Seriale

Dzieci z wszystkich szczebli społecznych i obszarów Dorne są wysyłane pod opiekę do Wodnych Ogrodów, gdzie mogą bawić się razem na plażach i w basenach. Książę Doran Martell obserwował całe pokolenia dzieci, które się tam bawiły; mógł się tam spokojnie oddać rozmyślaniom i zrelaksować.


To jest HBO, oni znajdą furtkę na "zmianę materiału" xD
 



Prince Doran Martell • Doran is described as the major new player this year, appearing in multiple episodes. The fiftysomething prince uses a wheelchair, is reclusive and rules wisely. It appears the show is looking to continue the trend it started with Pedro Pascal, and cast Latino actors for the Martell clan.



Prince Trystane Martell • Trystane, the handsome fiance of Princess Myrcella, is being aged up to 18.

Areo Hotah - Doran • s personal bodyguard will appear throughout the season, assisting the prince with his duties. The show is particularly looking for a black actor to fill the role.

The Sand Snakes, Oberyn Martell • s bastard daughters (with ages ranging 18-25):

Obara Sand • The eldest and most athletic Sand Snake will be having a major fight scene with a series regular character- not one who crosses her path in the books. This is an interesting change.

Nymeria Sand •
Nymeria is described as • mixed race, • with her father being the fairer Oberyn and her mother being darker skinned. The second oldest of these Sand Snakes, she • s beautiful, emotional and very strong.

Tyene Sand -
The youngest of the Sand Snakes that we meet uses her wits and seductive powers, and is less of a physical fighter than the other Sand Snakes. She is just as deadly as her sisters, however, but her weapon is poison.

High Sparrow -
The books • pious head of a religious movement will be appearing in several episodes in season 5.

Septa Unella •
The show is looking for a character actress to play the imposing and unrelenting septa who spends a lot of time with a major series character next year.

Maggy the Frog -
A fortune teller in A Feast for Crows, she • ll be in one episode next year.

Lollys Stokeworth •
Just last week in • Mockingbird, • Bronn announced his intention to marry Lollys, whom Tyrion considers • dimwitted. • It looks like the sellsword will still be around next year
.
Yezzan -
A sleazy Meereenese slave owner.

The Waif •
The strange child from the books that Arya encounters will likely be played by an older actress, one in her later teens, and we understand the show is specifically looking for a woman of East Asian descent for the part.




Narazie lista wyglada tak, oczywiscie nie jest ona kompletna, bo brakuje masy postaci. A calkiem prawdopodobne jest, ze juz pozostali aktorzy sa obsadzeni.

Co do Victariona, ciezko mi teraz znalezc potwierdzenie tych plotek, wiec moze coś krece (sorry :-)). Choc akurat w serialu Danka statki juz ma.
 
Oberynowe bękarty to ostre suczki. To sugeruje krew i cycki, czyli nasze ulubione połączenie. Mam nadzieję, że będzie też Darkstar i Arys Oakheart. :-)
 
Ooo na Arriane czekam xD



Darkstara raczej nie wprowadzą, nawet w książce było go bardzo mało, chociaż ma on odegrać jakąś ważną rolę w asoiaf. Czy będzie to kolejne mięso dla Martina> Zobaczymy, jednak grunt w powieści robi mu zacny czyt. największy przechuj w Westeros, czyli potencjał na badassa jest, ale i tak dla mnie nikt nie dorówna Oberynowi.
 
Wyciekła pierwsza audition tape 5. sezonu i z dialogu jasno wynika jakie szykują sie zmiany względem książki.



