Starty na zawodach

gabel20

Oplot Challenge
Featherweight
Witam!


Chciałbym zapytać jak to jest z badaniami pod sporty walki? W jaki sposób są one przeprowadzane oraz co trzeba mieć (dokumenty itp.) aby podejść do takich badań? Oraz mam pytanie odnośnie startów w ALMMA i tego typu zawodach. Ponieważ słyszałem, że na ALMMA zawodnicy występują w jednakowych kaskach i rękawicach. I tu moje pytanie - czy ten sprzęt dostanę przed zawodami czy muszę się sam w niego zaopatrzyć?
 

Saper007

Oplot Challenge
Welterweight
Kask i rękawice dostajesz na zawodach, badania robi się u lekarza sportowego, zgłaszasz się do niego najlepiej ze zrobionymi już badaniami krwi i ekg, bynajmniej tak u mnie jest :)
 

baadnews

Oplot Challenge
Welterweight
We Wrocławiu żeby dostać wpis od lekarza sportowego potrzebne są zrobione badania: krwi, moczu, okulistyczne, ekg i eeg.Do judo/zapasów zamiast eeg wystarczy rtg odcinka szyjnego kręgosłupa.
 

Cloud

UFC
Heavyweight
MMARocks
We Wrocławiu żeby dostać wpis od lekarza sportowego potrzebne są zrobione badania: krwi, moczu, okulistyczne, ekg i eeg.


Cool story: swego czasu kiedy chciałem dostać takie oświadczenie, poszedłem z marszu do lekarza sportowego. Zbadał mnie stetoskopem po czym bez problemu wypisał wniosek o tym, że mogę uczestyniczyć w zawodach.
 

Saper007

Oplot Challenge
Welterweight
Brasil, ja tam nigdy eeg nie potrzebowałem, myśle, że zależy to też od lekarza, czasami właśnie mogą nawet wypisać bez żadnych badań, tak też mi sie zdarzało.
 

Born2kill

UFC
Heavyweight
Ta, a potem tragedie i zdziwienie, że jakiś sport nie był dobry dla konkretnego organizmu ;-) Albo dbamy o bezpieczeństwo i profesjonalizm (od poziomu amatorskiego już) od podstaw albo zdejmijmy ochraniacze, rękawice i walmy się po prostu ile wlezie ;-)W chwytanych może EEG niepotrzebne, ale w uderzanych i MMA każdy powinien je przejść. Lekarz się pomyli, ale kaleką lub gorzej pozostaniesz Ty, a on i tak będzie wypoczywał w ciepłych krajach na urlopie z rodziną ;]Co do sedna. Almma akurat ma dość szczegółowo opisane zasady jakie panują, warto zapoznać się z regulaminem i zasadami :-)
 

Saper007

Oplot Challenge
Welterweight
Ja wcale nie twierdze, że to dobrze, iż lekarz bez badań podpisuje papierek, według mnie zdrowie jest najważniejsze i powinno się przejść konkretne badania przed pójściem do lekarza i dopiero wtedy on powinien nas dopuszczać lub nie :)
 

baadnews

Oplot Challenge
Welterweight
@Tomasz ChmuraNapisałem w oparciu o swój przypadek. Do sprawy podszedłem na poważnie bo chodzi o zdrowie. Sporo jest też takich przypadków, że ludzie chcą tylko dostać oświadczenie bez badań.
 
Top