Sport

Co to BPS :crazy:?
Bezpośrednie przygotowanie startowe ;) Dzisiaj zaczynają się właściwe przygotowania do kwalifikacji i ME. Z tego co pamiętam będą obozy w Spale i Zakopcu. W najmocniejszym składzie, już z Leonem będziemy się sprawdzać w sparingach z Holandią i na memoriale Wagnera (rywalami Serbia, Brazylia, Finlandia).
 
Dzisiaj zaczynają się właściwe przygotowania do kwalifikacji i ME

Myślałem, że zaczynają je zaraz po skończeniu fazy zasadniczej Ligi Narodów.

Zauważyłem, że nasi młodsi zawodnicy mają duży problem z ustabilizowaniem formy i co mecz błyszczy kto inny. Tydzień temu całą grę ciągnął Śliwka, przedwczoraj Kwolek, a wczoraj bez Muzaja w ataku byłoby ciężko, bo Olek był tragiczny.
Ale dużo się zmieni, gdy wróci normalny rozgrywający, bo Łomacz te piłki gra bardzo przeciętne i widać, że często nasi nie mają jak zaatakować mocno i kiwają/przepychają się pod siatką.

Masz w sumie gdzies pod ręką zasady kwalifikacji do IO? Takie dokładne: kto, kiedy i jak
 
Last edited:
Myślałem, że zaczynają je zaraz po skończeniu fazy zasadniczej Ligi Narodów.
30.06 to Heynen już ma mieć podobno 14-tkę wybraną :)

Zauważyłem, że nasi młodsi zawodnicy mają duży problem z ustabilizowaniem formy i co mecz błyszczy kto inny. Tydzień temu całą grę ciągnął Śliwka, przedwczoraj Kwolek, a wczoraj bez Muzaja w ataku byłoby ciężko, bo Olek był tragiczny.
Ale dużo się zmieni, gdy wróci normalny rozgrywający, bo Łomacz te piłki gra bardzo przeciętne i widać, że często nasi nie mają jak zaatakować mocno i kiwają/przepychają się pod siatką.
Oni co mecz grają w innym składzie więc nie ma co wyciągać wniosków. Niektórzy w międzyczasie byli na wakacjach i grają z marszu praktycznie. Poza tym Vital też ma swoje założenia taktyczne i np. rzadko pozwala na ofensywną zagrywkę. Nie wiadomo też czy prosta gra bez drugiej linii to konsekwencja słabej gry Łomacza czy jakichś ustaleń z trenerem.

Giannelli dostał wolne na ostatni turniej VNL, więc Włosi już nawet nie kryją się z tym, że nie po drodze im do Chicago :)
 
30.06 to Heynen już ma mieć podobno 14-tkę wybraną :)


Oni co mecz grają w innym składzie więc nie ma co wyciągać wniosków. Niektórzy w międzyczasie byli na wakacjach i grają z marszu praktycznie. Poza tym Vital też ma swoje założenia taktyczne i np. rzadko pozwala na ofensywną zagrywkę. Nie wiadomo też czy prosta gra bez drugiej linii to konsekwencja słabej gry Łomacza czy jakichś ustaleń z trenerem.

Giannelli dostał wolne na ostatni turniej VNL, więc Włosi już nawet nie kryją się z tym, że nie po drodze im do Chicago :)

Zdążyłem edytować, ale napisałeś post więc może przeoczysz:

Masz w sumie gdzieś pod ręką zasady kwalifikacji do IO? Takie dokładne: kto, kiedy i jak awansuje. Bo jedyne co wiem, to że to jebany skandal, że Mistrzowie Świata nie mają awansu na IO i będziemy grać ten turniej kwalifikacyjny. Tak samo chyba Liga Narodów nic nie daje? Jak z Mistrzostwami Europy?
 
Zdążyłem edytować, ale napisałeś post więc może przeoczysz:

Masz w sumie gdzieś pod ręką zasady kwalifikacji do IO? Takie dokładne: kto, kiedy i jak awansuje. Bo jedyne co wiem, to że to jebany skandal, że Mistrzowie Świata nie mają awansu na IO i będziemy grać ten turniej kwalifikacyjny. Tak samo chyba Liga Narodów nic nie daje? Jak z Mistrzostwami Europy?
No te zasady to jest żart, ale działacze muszą powalczyć o głosy federacji, które w siatkę nic nie grają, ale w wyborach biorą udział.

Niby wikipedia, ale chyba tak to wygląda:
https://en.wikipedia.org/wiki/Volleyball_at_the_2020_Summer_Olympics_–_Men's_qualification

W sierpniu masz sześć turniejów interkontynentalnych, z których wchodzi tylko zwycięzca grupy, a później w styczniu jeszcze turniej ostatniej szansy. Liga Narodów nic nie daje, ME też nie i Puchar Świata również o pietruszkę...
 
