Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Potrzebuje laptopa takiego tańszego do 1k, ewentualnie trochę więcej, głównie do napisania, przejrzenia dokumentów, internetu, netflixa, obejrzenia sportu, nic trudnego nie będzie na nim robione. Jaką firmę brać pod uwagę?
 
koledzy - jaką podstawkę chłodzącą pod laptopa byście polecili? budżet mało istotny, sprzęt ma wykonywać swoje zadanie - dostałem z roboty dość wiekowego della, który przy odpalonym ubuntu i niewielkim (na pozór) obciążeniu systemu, chodzi głośno jak odkurzacz a grzeje się tak, że można by na nim jajko usmażyć
 
koledzy - jaką podstawkę chłodzącą pod laptopa byście polecili? budżet mało istotny, sprzęt ma wykonywać swoje zadanie - dostałem z roboty dość wiekowego della, który przy odpalonym ubuntu i niewielkim (na pozór) obciążeniu systemu, chodzi głośno jak odkurzacz a grzeje się tak, że można by na nim jajko usmażyć
Ja mam dużego bydlaka :roberteyeblinking: i mam takie coś. 3 wentylatorki do dowolnego ustawienia, można zmieniać prędkość wiatraczków. Mogły być trochę cichsze ale robią robotę.
IMG20231003120413.jpg

IMG20231003120700.jpg
 
koledzy - jaką podstawkę chłodzącą pod laptopa byście polecili? budżet mało istotny, sprzęt ma wykonywać swoje zadanie - dostałem z roboty dość wiekowego della, który przy odpalonym ubuntu i niewielkim (na pozór) obciążeniu systemu, chodzi głośno jak odkurzacz a grzeje się tak, że można by na nim jajko usmażyć
Głównie chodzi o hałas, ten parametr porównuj.
Jeśli chodzi o producenta to: Zalman
 
koledzy - jaką podstawkę chłodzącą pod laptopa byście polecili? budżet mało istotny, sprzęt ma wykonywać swoje zadanie - dostałem z roboty dość wiekowego della, który przy odpalonym ubuntu i niewielkim (na pozór) obciążeniu systemu, chodzi głośno jak odkurzacz a grzeje się tak, że można by na nim jajko usmażyć
Rozkręć. Zmień pastę. Wyczyść wiatrak
 
Potrzebuje laptopa takiego tańszego do 1k, ewentualnie trochę więcej, głównie do napisania, przejrzenia dokumentów, internetu, netflixa, obejrzenia sportu, nic trudnego nie będzie na nim robione. Jaką firmę brać pod uwagę?
Do tego powinien wystarczyć chromebook, ewentualnie używka z sklepu zajmującego się odnawianiem lapków z korpo. Do tysiaka będziesz miał mocnego biurowego łapka z roczną gwarancją.

 
Last edited:
Mordeczki @lugasek mistrz, jakiś laptok z tańszej półki tych do gier coś pilecicie?
Dołączę do pytania. Ale potrzebuje jakiegoś budżetowego świra do fusion360. Coś za 1000 albo do 2000. Może być używany, będzie cały czas podłączony.

Edt. Coś takiego?


Edt2. Czy coś takiego?
 
Last edited:
Dołączę do pytania. Ale potrzebuje jakiegoś budżetowego świra do fusion360. Coś za 1000 albo do 2000. Może być używany, będzie cały czas podłączony.

Edt. Coś takiego?


Edt2. Czy coś takiego?
Pod co projektujesz? Wersja darmowa?
 
Dołączę do pytania. Ale potrzebuje jakiegoś budżetowego świra do fusion360. Coś za 1000 albo do 2000. Może być używany, będzie cały czas podłączony.

Edt. Coś takiego?


Edt2. Czy coś takiego?
Nie wiem jak z fusion, ale swego czasu robiłem w solid worksie i solid camie i tam ważna była karta graficzna, a w tym co podałeś jest zwykła Integra. Popatrz za czymś z quadro
 
Nie wiem jak z fusion, ale swego czasu robiłem w solid worksie i solid camie i tam ważna była karta graficzna, a w tym co podałeś jest zwykła Integra. Popatrz za czymś z quadro
Czy bardziej:

 
To który brać?
Ten z
To który brać?
Z tych dwóch wziąłbym tego z i5 8400, bo na nowsze bebechy, ale koniecznie zmień tam w opcjach dysk na ssd 512.
Co prawda ma mniej ramu, ale gdyby Ci brakowało to małym kosztem zwiększysz do 32gb.

EDIT:
Tylko tak jak mówię, moje doświadczenia są z solid worksem/camem, nigdy nie korzystałem z fusiona :)
 
Last edited:
Back
Top