Seriale

Czytałem książki dawno temu, słuchałem audiobooków niedawno (z podzialem na role, polecam fchuj), grałem w gry. Teaser Wiedźmina obejrzałem trzy razy i mnie nie grzeje totalnie. Nie nastawiam się negatywnie, nie nastawiam się pozytywnie, tylko czekam. Ale są dwie rzeczy które mi się ciągle rzucają w oczy i uszy - Yennefer która mi wizualnie nie pasuje i ten no.. Język angielski. nigdy bym nie powiedział, że czekam na dubbing czegoś , ale tu bym obejrzał, serio. Niżej podsyłam link do tego audiobooka którego odkryłem i w sumie którego już wrzucałem w innym temacie.



No i jak przy Wiedźminie jesteśmy, mimo że to nie serial a film, do tego jeszcze fanowski i polski to na mnie to robi wrażenie :

 
i @Baasteek tak na marginesie, to ten nowy sezon jest tak glupi, ze nie da sie go ogladac, bo wlasnie probuje. Tobie sie pewnie spodoba, ale nie cytuj mnie bo mam cie w ignorach, wiec nawet nie widze.
Ja jestem po pierwszym odcinku i chyba chcą z tego zrobić amerykański serial ale taki w stylu „szybcy i wsciekli”.
rozjebało mnie jak koleś z Interpolu kierował ekipą szturmową w Panamie jakby całe życie tam mieszkał, nawet na podstawie map i tak wyglądało to komicznie. Pozytyw to Berlin w pierwszym epizodzie, postać dla której tak naprawde oglądam ten serial
No, ale obejrzę pewnie cały sezon tak jak w przypadku każdego serialu, który zacząłem. Łeb mnie napierdala od rana a tu dużo myśleć nie trzeba będzie raczej :D
 
@Gambit @Tar-Ellendil
Sterylnosc/nierealnosc/renderowatość swiata kłuje w oczy. Ja rozumiem, nie musi być "średniowiecznego brudu" jak w "Imię Róży", ale można chociaż sprawić by ten świat wyglądał realnie, a nie jak render praktykanta w CDPR. Osiłek i piękniś na mega diecie w wyprasowanym rynsztunku absolutnie nie pasuje do szybkiego zwinnego zabójcy parającego się zleceniami, których nikt inny nie chce, umęczonego walkami z potworami, brudnym moralnie światem ludzi, umęczonego kwasami, miksturami które on pije od dzieciństwa. Zresztą casting jest nie tylko chybiny na głównej roli...

Jak @Gambit powiedzial - ZERO KLIMATU.
 
No wlaśnie Superman. Cavill do roli supermana jest idealny, ale jako Geralt już nie.
Jestes kolejnym ktory czytal ksiazki, dlatego. Ludzie ktorzy znaja go z gier czy tak jak ja z okladki czy ze slyszenia maja wyobrazenie o nim jako swego rodzaju super bohaterze, a kto sie do tego bardziej nadaje? Free Your minds ludzie, ksiazka jest wam kula u nogi, podejrzewam ze nawet jak wsrod krytyow serial zbierze pochlebne opinie to dla zagorzalych czytelnikow produkcja netflixu/(a?) nigdy nie spelni oczekiwan.
 
Ja jestem po pierwszym odcinku i chyba chcą z tego zrobić amerykański serial ale taki w stylu „szybcy i wsciekli”.
rozjebało mnie jak koleś z Interpolu kierował ekipą szturmową w Panamie jakby całe życie tam mieszkał, nawet na podstawie map i tak wyglądało to komicznie. Pozytyw to Berlin w pierwszym epizodzie, postać dla której tak naprawde oglądam ten serial
No, ale obejrzę pewnie cały sezon tak jak w przypadku każdego serialu, który zacząłem. Łeb mnie napierdala od rana a tu dużo myśleć nie trzeba będzie raczej :D

ja pewnie za chwile zaczynam ogladac 3 sezon domu z papieru, ale najpierw musze zjesc i cos ogarnac w dziale informatycznym cohones :D
 
Mi tam Cavill nie przeszkadza, jestem zadowolony że aktor tej klasy będzie grał Geralta. Ale klimatu w tym teaserze nie ma ani troszkę.
 
Mi tam Cavill nie przeszkadza, jestem zadowolony że aktor tej klasy będzie grał Geralta. Ale klimatu w tym teaserze nie ma ani troszkę.
Ten zwiastun przygotowali na Comic Con, raczej miał zajawić ludzi, którzy szukają czegoś po GoT. Nawet opisany jest jako teaser, na bardziej treściwe zapowiedzi przyjdzie czas.
 
@Gambit @Tar-Ellendil
Sterylnosc/nierealnosc/renderowatość swiata kłuje w oczy. Ja rozumiem, nie musi być "średniowiecznego brudu" jak w "Imię Róży", ale można chociaż sprawić by ten świat wyglądał realnie, a nie jak render praktykanta w CDPR. Osiłek i piękniś na mega diecie w wyprasowanym rynsztunku absolutnie nie pasuje do szybkiego zwinnego zabójcy parającego się zleceniami, których nikt inny nie chce, umęczonego walkami z potworami, brudnym moralnie światem ludzi, umęczonego kwasami, miksturami które on pije od dzieciństwa. Zresztą casting jest nie tylko chybiny na głównej roli...

