Seriale

Kurwa, Mayhem wczoraj jeszcze oglądał 3 sezon, dzisiaj już po 4.... Ja też nie mogę się często doczekać następnego odcinka, ale po trzech z rzędu już by mi słabo było i oczy by mnie bolały :-)
 
SPOILERY PEAKY BLINDERS



.



.



Skończyłem oglądać niedługi, bo tylko 6-odcinkowy, serial Peaky Blinders, na który natknałem się dziei temu tematowi. Bardzo mi przypadł do gustu. Fajna historia, umieszczona w ciekawych czasach, pokazanie części życia w tamtym okresie, początki bukmacherki, już od pierwszego odcinka zwróciłem uwagę na fajnie dobraną muzykę. Stylizacja Picky Blinders, ich obchodzenie sie z rodziną, panowanie nad dzielnicą. Coś fajnego. Przy przedostatnim odcinku miałem myśli, ze wsyzstko się źle potoczyło i skończy się nie tak jak chciałem. Jednak skończyło się inaczej (lepiej) niż poczatkowo myślałem. Zwracam jeszcze uwagę na ten akcent. Irlandzki? Brytyjski? Ogółem nie przepadam za nim i przy okazji Skins jeszcze bardziej do mnie doszło, że wolę akcent Amerykański, jednak tu, w PB, te akcent wręcz idealnie pasuje, fajnie się słuchało i oglądąło.



Ponoć ma być drugi, również krótki, sezon, który obejrzę z przyjemnością. Zara zamieram się za Penny Dradeful,
które też nie jest długie, a mam już 2 odcinki obejrzane.
 
SPOILERY PENNY DREADFUL



.



.



Dziwny seiral. Niedługi, jednak dziwny. Dla mnie był ciężki do przejścia. Nieszczególnie mi się spodobał (poczatkowo), bardziej podobał mi się "współczesny Supernaural
". Jednak trzy ostatnie odcinki troche zmieniły moje zdanie. Zrobiło się ciekawie, wampiry, Frankenstein (do którego byłem sceptycznie nastawiony), opętania i wilkołak. Wszystko to pokazane w ciekawym świetle, gdzie wampirów się tak na prawdę jeszcze nie zna. 3 ostatnie odcinki dużo zmieniły, serial bardziej mi podszedł, z początku oglądałem by oglądać, bo to tylko krótki serial. Z pewnością zobaczę drugi sezon, jednak serial ten nie zajmuje jakoś wysokiego miejsca w moim rankingu.
 
Pierwszy odcinek The Strain naprawde zajebiście wygląda, lubię del Toro i kupił mnie tym pilotem. Oby trzymał poziom.
 
SPOILERY Z RODZINY SOPRANO



Właśnie skończyłem na przedostatnim odcinku i biorę się za wielki finał.



Jak oni mogli kurwa uśmiercić Bobby'ego!!?? Nawet w samej końcówce. Chyba najbardziej łagodny mafiozo w historii kina gangsterskiego, jedna z moich ulubionych postaci w serialu. Lubiłem go też za to że chyba jako jedyny w serialu spuścił Tony'emu wpierdol. Silvia w sumie też szkoda, jego mimika twarzy była epicka.



Odcinek smutny w chuj, Gra o Tron z palcami w mózgu Oberyna czy dekapitacji Starka się chowa.



No a serial ogólnie genialny , szkoda tylko ze zacząłem go naprawdę doceniać przy ostatnim sezonie.
 
OGROMNE SPOILERY Z SOPRANO



@def



Trochę więcej oczekiwałem po ostatnim odcinku ( aczkolwiek cieszę się że tego skurwysyna Leotardo w końcu sprzątneli). Zakończenie, ekhm....dziwne. Aczkolwiek kocham takie endingi, które zostawiają pewien przyczynek do dyskusji - takie filmowe teorie spiskowe.



Pierwsze co przyszło mi na myśl to to, że kamera przeskakiwała na widok Tony'ego za każdym razem jak ktoś wchodził, a jak weszła Meadow to zrobiło się ciemno, więc mógł go ten koleś w ,,Member's only jacket" sprzątnąć - co jak się później okazało, również zauważyło wielu internautów. No i ,,łazienkowe zabójstwo" rodem z Ojca Chrzestnego - dobry motyw. ( Tony niejednokronie powtarzał, że to jego ulubiona scena) :-)



Przynajmniej ja dopuszczam do siebie wersję, że Tony został zabity w knajpie - na oczach swojej rodziny, jako zemsta kogoś z ekipy Leotardo brutalnie zamordowanego przy swojej żonie.



"in our line of work, it's always out there. You probably don't even hear it when it happens"



,,there are only two ways for a boss: death or in the jail"
 
Pamiętam ten blok i w pewnym sensie zawód po ostatnim odcinku Sopranos...Ale serial megazajebisty, a ciężko się zbierałem do niego. Myśląc, że będzie zbyt rodzinny, a nie gangsterski ;D



The Strain trochę chore, ale wciągnęło mnie. The Last Ship również :D Leftovers w sumie też daje radę póki co...