SPOILER KSIĄŻKOWY !!!
OBARA • Admit defeat Tyene. Nym • s mother taught her the whip before the knife and fork. Will it be war?
Woman Off Camera • Prince Doran will weep for your father but nothing else. We must avenge Oberyn ourselves.
OBARA • Without Doran we have no army to march against the Lannisters.
Woman Off Camera • We don • t need an army to start a war. Queen Cersei loathes everyone and we are one of them.
OBARA • Now you may have a problem.
Woman Off Camera • What • s that?
OBARA • A ship • s captain came to me in plankytown claiming to have information to sell. I paid. He told me he smuggled Jaime Lannister into Dorne. Now he paid.
Woman Off Camera • The Kingslayer did not go to Prince Doran?
OBARA • No, they rode him ashore in secret.
Woman Off Camera • Why? He did not know. You must chose Doran • s way and peace or my way and war
OBARA • When I was a child. Oberyn came to take me to court. I had never seen this man before yet he called himself my father. My mother wept and said you are too young and a girl. Oberyn tossed his spear at my feet and said girl or boy we fight our battles but the gods let us chose our weapons. My father pointed to the spear and to my mother • s tears. I made my choice long ago.

Czyli wynika z tego jak i z braku wprowadzenia postaci Blackfisha, że Jamie nie uda się do Riverrun tylko wcieli się w rolę Balona Swanna i uda się z pewną głową do Dorne.
No i Tania Raymonde w roli Obary - dobry wybór

http://www.imdb.com/name/nm0713389/
 
@Tar-Ellendil
Książe Doran w książce miał podagre jak dobrze pamiętam (tą samą chorobe która umęczyła podobno naszego króla Władysława IV Waze).
 
Martin rozmyśla nad ósmym tomem? :-)



http://www.vulture.com/2014/06/song-of-ice-and-fire-could-be-8-not-7-books.html?mid=facebook_vulture







Świetne przeróbki



SPOILERY z ostatniego odcinka



https://www.youtube.com/watch?v=BwPvGezWrVY



https://www.youtube.com/watch?v=r8oOi6JOXEQ
 
Zakończenie dużo lepsze :D Mógłby tam Ragnar albo Rollo z Wikingów wpaść i spotkać Górę ;)))



PS: Chyba nie mylę się, bo nie sprawdzałem, ale ciężko zapomnieć, iż tą kobietę Oberyna grała żona Vorenusa z Rome ;-) Na plus ją było zobaczyć, bo Rzym był tak dobry, że aż posmutniałem po jej śmierci, gdy skoczyła z balkonu i zostawiła męża samego na świecie ;)
 
Martin rozmyśla nad ósmym tomem?


6 i 7 tom będą miały po 2 części? I niech Martin nie rozmyśla nad 8, bo do tego czasu jeszcze wykituje, a zajmie się pisaniem kolejnego tomu.



PS. D. Abraham? Kto to jest?
 
6 i 7 tom będą miały po 2 części?


Polskie wydanie pewnie tak. Zresztą nie jestem pewien, ale chyba w calej Europie rozbijają tomy na dwie części od trzeciego. Jestem przekonany, że D. Abraham za niego będzie kończyć cykl, niezależnie od ilości tomów.
 
tCfz0uB.jpg




plus plakat dziewiatego odcinka



10314715_836361339727169_3071899012069665721_n.jpg
 
Nie wiem czy to prawda czy "urban legend" ale gdzieś czytałem, że Martin niby zdradził procudentom serialu zakończenie Gry jakby wykitował :D Ale coś mi się zdaję, że to chyba bulszit :D
 
Też o tym słyszałem, chociaż szczerze powiedziawszy on może mieć to w dupie, bo to już go nie będzie dotyczyło.
 
Nie wiem czy to prawda czy "urban legend" ale gdzieś czytałem, że Martin niby zdradził procudentom serialu zakończenie Gry jakby wykitował :D Ale coś mi się zdaję, że to chyba bulszit :D




Tak, to prawda. Dwie osoby z HBO poza Martinem znają zakońćzenie.




Jestem przekonany, że D. Abraham za niego będzie kończyć cykl, niezależnie od ilości tomów.


Ponawiam pytanie: kim jest D. Abraham i dlaczego ma kończyć cykl?
 
