1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Starty na zawodach

Discussion in 'Pytania MMA' started by gabel20, May 1, 2014.

1. gabel20

gabel20 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    8
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Witam!

Chciałbym zapytać jak to jest z badaniami pod sporty walki? W jaki sposób są one przeprowadzane oraz co trzeba mieć (dokumenty itp.) aby podejść do takich badań? Oraz mam pytanie odnośnie startów w ALMMA i tego typu zawodach. Ponieważ słyszałem, że na ALMMA zawodnicy występują w jednakowych kaskach i rękawicach. I tu moje pytanie - czy ten sprzęt dostanę przed zawodami czy muszę się sam w niego zaopatrzyć?

2. Saper007

Saper007 Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    84
    Zdobyte Lajki:
    4
    Punkty:
    1,190
    Kask i rękawice dostajesz na zawodach, badania robi się u lekarza sportowego, zgłaszasz się do niego najlepiej ze zrobionymi już badaniami krwi i ekg, bynajmniej tak u mnie jest :)

3. MegasamoaN

MegasamoaN Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,422
    Zdobyte Lajki:
    1,102
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Wrocław
    nie ekg, tylko eeg.

4. baadnews

baadnews Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    78
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    We Wrocławiu żeby dostać wpis od lekarza sportowego potrzebne są zrobione badania: krwi, moczu, okulistyczne, ekg i eeg.

Do judo/zapasów zamiast eeg wystarczy rtg odcinka szyjnego kręgosłupa.

5. Cloud

Cloud UFC
    Heavyweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    18,567
    Zdobyte Lajki:
    29,482
    Punkty:
    2,790

Cool story: swego czasu kiedy chciałem dostać takie oświadczenie, poszedłem z marszu do lekarza sportowego. Zbadał mnie stetoskopem po czym bez problemu wypisał wniosek o tym, że mogę uczestyniczyć w zawodach.

6. Saper007

Saper007 Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    84
    Zdobyte Lajki:
    4
    Punkty:
    1,190
    Brasil, ja tam nigdy eeg nie potrzebowałem, myśle, że zależy to też od lekarza, czasami właśnie mogą nawet wypisać bez żadnych badań, tak też mi sie zdarzało.

7. Born2kill

Born2kill UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,997
    Zdobyte Lajki:
    2,079
    Punkty:
    2,790
    Ta, a potem tragedie i zdziwienie, że jakiś sport nie był dobry dla konkretnego organizmu ;-) Albo dbamy o bezpieczeństwo i profesjonalizm (od poziomu amatorskiego już) od podstaw albo zdejmijmy ochraniacze, rękawice i walmy się po prostu ile wlezie ;-)

W chwytanych może EEG niepotrzebne, ale w uderzanych i MMA każdy powinien je przejść. Lekarz się pomyli, ale kaleką lub gorzej pozostaniesz Ty, a on i tak będzie wypoczywał w ciepłych krajach na urlopie z rodziną ;]

Co do sedna. Almma akurat ma dość szczegółowo opisane zasady jakie panują, warto zapoznać się z regulaminem i zasadami :-)

8. Saper007

Saper007 Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    84
    Zdobyte Lajki:
    4
    Punkty:
    1,190
    Ja wcale nie twierdze, że to dobrze, iż lekarz bez badań podpisuje papierek, według mnie zdrowie jest najważniejsze i powinno się przejść konkretne badania przed pójściem do lekarza i dopiero wtedy on powinien nas dopuszczać lub nie :)

9. baadnews

baadnews Oplot Challenge
    Welterweight

Komentarze:
    78
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    @Tomasz Chmura

Napisałem w oparciu o swój przypadek. Do sprawy podszedłem na poważnie bo chodzi o zdrowie. Sporo jest też takich przypadków, że ludzie chcą tylko dostać oświadczenie bez badań.

Share This Page