Seriale

Pany współczuję naprawdę ludziom, którzy oglądają serial bez czytania książki :D masakra :D
 
@Visu



SPOILER



.



.



Jednak wbić mu włócznie w rękę mógł i tak :-)



.



.



.



KONIEC SPOILERA



I czy mi się wydaje, czy jakiś kutas znowu podał spoiler z książki, ehh....
 
Krwa, czytałem książki, ale jak obejrzałem tą ostatnią scenę, to znowu szkoda mi Oberyna i jest mi smutno:-)







:-)
 
Spoiler



końcówka gry o tron miazga, nie czytałem książki



od siebie polecam Vikings, House of Cards i jak ktoś lubi klimaty zombie Walking Dead
 
skonczyłem właśnie 2 sezon Vikingów, kurde jaki ten serial jest kozacki, kto nie oglądał, a lubi takie historyczne/gotskie klimaty koniecznie powinien to nadrobić;btw dobrego aktora pod względem wizualnym wybrali dla starszej wersji Bjoerna



3 sezon dopiero w przyszłym roku...:-)
 
Spoiler GoT ( także trochę z książki ale bez żadnych imion ani konkretnych informacji )



Mi tam sie podoba w tym serialu / książce, że nigdy nie można być pewnym co do tego, czy dana postać za chwilę nie umrze ( chociaż z czasem to robi się coraz bardziej oczywiste, a nie szokujące, w tym tempie niedługo zaskoczeniem będzie jak ktoś przeżyje...). Mam nadzieję, że akcję "Uczty dla wron" w serialu skondensują, bo moim zdaniem to była zdecydowanie najsłabsza częśc i najmniej się tam działo.
 
Na oficjalnym ważeniu przed walką



1477568_1485236565043056_2161624417796796408_n.jpg
 
Ale skurwiel jest naprawdę wielki. Ja myślałem, że oni stosują jakieś sztuczki z perspektywą, kamerą, jak to robili we Władcy Pierścieni. A tu się okazuje, że żadne sztuczki nie były potrzebne, że to naturalny Góra :D
 
And now introducing the champion. Fighting out of the red corner. Holding a professional record over 100 wins, 0 losses. Standing 6 feet, 9 inches tall weighing in at 420 pounds. Fighting out of Casterly Rock. Ladies and gentlemen presenting the reigning, defending Westeros superheavyweight champion of the world. Greeeeegor "The Moutaaaain" CLEEEEGAAAANE!
 
Dla tych co nie siedzą w strongmanie @krzychu88, a w GoT czyli odwrotnie niż ja. Thor w tym roku miał drugie miejsce na WSM, przegrał o 0.5 pkt z Savickasem. Wnioskując po wpisach żegna się jużz serialem, right?
 
Jest jeszcze jeden taki koleś w Dorne, który poskładałby Górę.

Może kiedyś Martin zafunduje nam walkę:

Ser Robert Strong vs. Gerold "Darkstar" Dayne
 
"Pany współczuję naprawdę ludziom, którzy oglądają serial bez czytania książki :D masakra :D"



No ja właśnie średnio sobie wyobrażam emocje jakbym był po książkach, choć z tego co wiem są jeszcze nienapisane do końca? ;-)



Wnioskuje, że ci ludzie oglądają by zobaczyć różnice i odtworzenie tetralne wersji książkowej, a nie znając książki oglądam kompletnie nic nie przeczuwając. Z racji wielu już zaskoczeń nawet jak mam jakieś tezy i intuicyjne myśli to lepiej sobie dać spokój :D Łatwiej True Detective było rozszyfrowywać :P



Śmierć Neda Starka, potem rzeź na większości rodziny, jak mnie to rozwalało. Z resztą Sean Bean był jedną z głównych osób, która mnie do serialu przyciągnęła....a tu ciach dość szybki i nie wiedziałem czy jest sens dalej oglądać...;-)
 
Szczena mi opadła. W książce jestem jeszcze przed walką, a z Waszych spoilerów wiedziałem w sumie co będzie, ale cała scena mnie zmiażdżyła i tak.



Oberyn nakurwiał tą włócznią aż miło, w ogóle zajebiście zagrana postać. Końcówka sezonu będzie dooobra.



No i Missandei błysnęła całkiem całkiem, w książce to ona nie miała przypadkiem jakieś 10 lat :D ?
 
