Training Mask-jakie wrażenia po użytkowaniu?

Święta ;)

Jeszcze jedna uwaga, czy zawodnicy po operacji przegrody nosowej (ktora utrudnia im oddychanie) nagle staja sie tytanami cardio, oh wait... nie przypominam sobie takiego przypadku.
 
Święta ;)

Jeszcze jedna uwaga, czy zawodnicy po operacji przegrody nosowej (ktora utrudnia im oddychanie) nagle staja sie tytanami cardio, oh wait... nie przypominam sobie takiego przypadku.
To byłaby dobra grupa do badań, należałoby sprawdzić stopień udrożnienia i przeprowadzić powtórne ćwiczenia kondycyjne. Jak już, to celowałbym w 10% a nie 100% poprawy.

Ja już od dawna, jak miewam zatkany nos, staram się mimo wszystko nim oddychać i łatwiej mi go teraz udrażniać, no i mógłbym wciągać zupę nosem :laugh: Zastanawiam się czasem nad używaniem masek siedząc na dupie przed kompem :cool:
 
@straszny_raptor

Takie grupy "badawcze" juz dawno sie same stworzyly. Jedni mieszkaja w gorach inni na nizinach.

@Saenchai

Rozumiem, że trening wysokościowy (ktorego maska jest fajnym substytutem) tez nie wpływa na zwiekszenie liczby czerwonych krwinek?

Co do przegrody nosowej to niektorzy rzeczywiscie nie zdaja sobie sprawy z jej wady. Wychodzi czasem przez przypadek. Mialem dwa razy zlamany nos...o pierwszym zlamaniu dowiedzialem sie przy skladaniu drugiego. Nawet sobie sprawy nie zdawalem jak bardzo mialem ograniczony pobór tlenu.

Fajnym przykladem jest tez w tej kwestii Tomasz Brzyski - pilkarzyna Legii. Robili mu przegrode i zdaje sie ze zatoki - poprawil wydolnosc po 30tce mimo, ze i tak nie byla najgorsza.
 
Ja np mam skrzywioną przegrodę i lekarz twierdzi, że upośledza to oddychanie, jakbym ją naprostował, raczej lepiej by mi się oddychało. Ziomek prostował i mówił, że jest lepiej.
 
@mat01 zabieg jak zabieg, znieczulają prostują i powinno być lepiej, w 99% jest lepiej. Jeśli Ci trudno oddycha albo chrapiesz przez to że masz krzywą przegrodę to powinno pomóc.
 
@mat01 zabieg jak zabieg, znieczulają prostują i powinno być lepiej, w 99% jest lepiej. Jeśli Ci trudno oddycha albo chrapiesz przez to że masz krzywą przegrodę to powinno pomóc.
Jak dam kilka stów to coś przyspieszysz?
 
@mat01 będę 28 chyba z laryngologami pracował to się podpytam, powiem że dobry Ziomek itp. A skąd jesteś ?
do wwy mam 40 klockow
ale 29i 30 bede w wwie bo bede w robocie
jak cos to mozesz podpytac i dac znac, bede wdzieczny (flaszka jakas sie znajdzie ;) )
 
Używam maski, sam nie byłem do końca przekonany czy to działa czy nie, ale skorzystałem z nieszczęścia znajomego, który wyłapał poważną kontuzję i mam pożyczoną na dość długo. Pierwsze co zauważyłem, co u mnie maska skorygowała to głębokość oddechów. Przy dużym wysiłku zawsze pojawiają się szybkie i krótkie oddechy, a maska kształtuje nawyk zawsze głębokich wdechów i wydechów. Poza tym... no może to i efekt placebo, ale kondycha chyba poszła w górę, a szczególnie mam wrażenie, że szybciej dochodzę do siebie w czasie odpoczynku.
 
Moim skromnym zdaniem maski poleciały w dół, bo zwiększył się mocno popyt na nie... Jest wiele podróbek które jest ciężko wyłapać, osobiście od ponad roku mam maskę którą zakupiłem bezpośrednio z sklepu firmowego w Stanach i wiem, że gumki regulujące przepływ powietrza są bardzo ważne tzn. chodzi o ich odpowiednią gibkość, podróby z tego co słyszałem mogą się odkształcać bardzo szybko. Co do maski jak dla mnie samo jej ubranie bardziej mnie motywuje do działania, pod czas biegu walczę ze słabymi punktami tj. chęć poddania się i spokojnego biegu bez maski.. Tak jak wyżej było pisane szybciej łapie się równy oddech po wysiłku i na pewno przy regularnym użytku maska daje efekty. Co do podrób śmierdzą tanią gumą, co koliduje i może przeszkadzać podczas oddychania. Krótko dobra Maksa = jeszcze lepszy trening i satysfakcja.
 
W ramach ciekawostki wrzucam http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/26356482/ abstrakt z pubmed o treningu w maskach
The ventilatory training masks were adjusted to simulate an altitude of 2750 m. There was no significant effect (p < .05) between groups on fatigue index, anaerobic capacity, peak power, VO2max, or time to exhaustion. These results suggest that the use of the ventilatory training mask during mandatory PT did not elicit superior aerobic or anaerobic adaptations in ROTC cadets.
 
Witam,
Jakby ktoś chciał to mam jedną maskę na sprzedaż kupioną w mmaniaku. Dostałem na urodziny dwie...hah.
Co do działania to ja czuję różnice. Może nie zbuduje się kondycji dużo lepszej niż bez maski, ale za to można zaoszczędzić trochę czasu.
Jeśli macie na treningach (szczególnie stójki) na sparingach po wielu rundach efekt braku tlenu, to maska pozwala się do tego przyzwyczaić i mimo wszystko nie tracić tempa walki. Na mnie działa.
 
Chcę kupić i widzę oferty sprzedaży z dużą rozbieżnością cenową. Czym się różnią (oprócz ceny) ?
 
Back
Top