Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Meble w kuchni pod wymiar? Jeżeli tak to nad kuchenką montujesz okap do zabudowy, spiro masz wtedy schowane pod frontem i nie wkurwia oka.
No właśnie wkurwia oko bo muszę przeciągnąć rurę od okapu do komina przez pół kuchni, nie da się tego inaczej zrobić. Komin jest w narożniku a przecież nie jebnę sobie palników w narożniku :lol:
Jeżeli masz osobny przewód kominowy w kuchni (a z tego co pamiętam to budujesz dom więc na pewno masz) to nawet się nie zastanawiaj nad tym węglowym gównem tylko kupuj normalny wyciąg. Każda rurę da się zamaskować.
Te filtry to taki półśrodek do mieszkań w blokach gdzie jest zbiorcza wentylacja grawitacyjna i nie można nic do niej podłączyć.
Tak, mam osobny. Kurła no jest problem z tą rurą, kuchnia nie będzie w całości zabudowana od podłogi po sufit a też nie chce obniżać sufitu albo robić „kolanka” z GK specjalnie na rurę. Miałem. Nadzieję, że ten pochłaniacz jak się kupi jakiś dojebany to będzie spełniał swoją rolę.
W kuchni tylko wyciąg (mocny wyciąg - sprawdź przed kupnem jak to ciągnie i wybierz taki żeby pokrywki podnosiło). Żaden pochłaniacz.
Para i zapachy spierdalają w komin a nie zatrzymują się (w kilku procentach) na tym filtrze w kuchni. Nawet się nie zastanawiaj
Właśnie się zastanawiam kurła a dlaczego to napisałem wyżej :lol:
Zdaję sobie sprawę, że nic nie dorówna normalnemu wyciągowi, ale myślałem, że da się go jednak tym zastąpić w zadowalającym stopniu.
 
no powiem ci tak samo, jak pisal @andrzej_t. huja to dziala tak na dluzsza mete, a tluszcz i kazdy syf sie na tym zbiera, kurwa ile trzeba to szorowac. Wymienialem wklady co jakis czas, mialem mala kuchnie, wiec to powinno dzialac, ale bez zadnej wentylacji, zaden filtr nie pochlonie ci zapachow z kuchni wszystkich, a tylko zawadza i z czasem wkurwia ;) moj lezy w piwnicy ;)
 
No właśnie wkurwia oko bo muszę przeciągnąć rurę od okapu do komina przez pół kuchni, nie da się tego inaczej zrobić. Komin jest w narożniku a przecież nie jebnę sobie palników w narożniku :lol:
To zapierdol sobie podwieszany sufit i nad nim przeciągnij spiro do komina.:fjedzia:
 
Eksperty większej i mniejszej maści szukam laptopa do użytku domowego w przedziale cenowym 1500-2000zl. Ktoś, coś?
 
To w/nad szafkami wiszącymi, też nie będzie widać.
Ja pierdole mordo, nie rozmawiasz z Bastkiem. :lol:Wiem kiedy będzie widać a kiedy nie będzie widać. Nie musisz mi tego tłumaczyć. Po prostu chciałem dowiedzieć się jak spisuje się taki pochłaniacz a nie jak go uniknąć bo to akurat wiem. Teraz już wiem, że spisuje się chujowo, zamykam. Dzieki wszystkim za zainteresowanie.
:beer:
 
Ja pierdole mordo, nie rozmawiasz z Bastkiem. :lol:Wiem kiedy będzie widać a kiedy nie będzie widać. Nie musisz mi tego tłumaczyć. Po prostu chciałem dowiedzieć się jak spisuje się taki pochłaniacz a nie jak go uniknąć bo to akurat wiem. Teraz już wiem, że spisuje się chujowo, zamykam. Dzieki wszystkim za zainteresowanie.
:beer:
Lipa, liczyłem na rozwinięcie akcji w stylu Kaczka vs zmywarka:enterthehorwitch:
 
Szukam sprzętu grającego do domu, ale totalnie nie wiem na jaką firmę zwrócić uwagę. Myślę bardziej nad dobrymi 2 kolumnami i wzmacniaczem. Znacie coś ciekawego?
kasy jak najmniej, ale powiedzmy że 3tys to taka górna granica(chyba że coś naprawdę dobrego to coś bym jeszcze dołożył)
 
Ekipa, co tam z rozsądnych flagowcow teraz w modzie? Aparat ma byc wyczepisty najlepszejszy ;), a reszta to juz niekoniecznie. Co polecacie?