Tego nie pamiętam, ale w książkach Robb Stark ma 15 lat jako król, o ile dobrze przypominam sobie :)



Born --- tak, jeszcze wszstkie nie do końca napisane i dalej trzeba czekać. A ogółem chodziło mi o to, że serial jednak ostro się różni od książki i czasem jest tyle smaczków i szczegółów, których serial nigdy nie odda ;)
 
Mózg rozjebany po tym odcinku :)







Missandei pokazała swoje ukryte walory i to jakie :)



https://www.youtube.com/watch?v=E4DCXUbvF_M







Następny odcinek to długo wyczekiwana bitwa i chwila dla Jona i jego kolegów by skraść show.
 
Z tego co wiem z książkowych spojlerów, show może im zostać skradzione przez kogoś innego



teraz zaspojlowałem czy nie?
 
Gra o Tron, czyli jak z biseksualnego kochasia zrobić na dwa odcinki ciekawą postać, tylko po to, by uśmiercić go w scenie gore z roztrzaskaniem mógu.



Szczerze- mnie w tym serialu ciekawi jeszcze tylko wątek Karła. Owładnięta manią swojej osobowości Daenerys robi się nudna. Arya Stark już dawno jest nudna. Brandon za murem? Ciekawi to kogoś? A Jon Snow pewnie zginie - w koncu jego wątek się rozkręca, więc pewnie ktoś go zakatrupi. ( nie ma spoilerów, nie czytałem książki).



No i zapomniałem o Bealishu, też ostatnio coraz ciekawszy się robi - w nim nadzieja.
 
Moja ulubione postacie to Ramsey, który w całym tym szaleństwie jest skuteczny, Jon Snow i Rickon ( o którym wszyscy zaraz zapomną, a nie powinni bo to ostatni stark nie kaleka).







Z drugiej strony u Lannisterów też mamy pozytywne postacie jak Tommen, Jaimie i Tyrion. Nie podoba mi się, że tak mało czasu poświęcono nowemu królowi, którego dobrze nie poznaliśmy nawet i jego ślub królewski też zszedł na drugi plan, a zamiast tego wcisnęli Deanerys czy kilka innych mniej ważnych wątków. Król nawet 13 letni to najważniejsza osoba w królestwie z racji tytułu, ale non stop jest spychana na bok i jest w cieniu jak Robin za życia Lysy. W sumie to Robin teraz może jeszcze wyrosnąć na ludzi co pokazał ostatni odcinek i Bealish się nim dobrz zajmie.



Wątek Brana jest w porządku bo ma misje do spełnienia, ale Rickon wystąpi prawdopodbnie tylko raz i to by było na tyle.



Tyrion, Jamie, Cersei, Sansa, Danny to święte krowy, których śmierci bym nie oczekiwał w ogóle.
 
Są też inne zajebiste postacie, chociaż poboczne: Daario Naharis i Bronn to moi faworyci, nie znam ich dalszych dziejów, ale mam nadzieję, że ich jeszcze trochę żywych pooglądamy. Mam nadzieję, że Jaqen także jeszcze się pojawi. Jamie też zrobił się więcej niż jednowymiarowy po swoich przejściach, dość dobrze się go teraz ogląda...
 
No to skakanie po wątkach i dawanie namiastki bohaterów nie jest fajne. Niedosyt w ch... pozostaje ;)



W ogóle zabawne jest to, że dzieciaki ze względu na krew są tak istotne. Do minimum 18 roku życia powinni być po prostu dziećmi i dopiero zasiadać na tronie. Król dzieckiem? Jak to brzmi, całe króletstwo dorosłych podporządkowane smarkaczom, tym bardziej takiemu rozwydrzonemu i kazirodczemu jak był Dżefrej. Niepoważne to ze strony dorosłych, że tak sobie sami ograniczyli prawa wpływu na dzieciaka, który dzierży berło.
 
GoT SERIAL



1. Pojedynek i końcówka ekstra. Śmiech Aryi i wyraz twarzy Ogara - bezcenne.



2. Zjebali wątek LF. Baelish w książce wszystko miał ukartowane dzięki zwaleniu winy na śpiewaka. A tu Sansa ratuje mu dupę. I do tego przyznaje się do swojej tożsamości - teraz całe Westeros będzie wiedziało, gdzie jej szukać. Co za bezsens. :-)







Też mam nadzieję, że Ucztę wcisną w jeden sezon. No chyba, że mocno rozpędzą się z akcją w Dorne i/lub na wyspach.
 
