Tanio skóry nie sprzedam

Panowie, powie mi ktoś o co chodzi z tym Maćkiem..? A bliżej, o co chodzi w nabijaniu się z niego, z odgrywanych scen?



No gra chłopak kiepsko, ale co w tym dziwnego, skoro zmaga się z zespołem Downa? Ja naprawdę nie widzę tu powodów do śmiechu, ale może mnie ktoś oświeci, może czegoś nie wiem. Może ominęła mnie jakaś ogólnopolska akcja " lejemy z Maćka" bo śmiesznie wygląda i jeszcze dziwniej mówi..? Przecież to oczywiste, że trudno się z chorym dzieckiem wspołpracowało na planie, zatem scenki są mało autentyczne a gra aktorska pozostawia wiele do życzenia...Ale..? O ile spodziewałbym się tego po onetowych dzieciakach szydzących dosłownie z wszystkiego (z kalectwem włącznie ), o tyle tutaj kolejna już seria drwin z tego chłopaka budzi u mnie coraz większy niesmak i zdziwienie...



Jestem otwarty na polemikę, doprawdy...mimo, że serialu nie oglądałem, posiłkować się będę tymi oto materiałami.
 
Mort, ciekawa koncepcja, przyznaję. Jednak scenarzysta obdarował tekstem i rolami wszystkich aktorów w serialu, czemu zatem polewa się tylko z tych fragmentów, które odgrywa ten dzieciak? Skoro scenariusz jest daremny ( a nie wiem tego, nie widziałem ) to dlaczego tak usilnie kpi się z niego właśnie kosztem tego aktora? Nieudolnego, nienaturalnego - to oczywiste. Głównie z racji wieku i choroby. Zatem..? Nie bez powodu też każdy taki film nosi tytuł "Maciek z klanu to...Maciek z klanu tamto..Maciek z klanu śramto " - więc chyba nie o scenariusz jednak tu idzie...
 
@Kalogero masz calkowita racje,ja tez nie rozumiem z czego tu sie smiac,z choroby.Przeciez co ten chlopak mial za wplyw na to,ze taki sie urodzil,szczerze mowiac wkurwiaja mnie te wszystkie"polewki".Proponuje naprawde zastanowic sie nad tym"zagadnieniem" zanim postanowicie krecic beke z czyjegos nieszczescia,no chyba,ze poprostu jestescie glupimi srajtkami,majacymi po 14 lat.To by wiele tlumaczylo,bo pojecie empati przychodzi z wiekiem,niestety
 
Kolagero: pozwól, że ja Ci odpisze jak to widze. Otóz, od kilku lat w internecie jest rosnący trend kultowywania debilizmu i wszystkiego co z nim związane i to nie tylko w odniesieniu do dziecka z downem. Szczytem wysublimowanego humoru przecież są filmiki typu ale urwał, jestem hardkorem, kadetem tera, gracjan roztocki i jego piosenki o gównie, luntki, vlogi w których autor tylko wykrzywia obleśnie ryja i cała masa podobnego debilizmu. A najgorsze w tym wszystkim jest to ze szereg kretynów się zajara takim filmikiem, uważając siebie za herosa intelektu, który przecież tylko wyśmiewa durnia z drugiej strony erkanu i nakręca w ten sposób koniukture i produkcje zalewająca internet tego typu ścierwem. Podobnie jest również z komentarzami na wiekszości stronach, tu na szczescie tego jeszcze nie widze aż tak często. Hasła typu: ruchałbym, w 0:22 słychać strzały, co ja pacze, kto z mistrzów, "dowolny cytat" znajdziesz w każdym popularniejszym filmiku choćby na yt.
 
Sorki nie mogłem nie wrzucić :-) Na FB ktoś udostępnił :-)



405405_342274092463448_100000425804030_1207020_1496231281_n.jpg
 
to nie jest nabijanie się z Maćka który ma zespół Downa tylko z akcji serialowych klanu. Z Rysia tak samo wszyscy leją.



