziej kulturystycznych to jedynie mi przychodzi do głowy martwy ciąg i przysiad
No to jest zaledwie jakiś zalążek tego co można robić
pod pięściarstwo można pracować z maczugą albo np ciągnąć coś ciężkiego za sobą jednocześnie boksując proste na tarcze trenera/partnera albo rzucać skręty z piłką albo biegać z czymś ciężkim, ciągnąć coś ciężkiego itp im więcej pracy ciała w przestrzeni i z ciężarem w dynamice tym lepiej
 
Back
Top