@Zajcun1
Poszukaj opinii o Tonsilu #wrzesniatostolicaresztaokolica :)
Powoli cos tam sie odradza, ale przyznam ze zadnych opinii (z tych nowych czasow) nie znam.

EDIT:
@Zajcun1 ich ceny mnie zdziwly, tutaj filtr na zestawy do 4tys:
https://www.skleptonsil.pl/tonsil-d...0&order=p&dir=a&pF=2000.00&pT=4000&pk=-1&f=-1

Huawei P30 pro albo najnowszy google pixel albo jak trochę tańszy to Honor 20 pro. Mówię to nie tylko ze względu na ten ranking ponizej ale również po opiniach od znajomych, którzy potrzebują jak najlepszego aparatu w telefonie do pracy. Większość z nich wybiera Huaweia P30 pro pomimo tego co się w tej chwili dzieje z ta firma

https://www.digitalcameraworld.com/buying-guides/best-camera-phone
 
Ekipa, co tam z rozsądnych flagowcow teraz w modzie? Aparat ma byc wyczepisty najlepszejszy ;), a reszta to juz niekoniecznie. Co polecacie?

@Zajcun1
Poszukaj opinii o Tonsilu #wrzesniatostolicaresztaokolica :)
Powoli cos tam sie odradza, ale przyznam ze zadnych opinii (z tych nowych czasow) nie znam.

EDIT:
@Zajcun1 ich ceny mnie zdziwly, tutaj filtr na zestawy do 4tys:
https://www.skleptonsil.pl/tonsil-d...0&order=p&dir=a&pF=2000.00&pT=4000&pk=-1&f=-1
Dzięki, po opiniach zdecydowania większość zachwycona. Dokładnie o coś takiego mi chodziło. No i producent daje 5 lat gwarancji.
 
@Mnichu
Przyznam ze ceny Google P3 i Huawei P30 Pro mnie zaskoczyly :) tęsknię za tanią chińszczyzną :)
W okolicy tych cen jest też S10+

Dzięki, po opiniach zdecydowania większość zachwycona.
Wow, nawet nie wiedziałem, jakieś recenzje czytałeś, oglądałeś? Aż jestem ciekaw, zapodaj sznurki...
 
@Dzihados owszem ceny się mocno zbliżyły ale jeśli chodzi o jakość zdjęć to samsung nie ma podjazdu do Huaweia, dlatego poleciłem właśnie ten telefon. Jakby chodziło o jak najlepszy telefon ogólnie to wiadomo ze tylko iPhone :muttley:

Zawsze zostaje Ci ten Honor (to tez jest Huawei przecież) - cena niższa a zdjęcia wciąż lepsze niż Samsung s10+
 
@Dzihados owszem ceny się mocno zbliżyły ale jeśli chodzi o jakość zdjęć to samsung nie ma podjazdu do Huaweia, dlatego poleciłem właśnie ten telefon. Jakby chodziło o jak najlepszy telefon ogólnie to wiadomo ze tylko iPhone :muttley:

Zawsze zostaje Ci ten Honor (to tez jest Huawei przecież) - cena niższa a zdjęcia wciąż lepsze niż Samsung s10+
Jeśli chodzi o zdjęcia nocne, owszem. Przy dobrym oświetleniu Samsung robi, moim zdaniem, lepsze zdjęcia. Filmy zdecydowanie nagrywa lepsze, od P30. Ja mam problem jakiego flagowca wybrać, ale zazwyczaj kieruję się najlepszym ekranem i zostaję n'ty rok z rzędu z Samsungiem, tym razem S10+.
Fotki za dnia, przy obecnym poziomie technologicznym niemal każdy flagowiec cyka zacne. Huawei dla mnie odpada ze względu na dalsze potencjalne problemy marki.
 
