Tanio skóry nie sprzedam

Wasza dyskusja o niedźwiedziach i tak dalej przypomina mi moje dyskusje z kolegami na temat Dragon Ballów itd. kto kogo by rozjebał gdy byłem mały. :-)
 
Z tego programu face off wynika,że lew rozjebie tygrysa, a goryl Lamparta( ciekawe zakończnie walki goryl lampart na YT- jak Sapp prawie) :-)
 
Przemyślałem sprawę jeszcze raz i doszedłem do wniosku że pas mistrz powinien otrzymać słoń afrykański (największy ze słoni). Nie wyobrażam sobie aby był w stanie pokonać go jakiś duży kot, hipopotam, nosorożec czy niedźwiedź.
 
Słoń mówisz, pewnie tak ale tylko na lądzie :-). W morzu większe szanse daję jakiemuś rekinowi. Trzeba by ustalić jakieś kategorie (zamiast wagowych): lądowa i wodna.



A na poważnie, to dawno temu (10 lat?), któraś z polskich telewizji puszczała te filmiki o których piszecie wyżej. Każdy odcinek trwał około godziny i rozważano hipotetyczną walkę dwóch groźnych zwierząt. Warunek był taki że te zwierzeta zawsze miały rzeczywistą szansę na spotkanie się w przyrodzie. Oczywiście były to spekulacje i wśród prowadzących zawsze każdy miał inne zdanie, ale jakoś zawsze któraś opcja zwyciężała, choć prowadzący wyraźnie sugerowali że to tylko ich zdanie i wcale nie są pewni czy w rzeczywistości ta walka skończyłaby się w ten sposób.



Z tych odcinków co pamiętam to: goryl pokonał lamparta, anakonda jaguara, słoń (!) nosorożca, niedźwiedź czarny (baribal) aligatora, lew tygrysa, hipopotam jakąś wielką rybę drapieżną wpływającą z oceanu w górę rzek afrykańskich (nie pamiętam nazwy), któryś z rekinów gigantyczną ośmiornicę, lew jaskiniowy niedźwiedzia jaskiniowego (zwierzęta wymarłe).
 
A jak tłumaczyli zwycięstwo tygrysa nad lwem? Przecież tygrys jest większy (a zapewne i silniejszy) od lwa?


Doświadczeniem. Lwy to zwierzeta stadne, całe życie walczą między sobą o pozycję w stadzie i z innymi stadami o terytorium. Tygrysy to samotniki, nie mają często okazji do walk między sobą więc i doświadczenie mają mniejsze.
 
Nie wiem Panowie, co Wy o tym myślicie, ale ja to bym wszystkie te zwierzęta poskładał :-) A tak na poważnie to ciekawy temat poruszyliście i ten program co ktoś wyżej podał to z chęcią obejrze.

Edit:
Ktoś czyli Cactus i Madafaka, dzięki :-)
 
20111216_yvel_gilbert.jpg




Gilbert Yvel przed debiutem w LHW. Nieźle pocięty. :D
 
Temat ciekawy, choć oczywiście przemyślenia (nie)stety nie do zweryfikowania. Moja lista, kategoria na lądzie:



1 słoń



2 niedźwiedź



3 nosorożec



4 hipopotam



5 lew



6 tygrys



7 anakonda



8 krokodyl



9 goryl



10 jaguar
 
Oczywiście z przymróżeniem oka:



1. słoń



2. hipopotam



3. nosorożec



4. tygrys



5. lew



6. niedźwiedź



7. waran



8. anakonda



9. krokodyl



10. jaguar
 
Antek i jego rozkminy
beer.gif





Temat zaczołem zupełnie na trzeźwo, a teraz pierwsze (i ostatnie) kończę :-).




Ps. Warana z Komodo bym gdzieś chyba jeszcze wstawił...


Podaj swoją listę. Śmiało, tu nie ma błędnych (i poprawnych) odpowiedzi. Sa tylko własne przypuszczenia, praktycznie bez możliwości ich weyfikacji.
 
Piętnaście filmów o dinozaurach plus inne bestie: http://www.kinofabryka.pl/powrotdinozaurow/wielkipazur.php


@Antek Emigrant Obejrzałem "Czas Tytanów" robi to wrażenie: http://www.kinofabryka.pl/wedrowkizdinozaurami/czastytanow.php



Dobrze że teraz za mistrza mamy słonia, bo w porównaniu z tamtymi potworami nie zmieścił by się nawet w pierwszej setce.
 
Teraz sobie przypomniałem, że oglądałem też jakiś dokument i tam nawyższe miejsce zajął albo pająk albo wąż już nie pamiętam dokładnie co to było ale jak sobie przypomnę to podbije tutaj.
 
Też widziałem kiedyś ranking najgroźniejszych zwierząt dla ludzi i wygrał KOMAR (tj, przez choroby roznoszone przez niego, ginie najwięcej osób :D)
 
Back
Top