Skoki Narciarskie

ma się nie brać - tylko teoretycznie. Wystarczy popatrzeć za noty na styl na pierwszych lepszych wynikach. Skaczesz zalozmy na Predazzo. 110m-120m 52-54 pkt za styl 120-125m 54-55.5 125-130 55.5-57 130+ 57+







Taka jest prawda w skokach, kiedyś nie patrzano na to tak bardzo jak teraz i taki Ahonen skacząc po 120 m w Bischofshofen wówczas K120 dostawał 20stki, teraz skacząc 125m na teraźniejszym obiekcie dostałby max 18 pkt od wszystkich sędziow.







Al owszem Uhrmann ten telemark dość markował ale i tak ten skok wg mnie zasługiwał na 19,5-20. Jeśli się nie mylę - chodzi o ten skok w Klinge Urysia tak?
 
Uhrmann powinien dostać 5x19,5. Jeden sędzia dał 19,5 i prawidłowo. 20 na pewno. Nie te czasy. Przyjrzyjcie się dokładnie powtórką.



Al co ma wspólnego "Czułbym się" a markowany telemark Uhrmanna ?
 
Pewnie, że czułbym rozżalony ale ja nie mam na to wpływu jakie noty dostają zawodnicy więc jak nie jeden już raz szybko bym się z tym pogodził. Proste, że jako kibic polskich skoczków chciałoby się aby odnosili sukcesy ale to jest sport więc jeśli Małysz bądź Stoch przegrywali podium bądź pierwsze miejsce o "włos" to każdy był chyba wściekły choć wiedział, że "gówno" ma z tego kibicowania. Co do porażki notami to nie muszę chyba przypomniać, że skoki narciarskie nie będą nigdy do końca sprawiedliwe chyba, że dojdzie do rewolucji w ocenianiu skoków. Za kilka lat może powstanie skocznia pod dachem gdzie nie będzie wiatru = będą liczyć się jedynie umiejętności zawodników. Wprowadziłbym szybką powtórkę lotu i lądowania zawodnika dla sędziów aby mogli się dokładniej przyjrzyć momentowi uziemienia. Zapewne wiele razy sędziowie zmieniliby swoją decyzję podejmowaną szybko po skoku. Nie mówie tutaj o pierwszym skoku Stocha z dzisiaj ale ogólnie.



Ta rozmowa prowadzi do nikąd. Skończmy i cieszmy się, że Kamli wygrał :-)
 
Bardziej mi chodzi o żal do sędziów za to, że nie dali not po 20 za skok w lekkim przysiadzie i z takim niby telemarkiem. Nawet jakby Stoch miał zająć 2 miejsce w tym konkursie to ja bym nie miał pretensji do sędziów.

Ta rozmowa prowadzi do nikąd. Skończmy i cieszmy się, że Kamli wygrał
smile.gif


Co racja to racja.



b837034abe6f6.jpg
 
Kamil Stoch wygrał zawody Pucharu Świata w Trondheim !



Awans z 3 miesjca po I serii na pierwsze po wspaniałym skoku w II serii na 140m



Brawo Kamil :-)
 
Forma Stocha jest magiczna, na miarę Małysza z lat 00/01-02/03. Jest wielki. Coraz bardziej realne nawet 2gie miejsce w PS. ; ]
 
Stoch skacze jak prawdziwy mistrz świata.







Wystarczy mu dobre odbicie, a potem już tylko wylądować koło rekordu skoczni i jest wygrana :)



Teraz jeszcze trzeba utrzymać miejsce w klasyfikacji i będzie sporo radości dla kibiców.
 
Brawo Stoch , brawo pozostali Polacy - pięciu w drugiej serii :) Nie wiem czy poza Polską w PŚ kiedyś tylu się załapało.
 
Na 1szy rzut oka kojarzy mi się Planica 2012, wtedy było na pewno 5ciu i chyba Miętusowi niewiele zabrakło do awansu.
 
85 pkt do Bardala. Strata spokojnie do odrobienia. 3 konkursy do końca więc jestem dobrej myśli. Planica będzie kluczowa. Kamil czuje się tam bardzo dobrze gdzie w 2010r wygrał. Jest wielce prawdopodobne, że w tym roku może być powtórka. Bardal stygnie i nie spodziewałbym się z jego strony dalekich lotów na miare podium choć nic nigdy nie wiadomo.
 