@Mnichu
Przyznam ze ceny Google P3 i Huawei P30 Pro mnie zaskoczyly :) tęsknię za tanią chińszczyzną :)
W okolicy tych cen jest też S10+


Wow, nawet nie wiedziałem, jakieś recenzje czytałeś, oglądałeś? Aż jestem ciekaw, zapodaj sznurki...
Jedyną rozsądną recenzję znalazłem nt. altusow 380, ale to już cena 3500 tyś cebulionów za sztukę. https://www.hfc.com.pl/test/3215,tonsil-altus-380.html

Jeżeli chodzi o altusy 300 to wszędzie informacje praktyczne zerżnięte ze strony producenta, bądź na Youtube jakiś Janusz włącza sprzęt, a ja to słucham na telefonie:)
Jedyne źródło informacji to opinie ludziów, są oczywiście negatywne, ale 9/10 twierdzi że grają zacnie, a jedyny problem to gdy masz za słaby amplituner.
 
Ekipa, co tam z rozsądnych flagowcow teraz w modzie? Aparat ma byc wyczepisty najlepszejszy ;), a reszta to juz niekoniecznie. Co polecacie?
Samsung Galaxy S10/S10+ - aparat nie odbiega możliwościami od P30 Pro, mniej ingeruje w wygląd zdjęć w postprocesingu, kolory na zdjęciach są bardziej zbliżone do naturalnych, bardzo dobra stabilizacja optyki i slow-mo. Samsung nareszcie robi spoko nakładki systemowe. Ekran oled od Samsunga to wyznacznik jakości dla reszty stawki.

Huawei P30 Pro - jeden z najlepszych aparatów na rynku z chyba najbardziej rozbudowanym trybem profesjonalnym. Nakładka systemowa skierowana bardziej do klienta azjatyckiego, nie wszystkim przypadnie do gustu. Ekrany dla Huaweia dostarczają dwie firmy, z ekranami od jednego z dostawców dość często występował problem z zieloną poświatą, powoduje ją użyty do montażu klej. Huawei najpierw kiepsko załatwiał sprawę wymiany urządzeń, dopiero jak w internecie zrobiła się gównoburza Huawei zaczął rozpatrywać to na korzyść klienta. Kwestia szczęścia na jaką partię trafisz. Całościowo jeden z najbardziej kompetentnych flagowców, ale jeśli nie goni Cię czas warto poczekać na premierę Mate30 PRO - uber flagowiec od Huaweia i spadek ceny P30 PRO.

OnePlus 7 PRO - fajna optyka, cena niższa od wymienionych wyżej urządzeń, z taką samą bądź lepszą wydajnością (benchmarki i szybkość działania). Największą różnicę robi 90Hz ekran oled, responsywność i płynność animacji sprawia, że podczas korzystania będziesz robił tak:antonio:

Jeśli masz ochotę na flagowcu nieco przycebulić do gry wchodzi Xiaomi Mi9 / Mi9 T - idzie na pewne kompromisy, ale rekompensuje to ceną poniżej 2000 złotych.
 
OnePlus 7 PRO - fajna optyka, cena niższa od wymienionych wyżej urządzeń, z taką samą bądź lepszą wydajnością (benchmarki i szybkość działania). Największą różnicę robi 90Hz ekran oled, responsywność i płynność animacji sprawia, że podczas korzystania będziesz robił tak:antonio:
Tutaj dodaj, ze jak Ci się coś zjebie to jesteś w dupie. Byłem mega zajarany ta firma jak zaczynała, miałem Oneplus One z pierwszego ograniczonego wypustu ale potem dwa razy się na nich przewiozlem.