Następny odcinek to długo wyczekiwana bitwa i chwila dla Jona i jego kolegów by skraść show.




Caly odcinek ma byc o niej. Cos na wzor Blackwater z drugiego sezonu. Fajnie.




Z tego co wiem z książkowych spojlerów, show może im zostać skradzione przez kogoś innego



teraz zaspojlowałem czy nie?




tak, dopiero zaczal czytac ksiazki i juz chce spoilerowac :-)

Mam nadzieję, że Jaqen także jeszcze się pojawi


Pojawi. Choc nie nadlugo.




2. Zjebali wątek LF. Baelish w książce wszystko miał ukartowane dzięki zwaleniu winy na śpiewaka. A tu Sansa ratuje mu dupę. I do tego przyznaje się do swojej tożsamości - teraz całe Westeros będzie wiedziało, gdzie jej szukać. Co za bezsens.
wall.gif


Teoretycznie, to tylko rada wie o tym. Ogolnie ciekawi mnie dalszy watek w Dolinie, bo materialu ksiazkowego zostalo niewiele. Czyzby spoilery z Wichrow Zimy nas czekaly?




Też mam nadzieję, że Ucztę wcisną w jeden sezon. No chyba, że mocno rozpędzą się z akcją w Dorne i/lub na wyspach.


Z tego co czytalem, maja byc wszystkie Bękarcice, wiec po macoszemu raczej watku Dorne nie potraktuja. Z wyspami, moze byc gorzej, bo podobna maja zrezygnowac z Victariona co za tym idzie:



SPOILER



Danka pewnie go w ksiazce szybko spopieli.



/SPOILER







Ogolnie w nastepnym sezonie akcja zwolni, mimo, ze dostaniemy watki z Uczty jak i Tańca.
 
@up



Ledwo zdążyłem uciec oczami po słowie spoiler, gdy się szczaiłem,że to z książki :-)







SPOILER GOT







.



.



http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2014/06/b00596af494dca0a2f1da25c7c64c988_original.gif?1401787735



Reakcja pewnie 90% osób które nie czytały książki po ostatnim odcinku.







http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2014/06/f37986fd6daf6f435c5b5cdcec4c7fcc_original.jpg?1401730297







Pomyślałem o tych słowach, gdy tylko Głowa Oberyna znalazła się w kilku częściach.



.



.



.



.



PO SPOILERZE
 
GoT książka







Ja ugrzązłem w drugiej połowie Uczty, więc chyba muszę nadrobić. W oryginale moje tempo czytania nie jest zawrotne.



@Visu Ważne, żeby wprowadzili Wronie Oko. On wiele czasu spędził w starych krainach i da sobie radę ze smokami. Albo przynajmniej nie da się lamersko puścić z dymem. Victorian nigdy do mnie nie przemawiał. Asha vs Crow's Eye mi wystarczy.







Spoilery z wichrów zimy? O nie, to byłoby słabe...
 
Tja bo hełm by coś tutaj pomógł.



Spoilery (niby z książki, ale nie zdradzają fabuły)



Visu, powaga mają zrezygnować z Victariona? Przecież to jest przechuj pełną gębą, to jedna z lepszych postaci jakie wyszły Martinowi w ostatnich tomach, taki pirat-wiking pełną gębą - rabuje, morduje i gwałci. Rozumiem rezygnację z Blackfisha, ale z Victariona już nie, zresztą on miał swojego POVa więc i czas ekranowy mu się za to należy.



Trochę boję się o to jak przedstawią brata Oberyna, Dorana, bo skoro z tego pierwszego zrobili biseksualiste to co zrobią z kolesiem który w książce wspomina, że lubi przeglądać się dzieciom bawiącym w ogrodzi czy coś podobnego xD ... a przecież, jest on zdecydowanie niebezpieczniejszym graczem niż Oberyn.
 
lubi przeglądać się dzieciom bawiącym w ogrodzi czy coś podobnego xD


Powiedziałbym, że Doran troszczy się o swoją rodzinę. Ale każdy widzi w tym co chce... :-)
 
Back
Top