Tanio skóry nie sprzedam

Tak tak, bo religia chrzescijańska uchroni nas przed muslimami. Te starszuki biegające po 3 razy dziennie do kościoła(czym blizej do piachu, tym większa częstotliwość).



Uchroni nas odpowiednio egzekwowane prawo i podejście władzy do tego problemu.

A tak dodam jeszcze, słyszę tu całkiem ciekawe teorie jako że Polska nie jest krajem katolickim.






A kto tak napisał? Mówię tylko, że nie jest państwem wyznaniowym na całe szczęscie.
 
Pokażcie mi chociaż jedno forum katolickie na którym w prawie każdym temacie jest najazd na fanów mma w takim samym stosunku jak dzieje się to na MMARocks w odniesieniu do katolików.
 
@Kukul24



Wiesz co jest najgorsze ,że wtedy juz nie uchronimy własnego państwa . Bo zza granicą będziemy mieli potęgę muzułmańską ,która bez problemu opanuje Polskę. Stawić im czoło moze jesdynie Rosji
 
970968_587343371298488_1856097950_n.jpg




Zobaczcie co ta pogańska biedronka robi na eucharystie :-)
 
Chciałem jeszcze odnieść się do tego co wcześniej pisał Tomasz.



1. Odnośnie pogrzebów informuję, że nie ma konieczności wykonywania go w obrządku katolickim etc. Można spokojnie, na cmentarzu komunalnym (na przykościelnym pewnie też - kwestia ceny) zrobić świecki pogrzeb bez żadnych problemów. Zamiast księdza wynajmujesz misztrza ceremoni jeśli zależy Ci na osobie prowadzącej.



2. Co do zaś "nierealnego" czyli państawa gdzie religia jest na właściwym miejscu (w czterech ścianach nielicznych wyznawców) to wystarczy przekroczyć Olzę w Cieszynie i witamy!
 
Przecież ja nie wierzę. Na tym polega nasze podobieństwo i na tym się kończy. Więc gdzie tu motanie się? Wręcz wybiłem Ci oręż z ręki. Co teraz powiesz? Fajnie, że "nie wierzysz tak jak ja"? A burackie niewątpliwie było Twoje zachowanie.
Nie, teraz ci powiem, że myliłem się myśląc, że wierzysz w boga, ale nadal nie zmienię zdania, że katolickie procesje mają mieć jakiś większy priorytet. A co do tego, jakim filarem jest chrześcijaństwo, to stosuje się zasada, że nic nie jest czarne ani białe, religia ma swoje dobre i złe strony, z jednej strony jest caritas, z drugiej np. w moim mieście kościół pozbawił dzierżawionego budynku najlepsze poznańskie liceum. Samo śpiewanie o narodzinach Jezusa w święta nie uchroni nas przed dzikusami mordującymi ludzi innej niż swoja wiary. Do tego potrzebne jest odpowiednie i egzekwowane prawo.
 
Jeśli ktoś narzeka na katolicyzm w Polsce to polecam wyjazd do Belgii. Tam jest tylu współwyznawców Mameda że daj Pan spokój, a co sie dzieje to już zobaczysz.
 
@ironical man

:-)
Wreszcie ktoś zauważył, że państwo może być laickie i radzić sobie z islamizacją (Czesi zakazali budowy meczetów prawda?). I bynajmniej nie jest tak, że katolicyzm nas broni przed islamską nawałnicą. Myślę, że tym co broni nas najbardziej jest marna sytuacja ekonomiczna i niski socjal;]

BTW Tu kiedyś był wątek humorystyczny RIP
 
Właśnie po fakcie zauważyłem, że to nie Hyde Park. Może mederacja przeniesie naszą dyskusję tam gdzie jej miejsce.
 
Nie ma niestety możliwości wycięcia dyskusji i przeniesienia. Proszę zatem, aby dalej wątek podejmować w Hyde Parku lub Polityce.
Dalsze wpisy nie na temat (nie humorystyczne) będę usuwał.
 
Ciekawe rzeczy można zobaczyć na czeskich/rosyjskich drogach ;] (W nazwie czeska, w opisie rosyjska i weź człowieku ogarnij, niby gadają po rosyjsku, ale może turyści)



 
Back
Top