Co do P30 pro to dalej będę obstawał przy tym ze ma lepszy aparat niż samsung, zwłaszcza przy gorszym świetle

Tutaj dość obszerne porównanie:

https://www.cnet.com/news/huawei-p3...10-plus-pictures-two-ways-in-our-early-tests/

Najlepszym jednak miejscem do sprawdzenia tęgi jest dxomark a oni przyznali tyle samo punktów obu telefonom za aparat główny ale jednak więcej Samsungowi za aparat do selfie

https://www.dxomark.com/

(Ranking jest na stronie głównej tylko trzeba trochę przesunąć w dół)
 
Tutaj dodaj, ze jak Ci się coś zjebie to jesteś w dupie. Byłem mega zajarany ta firma jak zaczynała, miałem Oneplus One z pierwszego ograniczonego wypustu ale potem dwa razy się na nich przewiozlem.

Co do P30 pro to dalej będę obstawał przy tym ze ma lepszy aparat niż samsung, zwłaszcza przy gorszym świetle

Tutaj dość obszerne porównanie:

https://www.cnet.com/news/huawei-p3...10-plus-pictures-two-ways-in-our-early-tests/

Najlepszym jednak miejscem do sprawdzenia tęgi jest dxomark a oni przyznali tyle samo punktów obu telefonom za aparat główny ale jednak więcej Samsungowi za aparat do selfie

https://www.dxomark.com/

(Ranking jest na stronie głównej tylko trzeba trochę przesunąć w dół)
Wsparcie i serwis OnePlus mocno się ucywilizował, nie jest może na poziomie serwisu Apple, ale obecnie nie można mu wiele zarzucić.
Odwoływanie się do DxOMark obecnie nie daje żadnych miarodajnych wyników. Praktycznie wszyscy topowi producenci współpracują z DxO na zasadzie konsultacji jak skonfigurować aparat pod benchmark DxO, żeby uzyskać najwyższą liczbę punktów. Teraz każdy nowy flagowiec zdobywa w teście maksymalny wynik lub ustanawia nowy rekord. Od 2017 wynik DxO służą do chwalenia się nimi w mediach branżowych i folderach reklamowych. DxO to wynik laboratoryjnego testu, który nie przekłada się na "osiągi" aparatu w codziennym użytkowaniu. W materiałach poniżej temat DxO jest przedstawiony w fajny i przystępny sposób.

 
@Dzihados z droższych P30 pro/P30 na peperze często pojawiają się promocje np:
https://www.pepper.pl/promocje/smartfon-huawei-p30-6128-black-sluchawki-freebuds-lite-170115

Starse flagowce to jeszcze Huawei mate 20pro. Niestety model podobno ma wadliwe ekrany.
https://www.pepper.pl/promocje/huawei-mate-20-pro-tablet-t5-170028

Z firmy siostry Huawei. Niedługo powinien wejść Honor 20 Pro który mimo, że tańszy nie powinien ustępować Huaweiowi w jakości zdjęć.

Pixel 3 to nadal z najlepszych aparatów zwłaszcza w ciemności. Mimo wszystko polecam poczekać gdyż niedługo najprawdopodobniej premiera Google Pixel 4 który moim zdaniem będzie miał na tą chwile najlepszy aparat. Niestety cena u nas jest kosmiczna. Jeśli nie musisz mieć flagowca a nadal chcesz dobry aparat to może Google Pixel 3a/3a XL. Oba modele robią zbliżone zdjęcia do flagowego modelu. Polecam polować na podane modele na Amazonie. Gwarancja amazona podobno jest świetna a i cena nie jest wywindowana.

Samsungi w tym roku zawiodły i nie ma tak dużego przeskoku w jakości jak kiedyś.

Z tańszych modeli to Xiaomi Mi9/Mi9T oraz już troche stary Pocophone F1. Zainstalujesz google camera i dorówna obecnym flagowcom.