Gregor to niedługo nie będzie się łapał do 30. Widać już zmęczenie materiału. Jeszcze jakby było 10 konkursów to Stoch z taką formą mógłby stanąć na najwyższym stopniu podium na zakończenie sezonu.
 
Bradzo emocjonujacy konkurs dzisiaj był, z ojcem jak na szpilkach siedzieliśy przed skokiem Kamila w drugiej serii i w sumie na moment serce mi staneło jak mu ta narta odjechała ale udało się ustać i wbić na pierwsze miejsce ;d Stoch w niesamowitej formie jest, szkoda tylko, że to już koniec sezonu, mam nadzieję, że w przyszłym roku Kamil zawojuje puchar świata i zdobędzie kryształową kulę ;d
 
Stochu wygrał w 2011 ;), wtedy Bardal tez skakał dobrze, zreszta w 2008 nawet 232.5m skoczył, ale skocznia wtedy była źle przygotowana, a on jakichs super mocnych nóg nie ma i podparł, chociaz w serii probnej 225.5m. Stoch rok temu już był zmęczony bardzo na Letalnicę, w tym roku szykuje się wspaniały Personal Best, zeby nie bylo takich warunkow jak w 2007. . . oby 237m! tak jakos ta odl. mi sie kojarzy ;)
 
Oczywiście, że w 2010r. Jak nie przebudują Letalnicy to skoki powyżej 235m będą niemożłiwe. Jury nie pozwoli na to. Kraniec miał szanse w 2012r na skok powyżej 235m ale wystraszył się.



Jeśli belka będzie odpowiednia i warunki to są jakieś minimalne szanse na jakieś 233-234m Stocha ale nie liczę na to.
 
Pamiętacie skok Ahonena jak przeskoczył skocznie i jak go wgniotło w zeskok? To chyba był konkurs jak wraz z Romorenem bili na zmiane rekordy.
 
@AL
Na Planicy wtedy co tak daleko skoczył i nieustał Ahonen był na zajebistym kacu. Pisał o tym w biografii że przed skokiem bał się podejść do trenera żeby nie wyczuł.
 
Kur*a ! Nie wiem co mi się dzieje. Myśle 2011r a pisze 2010r :-)



2005r był zajebisty. 3 razy pobijano rekord świata. 234,5 Romoren, 235,5 Hautameki, 239m Romoren :-) To były czasy :-)



Al, Kolumb Jaki upadek Ahonena ? :-)



 
haha no tez to widzialem. Warto dodac ze Widelec w serii probnej do sobotniego konkursu 234.5m nie ustał. to wowczas tez bylby WR
 
haha dobre. Jak najbardziej należały mu się noty po 20. Skok w świetnym stylu i lądowanie bez żadnej podpórki. Panie rekord świata.:-)
 
Co za wspaniały kolejny konkurs po Kuopio i kwalifikacjach w Trondheim wiele genialnych skoków. Wiatr trochę wypacza, ale Polacy świetnie ;). Zyla niezla flaszke musial postawic Zoltkowi zeby mu dał 20stkę.
 
Żyła, Stoch i Kot świetnie narazie. Kubacki zgodnie z oczekiwaniami, jak zwykle zawiódł mnie Miętus i Stefan Bula zwany Hulą.
Miejmy nadzieje że Żyła ze Stochem utrzymają miejsca :)
 
Po I serii Stoch 2, Żyła 3 :-)



Stoch zmierza po hat-tricka :-) Podobna sytuacja jak W Trondheim. 1,6pkt to prawie nic.



Jak na razie to występem Żyły jestem strasznie zaskoczony. Oby potórzył podonbny skok w II serii bo jest ogromna szansa na podium. 4pkt przewagi nad Schlieriim.



Do boju nasi !
 
Dramatycznie wygladajacy upadek Anji Tepes, kolano pewnie zerwane i to wygladalo bardzo powaznie, przeciagnie sie nam to wszystko.
 
Back
Top