Starty na zawodach

gabel20

Oplot Challenge
Featherweight
Witam!


Chciałbym zapytać jak to jest z badaniami pod sporty walki? W jaki sposób są one przeprowadzane oraz co trzeba mieć (dokumenty itp.) aby podejść do takich badań? Oraz mam pytanie odnośnie startów w ALMMA i tego typu zawodach. Ponieważ słyszałem, że na ALMMA zawodnicy występują w jednakowych kaskach i rękawicach. I tu moje pytanie - czy ten sprzęt dostanę przed zawodami czy muszę się sam w niego zaopatrzyć?
 
Kask i rękawice dostajesz na zawodach, badania robi się u lekarza sportowego, zgłaszasz się do niego najlepiej ze zrobionymi już badaniami krwi i ekg, bynajmniej tak u mnie jest :)
 
We Wrocławiu żeby dostać wpis od lekarza sportowego potrzebne są zrobione badania: krwi, moczu, okulistyczne, ekg i eeg.



Do judo/zapasów zamiast eeg wystarczy rtg odcinka szyjnego kręgosłupa.
 
We Wrocławiu żeby dostać wpis od lekarza sportowego potrzebne są zrobione badania: krwi, moczu, okulistyczne, ekg i eeg.






Cool story: swego czasu kiedy chciałem dostać takie oświadczenie, poszedłem z marszu do lekarza sportowego. Zbadał mnie stetoskopem po czym bez problemu wypisał wniosek o tym, że mogę uczestyniczyć w zawodach.
 
Brasil, ja tam nigdy eeg nie potrzebowałem, myśle, że zależy to też od lekarza, czasami właśnie mogą nawet wypisać bez żadnych badań, tak też mi sie zdarzało.
 
Ta, a potem tragedie i zdziwienie, że jakiś sport nie był dobry dla konkretnego organizmu ;-) Albo dbamy o bezpieczeństwo i profesjonalizm (od poziomu amatorskiego już) od podstaw albo zdejmijmy ochraniacze, rękawice i walmy się po prostu ile wlezie ;-)



W chwytanych może EEG niepotrzebne, ale w uderzanych i MMA każdy powinien je przejść. Lekarz się pomyli, ale kaleką lub gorzej pozostaniesz Ty, a on i tak będzie wypoczywał w ciepłych krajach na urlopie z rodziną ;]



Co do sedna. Almma akurat ma dość szczegółowo opisane zasady jakie panują, warto zapoznać się z regulaminem i zasadami :-)
 
Ja wcale nie twierdze, że to dobrze, iż lekarz bez badań podpisuje papierek, według mnie zdrowie jest najważniejsze i powinno się przejść konkretne badania przed pójściem do lekarza i dopiero wtedy on powinien nas dopuszczać lub nie :)
 
@Tomasz Chmura



Napisałem w oparciu o swój przypadek. Do sprawy podszedłem na poważnie bo chodzi o zdrowie. Sporo jest też takich przypadków, że ludzie chcą tylko dostać oświadczenie bez badań.
 
Back
Top