Ja na to spojrze, uśmiechne się i tyle nie żeby to była najzabawniejsza rzecz jaką widziałem
 
"Przecież to oczywiste, że trudno się z chorym dzieckiem wspołpracowało na planie" z tego co kojarzę z jakiegoś programu, z osobami z zespołem downa się lepiej pracuje niż z normalną osobą bez warsztatu, właśnie są bardziej naturalne i nie grają tylko się wcielają w postać i utożsamiają z nią. Więc nie wiem skąd takie stwierdzenie. Zresztą podejżewam, że to jest jego normalny styl wysławiania się i bycia.
 
Magik, dziękuję... :)



Wiem co się stało z internetem w ostatnich latach, z poziomem komentarzy, dyskusji, dialogu w sieci.



Wolę tego nawet nie poruszać, bo to temat rzeka a nad zbiorową głupotą chyba nie ma sesnu się pochylać.



Myślałem po prostu, że ktoś z forumowiczów zamieszczających te filmiki właśnie tutaj, jako powodu do żartów i zbiorowego wybuchu euforii, a także ci ubawieni tym co widzą - przekonają mnie, że czegoś nie wiem, że brak mi poczucia humoru, że chory chłopak może być takim samym powodem do drwin co każdy jeden, każdy inny...



Edit : Pacmug, czyli co wg Ciebie, tym bardziej godne szydery jest to co widać, jak się zachowuje, mówi, bo jest naturalny i taki ma sposób bycia?



Poza tym jeśli "dobrze kojarzysz" , to kojarz dobrze, bo zasłyszane, obijające się o uszy informacje nie zawsze pokrywają się ze stanem faktycznym. Dzieci z zespołem Dawna mają mniejsze zdolności poznawcze niż ich równieśnicy. Wahają się one od lekkiej do umiarkowanej niepełnosprawności intelektualnej. Zaburzenia rozwojowe manifestują się u nich głównie jako skłonność do zawężonego myślenia lub naiwność. Naprawdę uważasz, że takie dziecko będzie lepszym aktorem? Że łatwiej mu wytłumaczyć jak grać, jak wyrażać emocje ? Bo ja słyszałem zupełnie co innego, ponadto moja siostra jest nauczycielką jeżyka obcego w szkole specjalnej i koordynatorką zajęć artystyczno - wokalnych dla takich właśnie dzieci. Uwierz, to jest podwójna praca porównując do zadań ze zdrowymi dzieciakami, które też przerabiała...
 
przecież to nie z Maćka sie śmieją tylko z tego serialu !



Np. już nie pamiętam jak to szło z tym ze Maciek pił piwo w łazience ale np mnie w tym śmieszył sam montaz tego, że nagle sie turla piwo spod wanny "bartek" czy "inny wojak". Tak samo była polewa z Rysia za akcje w burdelu oraz inne teksty typu Grażynka zawsze mówi przed obiadem umyjcie rączki



Nie przesadzajmay nikt tu sie nie śmieje z choroby chyba ze sam jest ułomny intelektulanie
 
noodles:











No nie jestem do końca pewien Twojej teorii o wyśmiewaniu przez większość scenariuszu i twórcy. Troche dorabianie ideologii.
 
nie wiem czy większość sie śmieje z Maćka i jego choroby ( bo na pewno tacy tez sie znajdą) badań żadnych nie robiłem. Ja sie śmieje z samego serialu i jego "akcji".
 
Wiesz noodles, jak tak dać ludziom trochę do myślenia, to każdy teraz powie, że on nie, że scenariusz w sumie był zabawny, nie Maciek...



Bo? Bo głupio tak przyznać, że baz zastanowienia czasem śmiejemy się z tego, co nie powinno nas w ogóle bawić.



Nikt jednak nie wie jak się scenarzysta Klanu nazywał, chorego chłopca o imieniu Maciek jakoś kojarzą wszyscy. Więc nie mówmy teraz, jak to inni, w tym Rysiu też był chociażby tutaj umieszczany, bo ja ciagle dziwnym zbiegiem okoliczności ciągle trafiam na "Maćka z Klanu..." i aż mnie szlag trafia, że ktoś w kółko widzi tu cokolwiek śmiesznego...



Do przemyślenia tym, którzy chcą, którzy się bawią w takie przeróbki, których to nadal bawi...Tyle.
 
Heh, oczyma wyobraźni widzę tą dziarę na pomarszczonym dupsku za 50 lat. Jakiś gastrolog/proktolog czy inny "log" będzie miał niezły ubaw...a sama zainteresowana nielada skrępowanie.Dzisiaj pewnie myśli, że jest oryginalna i szalona :)Haha...
 