Jako ciekawostke dodam jeszcze modele takie jak :
Sony Xperia 1: Świetny aparat, dobra jakość nagrywania , eye tracking, dobra optymalizacja, szybkie aktualizacje.
Asus Zenfone 6: Tylko dwa aparaty, świetna bateria, aktualizacje. Narazie aparat jest tylko dobry jednak po kilku aktualizacjach powinno być tylko lepiej
Lg V40/G8s: Lg niestety nie zachwyca jeśli zależy ci na nowych wersjach androida. Jeśli jednak chodzi o aparat to ma najlepsze opcje manualne zarówno w zdjęciach jak i wideo. Niestety cenowo oszaleli. Tutaj ranking aparatów inny niż DxOMark :
https://vcx-forum.org/score
 
Wsparcie i serwis OnePlus mocno się ucywilizował, nie jest może na poziomie serwisu Apple, ale obecnie nie można mu wiele zarzucić.
Odwoływanie się do DxOMark obecnie nie daje żadnych miarodajnych wyników. Praktycznie wszyscy topowi producenci współpracują z DxO na zasadzie konsultacji jak skonfigurować aparat pod benchmark DxO, żeby uzyskać najwyższą liczbę punktów. Teraz każdy nowy flagowiec zdobywa w teście maksymalny wynik lub ustanawia nowy rekord. Od 2017 wynik DxO służą do chwalenia się nimi w mediach branżowych i folderach reklamowych. DxO to wynik laboratoryjnego testu, który nie przekłada się na "osiągi" aparatu w codziennym użytkowaniu. W materiałach poniżej temat DxO jest przedstawiony w fajny i przystępny sposób.


A widzisz, tego nie wiedziałem! Spoko ze można było podyskutować i czegoś się dowiedzieć :beer:

PS. I tak AJFON krul! :devil smile1:
 
Co robicie jak upłynął przewidywany czas dostawy z Ali?
Czekać czy zawczasu robić o zwrot kasy? Kiedyś przegapiłem jakiś termin i nic można było już zrobić.
 
Mam problem z niestabilnym polaczeniem netu... sciagam teraz cos to skacze od 1mb do 3mb na sekunde, takze przynajmniej wiem ze to polaczenie stale jest, bo przegladarka co chwile zachowuje sie jakby nie bylo polaczenia z internetem, czasami musze czekac dluzej czasami krocej az wroci... coś moge zrobic? Zrobilem diagnostyke i nie bylo polaczenia z serwerami dns i losowo przegladarka to wyswietla albo brak internetu, a pobieranie caly czas dziala. Strasznie to irytujace i nie chcialbym sie do tego przyzwyczajac, ktos cos ?
 
Mam problem z niestabilnym polaczeniem netu... sciagam teraz cos to skacze od 1mb do 3mb na sekunde, takze przynajmniej wiem ze to polaczenie stale jest, bo przegladarka co chwile zachowuje sie jakby nie bylo polaczenia z internetem, czasami musze czekac dluzej czasami krocej az wroci... coś moge zrobic? Zrobilem diagnostyke i nie bylo polaczenia z serwerami dns i losowo przegladarka to wyswietla albo brak internetu, a pobieranie caly czas dziala. Strasznie to irytujace i nie chcialbym sie do tego przyzwyczajac, ktos cos ?
Odłącz modem od zasilania (wyjmij wtyczkę z kontaktu) i włącz po kilkunastu sekundach.
Wykonaj pingowanie jakiejś strony - zobaczysz czy nie ma utraty pakietów
Net po kablu czy WiFi?
 
Odłącz modem od zasilania (wyjmij wtyczkę z kontaktu) i włącz po kilkunastu sekundach.
Wykonaj pingowanie jakiejś strony - zobaczysz czy nie ma utraty pakietów
Net po kablu czy WiFi?
Wi fi, z routers problem bo jest w pokoju u wspolokatora chinczyka ktorego nigdy nie ma, na dniach sprobuje zresetartowac i pingowanie jutro, ale mysle ze moze byc utrata pakietow :devil smile:
 
Musze w końcu tel zmienić, bo to juz przesada z moim staruszkiem samsungiem galaxy s4. Ostatnio co tu pisałem to miałem cenę do 1 500zl teraz zwiększyłem cene do 2k i najbliżej mi do samsunga galaxy s8 albo lg g7 thinq, ale oferty słabe i cały czas poszukuje. Xiaomi są tez spoko, ale brakuje mi w nich kilku parametrów - chce maks 6.3 cala, ładowania indukcyjnego, wodoszczelność, a najlepiej tu odpowiada samsung i lg.

Nie wiem czemu, ale jakoś boje się xiaomi zaufać.
 
Back
Top