Taekwondo

La Merci

Jungle Fight
Light Heavyweight
Trenuje mma i bjj, nadarzyła się okazja na treningi taekwondo. Nie ukrywam, że zawsze zależało mi najbardziej na dobrym wyszkoleniu nóg. Usłyszałem od kilku osób, że jest to mało efektywna dyscyplina i raczej nie zrobie nią krzywdy bo zaraz ktos mnie zlapie za gire i sprowadzi do parteru. Co wy na to? Trenuje pod kątem zawodów, więc patrzcie w tą stronę. Jak ktos trenuje, śmiało niech pisze, jakie wrażenia i czy warto. Zauważyłem, że w treningi McGregora również wplecione jest tkd, więc chyba nie jest tak bezużyteczne.
 
Trenuje mma i bjj, nadarzyła się okazja na treningi taekwondo. Nie ukrywam, że zawsze zależało mi najbardziej na dobrym wyszkoleniu nóg. Usłyszałem od kilku osób, że jest to mało efektywna dyscyplina i raczej nie zrobie nią krzywdy bo zaraz ktos mnie zlapie za gire i sprowadzi do parteru. Co wy na to? Trenuje pod kątem zawodów, więc patrzcie w tą stronę. Jak ktos trenuje, śmiało niech pisze, jakie wrażenia i czy warto. Zauważyłem, że w treningi McGregora również wplecione jest tkd, więc chyba nie jest tak bezużyteczne.
Jezeli masz sily, czas i nie zaszkodzi regeneracji oraz treningom mma to w przypadku dorzucenia tkd gorzej nie bedzie
 
Byłem na kilku treningach ale zdecydowanie bardziej wolę MT. Wysokie kopnięcia są efektowne i każdy marzy o ko wysokim kopnięciem jednak jest multum elementów bardziej efektywnych i wartych wytrenowania, a wolny czas poza treningami mma i bjj lepiej poswiecic na trening ogolnorozwojowy. Takie moje zdanie.
 
Trenuje mma i bjj, nadarzyła się okazja na treningi taekwondo. Nie ukrywam, że zawsze zależało mi najbardziej na dobrym wyszkoleniu nóg. Usłyszałem od kilku osób, że jest to mało efektywna dyscyplina i raczej nie zrobie nią krzywdy bo zaraz ktos mnie zlapie za gire i sprowadzi do parteru. Co wy na to? Trenuje pod kątem zawodów, więc patrzcie w tą stronę. Jak ktos trenuje, śmiało niech pisze, jakie wrażenia i czy warto. Zauważyłem, że w treningi McGregora również wplecione jest tkd, więc chyba nie jest tak bezużyteczne.

Każda technika może być efektywna, jeśli jest wykonana w odpowiednim momencie. A nawet jeśli ktoś sprowadzi Cię do parteru to sam napisałeś, że trenujesz mma i bjj, więc wiesz co wtedy robić.

Inna sprawa to użyteczność w walce mma, a na ulicy. Jak widać nawet na najwyższym poziomie w UFC zdarzają się efektowne nokauty po wysokich kopnięciach. Na ulicy wysokie kopanie jest bez sensu.

Jeszcze inna kwestia to różnice w treningu tkd i np. muay thai. W przypadku mt trening jak i zasady tego stylu o wiele lepiej przygotują Cię do zastosowania nawet wysokich kopnięć w realnych sytuacjach.

Goście z tkd są elastyczni i kopią wysoko nie dlatego, że uczą się jakiś sekretnych technik, których nie uświadczysz w innych stylach, tylko dlatego, że poświęcają na to co najmniej 90% czasu w czasie treningu.

Jeśli masz czas i siłę, to sobie trenuj i wtedy sam szybko przekonasz się czy jest to dla Ciebie przydatne. Ale jeśli masz jakiś wybór, to zdecydowanie lepiej wybrać mt, ew. kick-boxing, jeśli mówimy oczywiście o przydatności pod kątem mma czy realnej walki. A jeśli zależy Ci po prostu na wysokim, efektownym kopaniu i elastyczności to tkd jest zdecydowanie najlepszym wyborem.
 
Co masz na myśli pisząc trening ogólnorozwojowy?

Siła, kondycja, zwinność, gibkość ja np. dużo ze skakanką robię i dzięki temu na sparingach czuje sie duzo lepiej na nogach. Poza trening mentalny też jest ważny.
 
Back
Top