No te zasady to jest żart, ale działacze muszą powalczyć o głosy federacji, które w siatkę nic nie grają, ale w wyborach biorą udział.

Niby wikipedia, ale chyba tak to wygląda:
https://en.wikipedia.org/wiki/Volleyball_at_the_2020_Summer_Olympics_–_Men's_qualification

W sierpniu masz sześć turniejów interkontynentalnych, z których wchodzi tylko zwycięzca grupy, a później w styczniu jeszcze turniej ostatniej szansy. Liga Narodów nic nie daje, ME też nie i Puchar Świata również o pietruszkę...

Ciekawi mnie na czym polega te "European Qualifer" i kto tam zagra. Drużyny które zajęły drugie miejsce w tym interkontynentalnym turnieju?

Do tego ta cała kwalifikacja jest trochę bez sensu, bo Brazylia i USA wygrają swoje grupy w cuglach, a potem z kwalifikacji północno i południowoamerykańskich awansowałaby Kanada oraz Argentyna, bo innych poważnych zespołów tam nie ma - ale jeden z tych zespołów awansuje już z turnieju interkontynalnego, bo są razem w grupie. Więc jak wygra Argentyna to kto tam pojedzie z Północnej Ameryki? Zapewne Kuba. A jak wygra Argentyna to na Igrzyska pojedzie pewnie jakaś Wenezuela... Chociaż to nie są zespoły naszej klasy, a my albo Francuzi czyli dwie z TOP 5 światowego będziemy się bić o awans w turnieju ostatniej szansy..
 
Ciekawi mnie na czym polega te "European Qualifer" i kto tam zagra. Drużyny które zajęły drugie miejsce w tym interkontynentalnym turnieju?
Tam niżej masz zasady. Gospodarz turnieju (jeszcze nie wybrany) i siedem pierwszych drużyn z rankingu CEV (opublikowanego w październiku 2019), które nie załapały się na IO w pierwszym turnieju. Wchodzi zwycięzca. My z takiego turnieju awansowaliśmy do Rio 2016 (pamiętny bój z Niemcami).
 
Brazylia i Iran naszymi rywalami w Final Six VNL.

Terminarz gier w grupie B:
10 lipca, godz. 2.30: Polska - Brazylia
11 lipca, godz. 3.00: Polska - Iran
12 lipca, godz. 3.00: Brazylia - Iran

A kwalifikacje olimpijskie prawie na pewno (wypadałoby właściwie poczekać tylko na oficjalne potwierdzenie) bez Kurka, czyli prawdopodobnie Konar w ataku, a Leon w razie czego w rezerwie.
 
Zverev, Tsitsipas, Monfils, Dimitrov, Osaka, Williams, Ostapenko, Świątek :sad:

Sporo niespodzianek po pierwszym dniu
 
Magda Linette wygrała w pierwszej rundzie Wimbledonu z Anną Kalinskaya 6:0, 7:6. Pierwszy set trwał szybkie 20 minut, drugi 67 minut.
 
WIDZIELI CO LISEK ODJEBAŁ :brainoverload:


Już tydzień czy dwa temu minimalnie strącił 6m, więc to była kwestia czasu. Poziom kosmiczny, jak dowiozą formę to może się okazać, że na medal MŚ trzeba będzie przeskoczyć 6m.

Szkoda, że Polsat Sport w tym czasie wolał transmitować jakichś tenisowych leszczy :siara: Na szczęście dziś o 11 ma być powtórka.
 
Brazylia i Iran naszymi rywalami w Final Six VNL.

Terminarz gier w grupie B:
10 lipca, godz. 2.30: Polska - Brazylia
11 lipca, godz. 3.00: Polska - Iran
12 lipca, godz. 3.00: Brazylia - Iran

A kwalifikacje olimpijskie prawie na pewno (wypadałoby właściwie poczekać tylko na oficjalne potwierdzenie) bez Kurka, czyli prawdopodobnie Konar w ataku, a Leon w razie czego w rezerwie.
No i wygrywamy pierwszy mecz z Brazylią 3-2! Warto przypomnieć, że pojechaliśmy tam rezerwowym składem, a Brazylijczycy wyszli napakowani gwiazdami.

Na ten moment możemy do grania wystawić dwie niemal równorzędne szóstki. Niesamowite.
 
No i wygrywamy pierwszy mecz z Brazylią 3-2! Warto przypomnieć, że pojechaliśmy tam rezerwowym składem, a Brazylijczycy wyszli napakowani gwiazdami.

Na ten moment możemy do grania wystawić dwie niemal równorzędne szóstki. Niesamowite.
Brazylia i Iran mocno szykowali się na finał six, obie drużyny przyjechały w najmocniejszych składach... i obie przegrały z rezerwami rep Polski. Jesteśmy w półfinale :)
 
Back
Top