Jak @Gambit powiedzial - ZERO KLIMATU.
Ja ich nie skreślam bo najważniejsze jest dla mnie wierne odwzorowanie fabuły z książek, to jest zawsze największa obawa i największe wyzwanie. Jeśli będzie dobrze to na resztę można przymknąć oko. Gra o Tron to najlepszy przykład, pierwszy sezon wygląda dużo skromniej od pozostałych, ale jest mu najbliżej do książkowego materiału i ta fabuła się po latach nie nudzi w przeciwieństwie do pięknych wydmuszek w 8 sezonie.

Mam takie same obawy jak wy tutaj, ale będę im kibicował bo jak wypali to Wiedźmin będzie się kojarzył z Polską jak Narcos z Kolumbią ( lepiej być kojarzonym z Wieśkiem).
:redford:
 
Mi tam Cavill bardzo nie przeszkadza, wiadomo charyzmą to on nie grzeszy, ale to nie aktor grający Geralta jest problemem. Ogólnie w tym trailerze Wiedźmin wydaje się najmniej interesujący, a na pierwszy plan idzie backstory Yeneffer (wydaje się, ze aktorka ma potencjał i da radę). Montaż jest okropny, pierdyljard scen bez ładu i składu przypominający zlewki z baru. Patrząc na dzisiejsze standardy bardziej przypomina spin-off Merlina ze znaczkiem AXN niż produkcję "poważnego" gracza.
Na pewno dało się to wszystko lepiej zmontować, chociażby tutaj jest przykład - zamiast tysiąca półsekundowych urywków, przedstawienie postaci i głównych wątków.

Wspomniany wcześniej HDM zjada te netlixowe popłuczyny

Nawet nowy tytuł Amazonu wygląda zdecydowanie lepie, a jeśli scenariusz dorówna klimatowi to będzie HIT.


A i jeszcze pierdolenie, że Polacy mają ból dupy, bo ośmielają się narzekać na zwiastun, a hamburgery leją po majtach z zachwytu, a ich entuzjazm sprowadza się do "very cool" i "this is awesome" albo "OMG, Cavill ułożył dłoń w Znak, ja też używałem/am Znaków w grze, 10/10!". W dzisiejszych czasach często myli krytykę z hejtem.


A to jest Triss?!?!?
Bez-tytu-u.png
 
Do tego jeszcze książki Sapka są na listach bestsellerów Amazona.

:tellmemore:

No wiadomo $$$ lecą dzięki mało inteligentnym graczom, a nie czekaj:
"Wszystkie moje przekłady były dużo wcześniej niż gra, wszystkie. I to gra wykorzystała moją popularność, a nie ja wykorzystałem popularność gry"
Bardzo bym chciał, żeby ta ekranizacja się udała, ale chyba nawet elfy z Wakandy nie pomogą ;)


Nie byłoby Gry o Tron i Władcy Pierścieni bez kozackiego soundtracka, muzyka potrafi zmienić wszystko.


Powiem Ci Tar, że nawet fajnie teraz ten trajla wchodzi :)
 
Last edited:
No wiadomo $$$ lecą dzięki mało inteligentnym graczom, a nie czekaj:
"Wszystkie moje przekłady były dużo wcześniej niż gra, wszystkie. I to gra wykorzystała moją popularność, a nie ja wykorzystałem popularność gry"
Bardzo bym chciał, żeby ta ekranizacja się udała, ale chyba nawet elfy z Wakandy nie pomogą ;)



Powiem Ci Tar, że nawet fajnie teraz ten trajla wchodzi :)
Soundtrack jest tworzony dopiero od dwóch tygodni, miejmy nadzieję.
 
Ten teaser to jakiś żart...? To się kupy nie trzyma. Chyba Netflix powinien obejrzeć trailery CDPR z Wieśka. Killing monsters chyba najbardziej klimatyczny. ;-)
 
ten teaser Wiedźmina od Netflixa to jakiś popis ignorancji i głupoty ze strony... "fanów", zamknąć internet w pizdu dla komentujących, bo to obniża masowo IQ populacji,
nieśmiały optymizm bo obejrzeniu tego teasera, trzeba będzie poczekać na więcej materiałów - poza tym jeśli Netflix to w jakiś sposób zawali...idealny moment, żeby wypuścić coś z fantasy, to nie jest tak, że świat pełen jest niewykorzystanych pomysłów jeśli chodzi o ten gatunek - jest LOTR, GOT (spalony), Warhammer, Wiesiek i...Harry Potter no i to właściwie wszystko co przebija się do masowego odbiorcy, konkurencji nie ma wielkiej a nawet taki LOTR to raczej też już pieśń przeszłości i szczyt popularności ma dawno za sobą.
 
Back
Top