Peaky Blinders leci widzę na C+ obecnie, ale mam już za sobą. Niecierpliwie czekam na 2 sezon. a Penny Dreadful. Dla mnie git, czasyodpowiednie, zagmatwanie fabuły jest, fajne role znanych twarzy, znane "postaci". Jak na tyle co widziałem to mam uczucie, że niewiele mi trzeba bym jednak się wkręcił :D No i jeszcze Defiance 2 sezon już leci, 4 odcinki były ;-)
 
Born --- co jeszce możesz powiedzieć o tym The Strain? Bo właśnie się zastanawiałem czy warto. 1 odcinek 2 sezonu Raya Donovana fajny, przypadł mi do gustu.
 
Fajny klimat w smie od początku z tym samolotem, z którego po wylądowaniu nikt nie wysiada, nikt z obsługi się z wieżą nie kontaktuje. Trochę mogli zburzyć niektórych chcących w tym widzieć thriller mocnym akcentem S-F jednak, ale interesująco się zapowiada ogólnie. Ciekawi mnie o co dokładnie chodzić będzie. Fakt, że krew wysysają to nie znaczy, że typowe wampiry, może to i lepiej, że inny rodzaj "potwora" starają się wykreować. Na pewno mnie zaciekawił co się dalej wydarzy i jak to ogarną jeśli w ogóle ;-)



Jak ktoś ma wolną godzinkę i lubi seriale horrorowo/science-fiction to raczej powinien obejrzeć i samemu ocenić, tak najlepiej ;-) Choć często pierwszy odcinek może niewiele nam powiedzieć czy będzie interesująco tak na prawdę.



PS: Od razu zwrócę uwagę, że na naciągnięcia w różnych serialach takiej uwagi nie skupiam, bo czepiać się można zawsze i wszędzie, ale wolę czysto jak widz się starać wkminić, przejąć fabułą i zobaczyć jak będzie. Jeśli nie będę zainteresowany to nawet takowa motywacja mnie może od serialu odtrącić ;-)



Teraz też myślę by nadrobić 1920 Wojnę i miłość, bo wczoraj widziałem 1 odcinek, a Czas honoru ogólnie dobrze wspominam, a podejrzewam, że odbiegać mocno nie będzie grą i scenariuszem.
 
Szanowni użytkownicy! Czy oglądał ktoś z was Utopię? Zaopatrzyłem się wczoraj i zastanawiam się czy warto. Oceny na imdb dosyć zachęcające ale może ktoś się podzieli wrażeniami [oczywiście bez spojlerów:)].
 
Właśnie obejrzałem 1szy odcinek. Miazgaaaa:)) zobaczymy jak się rozkręci. Dawno mnie tak żaden serial nie trzymał w napięciu od pierwszego odcinka.
 
Kto jest matką Jona Snow ? teoria fana, brak spoilerów:



http://www.buzzfeed.com/jennaguillaume/this-game-of-thrones-fan-theory-will-blow-your-mind?bffb
 
Martin będzie musiał coś zmienić bo nie lubi jak ludzie za niego wymyślają teorie :)



Na pewno dowiemy sie o rodzicach Jona, ale najpierw musimy się dowiedzieć o nim samym ci co przeczytali książki więdzą o co chodzi.



Kolejny tom wyjdzie najwcześniej w 2015.
 
W końcu wziąłem się za tak bardzo polecane przez Was Sons of Anarchy - i przyznaję, jest nieźle, zostanę z tym serialem nd dłużej, zwłaszcza, że większość z tych które śledziłem się pokończyło. Chociaż ktoś napisał, że jest nawet lepsze od Breaking Bad - jak dla mnie przesada, BB porwał mnie w całości od razu od pierwszego do ostatniego odcinka. Czego mi narazie brakuje w SoA ( po połowie pierwszego sezonu ) to jakiegoś bardziej rozwiniętego głównego wątku, bo jak narazie każdy odcinek to jednak oddzielna historia. Ale ogólnie bardzo pozytywnie, jest klimacik, są fajne postacie skurwieli - więc jest OK ;)



Na początku nie mogłem skojarzyć skąd znam Gemmę, dopiero po kilku odcinkach załapałem, że to Peggy ze Świata wg Bundych :)
 
obejrzałem wczoraj całe True Detective dobrze w chuj jak mawia klasyk.



Dużo bardziej mi się wkręciło niż te smoki i inne bajki z gry o tron :-)



co polecacie jeszcze :-)
 
Dla fanów Pedro Pascala z Gry o Tron-gra też w pierwszym sezonie Graceland, dość istotną postać. Graceland polecam zresztą.
 
Masutatsu, ostatnio mi właśnie ktoś go polecał, a konkretnym plusem miała być Serinda Swan :-) ale później padło, że niby podobny do CSI, a ja takich seriali nie trawię. Ten Graceland to procedural czy ma jakąś konkretną fabułę która przewija się przez cały sezon?
 
Ja podczas swojego pobytu w szpitalu także nadrobiłem True Detective, czymś niesamowitym jest ten serial. Tym bardziej, dla mnie ciekawy, że czytam obecnie książki w tej tematyce, pod pracę mgr.



Mam pytanie czy oglądał ktoś serial "Profil" i może coś na jego temat powiedzieć?
 
Gambit to fabuła, do tego jakies kejsy ale z reguły mające cel fabularny. A Serinda:-)







Z resztą Vanessa Ferlito z Death Proof też daje radę:-)
 
Back
Top