Tanio skóry nie sprzedam

70a326ba6d4424dd2072dac749015484.jpg
4c5bf096ecb1944382a2d5c41889f0f5.jpeg
 
Ja akurat się zgadzam w 100% z Ruttenem. Aikido jako sztuka walki nie nadaje się do niczeko poza pokazami;)
Wybrane techniki maja racje bytu w walce - również MMA - ale jeśli mówic o technikach samych w sobie to są to raczej techniku jujutsu, taijutsu czy jak to tam jeszcze zwać - powstałe jakiś 1000 lat przed samym aikido.
 
Te video z Aokim mocne. Nie widziałem tego, aż mnie przeszedł dreszcz po plecach.
 
Aikido jako sztuka walki nie nadaje się do niczeko poza pokazami;)
Wybrane techniki maja racje bytu w walce - również MMA - ale jeśli mówic o technikach samych w sobie to są to raczej techniku jujutsu, taijutsu czy jak to tam jeszcze zwać - powstałe jakiś 1000 lat przed samym aikido.



No ja miałem coś podobnego na myśli, ale widocznie źle w słowa to ubrałem. Bo naturalnie samo Aikido nie ma prawa bytu nawet w walce ulicznej, no chyba ze z mocno wstawionym kolesiem który uderza sierpami z za dupy. Ale niektóre elementy śmiało możnaby wplatać pomiędzy pozostałe techniki MMA i osobiście widziałbym dla nich sporo zastosowania.



A swoją drogą orientuje się ktoś co jest dokładnym powodem tego że nie można zakładać dźwigni na małe stawy? I nie chodzi mi tutaj akurat o palce, bo to raczej rozumiem, bardziej chodzi mi o nadgarstki bo z tego co się orientuję to one się własnie zaliczają do tej zasady.
 
Pewnie ze względu na wstyd po przegranej przez poddanie właśnie np. na nadgarstek. :-)
 
Jestes pewien, ze dzwignie czy klucze na nadgarstek sa zabronione w ufc?



Dla mnie male stawy to sa palce. W BJJ rowniez jest zakaz dzwigni na male stawy(palce) natomiast ataki na nadgarstek sa regulowane oddzielnie, nie pamietam od jakiego paska sa dozwolone, ale w bialych i niebieskich na pewno sa zabronione.
 
W tym temacie nie ma offtopu więc mam pytanie - co z wynikami konkursu ze zdjęciem Eda i Chaela ?? Wiadomo coś na ten temat ?
 
No a widziałeś kiedykolwiek dźwignię na nadgarstek w UFC?






Nie, ale gogoplaty tez nie kojarze zadnej w UFC, wiec to moze nie najlepszy sposob rozumowania. Twistera tez przez dlugi czas tam nei bylo.



Ponadto, w rekawicach i zatejpowanych nadgarstkach jest to piekielnie trudne, jesli nie niemoliwe. Do tego wykonujac dzwignie na nadgarstek bardzo ciezko jest wylaczyc druga reke przeciwnika, co w MMA wiadomo jak sie moze skonczyc.







EDIT



jako ciekawostka, ponizej masz fajna dzwignie na nadgarstek w wykonaniu Calasansa na trialsach ADCC,
 
Z tymi bizonami to jak w życiu, jak mam przeje***e to zawsze znajdzie się ktoś go Cię jeszcze bardziej wje**e :D
 
muahahahahahahahahahahahaha... film promujący MMAA 2 :)



może się nie znam, ale dlaczego jak Niedzielko się podniósł do młotków to Sikoński się nie odwrócił i nie złapał go do gardy?
 
Back
Top