Highlander







Nie zwykłem tuż po jedzeniu oglądać odbytów. Tak jakoś mam, nic nie poradzę.
 
Jeśli chcecie kogoś potępiac za Macka za cały szum wzw z jego akcjami, to tylko rodziców i całą ekipę Klanu. To oni doją kasę wystawiając go na pośmiewisko i pozwalając grac w tym gównie epizody mniej prawdopodobne jak te ze Strar Treka. On pewnie nie zdaje sobie sprawy z nagłego wzrostu popularności, ci ludzie na pewno tak, no może poza scenarzystą tego dzieła, który sam sobie wystawia świadectwo.



Oczywiście to nie fair, że ludzie się z tego śmieją. Imho częśc niewiele odskoczyła od poziomu Macieja. Do czasu kiedy ten chłopak będzie w Klanie internet będą zalewac tego typu dzieła



Oglądam przygody Macka. Czasami są zabawne, czasami po prostu żałosne, a winy chorego dzieciaka jest tam najmniej
 
Saven, no ja wiele zrozumiem, ale rekinka wokół anala..? Daj spokój :)



Frost, może tak, może nie...dziary już trochę lat zdobią ludzkie ciała, a nadal nie ma cudownego środka na usuwanie...



Belmondo : zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Przecież to nie jest komedia, w której ten chłopak ma z siebie robić błazna, więc nie wiń jeszcze jego rodziców, którzy zapewne zgłosili go do roli chłopaca z taką przypadłością, w takiej rodzinie, takim serialu. To ich wina, że połowa Polski chce widzieć w tym jak się zachowuje, jak wygląda, jak reaguje - coś śmiesznego i drwi z tego jakie sceny mu przyszykowano? Scenarzysta też postanowił mu krzywdę zrobić obsadzając go w niewyobrażalnie nieprawdopodobnych scenkach? Myślę, że przesadzasz Belmondo, nie zrzucajmy jeszcze odpowiedzialności za ludzką głupotę na tych, którym na pewno najmniej na tym akurat zależy.
 
@Kalogero zgadzam się z Tobą całkowicie. Dla mnie człowiek, który ma radoche z cudzego kalectwa jest bardziej "upośledzony" niż osoba z zespołem Downa.







@belmondo Ludzie z downem tak się zachowują. Powinni być ukrywani przed światem wg Ciebie żeby nie byli narażani na szyderstwa?
 
Już istnieje laserowe usuwanie tatuaży, które dokładnie pozbywa się mniejszych tatuaży z ciała. Myślę, że za 15-20 lat spokojnie i większe tatuaże będzie się usuwało.



TATU2.jpg




tatu3.jpg
 
@ninja wszystko powinno miec swoje granice. Ja nie dałbym wystawiac dziecka na pośmiewisko, nie w takim gównie. Rolę amanta mu dają z góry skazując go na drwiny. Ale kaska co miesiąc czy odcinek robi swoje
 
@ Kalogero



Chłopca o imnieniu Maciek znają wszyscy bo Klan zna każdy. W tym serialu dorastały pokolenia i każdy zna Ole Lubicz, Rysia, Grażynke itd. Mam nadzieje ze nie chciales mi wmówić, ze się śmieje z choroby Maćka. Jeszcze jestem świadomy tego co mnie śmieszy.



@ belmondo



Tak jak pisałem wcześniej moja koleżanka znała Maćka bo chodziła z nim do jednej klasy w gimnazjum. I był z siebie bardzo dumny, że gra w tym serialu to raz a dwa to troche pieniędzy dla niego i jego rodziny no bo jak on ma zarabiać na siebie w przyszłości ? To nie jest żadne pośmiewisko wg mnie. A ze teraz powstają te głupie filmy na YT to wina scenarzystów którzy sprowadzili ten serial na psy. Kiedyś na początku był naprawde fajny jak na serial i sie chciało oglądać, niedawno chciałem obejrzeć do kotleta i mało nie walnąłem głową w talerz z nudów. Ten serial ogólnie jest śmieszny przykład akcji Rysia w burdelu który miał chyba największą popularność z tych przeróbek klanowych
 
Back
Top