D. Abraham jest pisarzem i kumplem Martina, któremu dodatkowo nie grozi śmierć ze starości, napisał dwie książki wspólnie z autorem "Gry o Tron" oraz zajmował się komiksową adaptacją "Gry o Tron". Daje to duże szanse na to, że zrobi to, co z "Kołem czasu" zrobił Sanderson po śmierci Jordana.
 
To pare tomów zostało mu do napisania, a już koniec zna i myśli jak do niego doprowadzić :D? Kurde, wydawało mi się, że to jednak historia wykreuje ostateczny koniec...



Starość to dziś chyba najrzadsza przyczyna śmierci, więc nie wiekiem bym się przyjmował, a ewentualnie stylem życia przez ludzi ;-)



Hodor zginąć chyba nie powinien, jak już w tej wiosce go oszczędzili i tylko podrażnili zamiast ubić od razu, bo jednak wielki i staranować może w gniewie ;) Raczej odkąd zobaczyłem jak skręcił kark jednym ruchem myślałem, że odegra większą rolę jako eliminator każdego na przeciw niego (Góra on PPV?:P), a tu cisza...



PS: Może to spoiler, ale aż chcę wiedzieć, czy Theon pozostanie Fetorem czy jednak jest w stanie się odkręcić? Praktycznie na to nie liczę, bo takich osób, którym się już pomyliło nie da się przywrócić, ale to fantastyka w końcu i wręcz byłoby dla historii dobrze jakby się okazało, że jednak twardy był i po prostu przetrzymał to wszystko :D
 
GOT Książka - B2K







Theon będzie potem Theonem, albo przynajmniej nie będzie już zabawką Ramseya. :-)
 
Dzięki :-)



EDIT: Aż zedytuje z tego powodu, ale... jakbym nie edytował to byłby chyba najkrótszy post w mojej historii :D Dodam jednak jeszcze, że rzadko człowiek może się ucieszyć spoilerem :D
 
To pare tomów zostało mu do napisania, a już koniec zna i myśli jak do niego doprowadzić :D?


Podobno większość pisarzy przed rozpoczęciem książki czy cyklu rozpisuje sobie w miarę dokładnie plan wydarzeń. Żeby np. wiedzieć dokąd to ma zmierzać.
 
No tak też w sumie da się...W innym wypadku odbiór czytelników/widzów mógłby wpływać na dalsze losy, a tego mógł autor nie chcieć i do pewnego celu ma to wszystko jednak popłynąć :-)



Lepiej niech gdzieś to po prostu zapisze, bo to opowiadanie brzmi jakby ten koniec był jednak w jego głowie głównie, a nie gdzieś "wypunktowany" :)
 
@Up



No jeszcze fakt, że podróżuje z nieletnią dziewczyną nie byłby pewnie na obronę jego wizerunku w oczach Detektywów ;D
 
popierdolony jest ten grubasek z broda piszacy ta ksiazke, co za gosc!!!



kurwa mac, Oberrynnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!! :(



chyba najlepsza postac jaka pojawila sie w Grze, oczywiscie IMO.
 
Tak, Oberyn to najlepsza postać jaka pojawiła się w GoT. Nie ma lepszej i nie będzie xD



Co do aktora, Pedro Pascala, to już ląduje do ulubionych i cieszy fakt, że właśnie dostał dużą rolę w nowym serialu Netflixa - Narcos. Wcieli się tam w agenta DEA ścigającego samego Pablo Escobara, w tej roli Wagner Moura. Oczywiście, żeby było jeszcze lepiej to reżyserem jest drugi z duetu Elitarnych/Tropa de Elite czyli Jose Padilha.
 
Gambit, mogles dac chociaz nadzieje, ze pojawi sie jeszcze jakis taki kozak. kuhhhhwa, Martin chuju!
 
Heheh ,też tak pomyślałem, że mimo tego, iż wiem, żę Gambit mocno "propsuje" postać Oberyna to ubił trochę nadzieje nie czytających książki na ciekawe i charakterystyczne postacie :D
 
Back
Top