Seriale

Nie był żadnym zimnym draniem wcześniej, tylko wiedzącym czego chce zmotywowanym skurwysynem i najbardziej sprawiedliwym człowiekiem w Westeros, ale jeśli uważasz że spalenie własnej córki świadczy o byciu "zimnym draniem" to nie mam słów do Ciebie born. Tak, w kolejnej książce pewnie Shireen spotka to samo, ale NIE ZA ZGODĄ STANNISA. O czym świadczą jego słowa do córki, jej ratowanie mimo takiej choroby jak była mała. Ciągle mam malutką nadzieję, że zrobią z nią to samo co w książce z Mancem, ale to raczej bardzo mała nadzieja...
Ja odniosłem takie wrażenie właśnie. Sprawiedliwości od niego w serialu akurat niewiele dotąd widziałem. Córkę chował jednak przed światem i sprawiał wrażenie chcącego za wszelką cenę kroczyć do celu. Nie pamiętam jego walki o nią, jeśli była w serialu. Bardzo mnie, więc nie zdziwiło, że znowu posłuchał się tej babki od ognia (nie pamiętam jak ją zwą), gdy widmo porażki stanęło mu przed oczami. Nie wiem co Cię więc zdziwiło w mojej opinii. Sam podkreślasz, że jest zmotywowanym skurwysynem, jak widać jego motywacja sięga zenitu. Podkreślam wypowiadam się na podstawie odczuć do serialu, nie książek. Na pewno wiele nie wiem o Stannisie z samego ekranu, więc... :)
 
@Born2kill
a gdzie miał niby tą córkę pokazywać? Na naradach wojennych, w bitwie o King's Landing czy najeździe na Dzikich za murem
@Mort
no właśnie w serialu już nie żyje, inaczej "poszli" z jego wątkiem i go po prostu zakończyli
 
Stannis największy dowódca w Westeros, a nie wierzy w to, że jest w stanie wygrać bitwę bez pomocy czarów. Nawet jak wygra z Boltonami to co z tego. Będzie miał 2000 żołnierzy przeciwko 30 000 Littlefingera. A spalić to będzie musiał jakiegoś Greyjoya.
 
a gdzie miał niby tą córkę pokazywać? Na naradach wojennych, w bitwie o King's Landing czy najeździe na Dzikich za murem
Po prostu, mieć u swego boku jak normalną córkę. Choroba nie postępowała, znak rozpoznawalny ma, dość kumata się wydawała, bez powodu do wstydu. Może nie rozumiem "czasów" , nie złość się :D W każdym razie skoro jej się wstydził to może łatwiej mu było ten kamień z serca zrzucić i po prostu spisać ją na straty, w niby dobrej wierze marząc o zwycięstwie w bitwie :) Wy lepiej pamiętacie przeszłość, może ja o czymś zapomniałem już albo nie było tego w serialu ;)
 
Po prostu, mieć u swego boku jak normalną córkę. Choroba nie postępowała, znak rozpoznawalny ma, dość kumata się wydawała, bez powodu do wstydu. Może nie rozumiem "czasów" , nie złość się :D W każdym razie skoro jej się wstydził to może łatwiej mu było ten kamień z serca zrzucić i po prostu spisać ją na straty, w niby dobrej wierze marząc o zwycięstwie w bitwie :) Wy lepiej pamiętacie przeszłość, może ja o czymś zapomniałem już albo nie było tego w serialu ;)

11390261_1592090361042929_1022377243405500723_n.jpg


dla wyjaśnienia - to jego słowa z 3 albo 4 odcinka tego sezonu.
Ja rozumiem, że twórcy serialu odchodzą od tresci książkowych, rozumiem zostawienie Sansy w Winterfell, Tyriona w Mereen i inne odejścia od książki - mi nie chodzi o książkę. To co się stało w ostatnim odcinku jest nielogiczne z punktu widzenia samego serialu
 
Last edited:
dla wyjaśnienia - to jego słowa z 3 albo 4 odcinka tego sezonu.
No fakt, była znaczna przerwa miedzy 4, a 5 i wypadła mi ta miłość :) To faktycznie zmienia i moje odczucie, dzięki za przypomnienie. Dziwne, więc, że jednak ją tak poświęcił, jaki by to cel nie był. Trochę jakby serial musiał iść tą drogą, a nie do końca logicznie wytłumaczalną. Bóg ognia pewnie ją kiedyś przywróci, ale będzie potężniejsza niż dotychczas jako dziecko :D
 
Mnie ciekawi co to za miejsce na początku trailera. Wygląda jak Moat Collin.

Ciekawe kto by się tam mógł teraz kręcić. Jak dla mnie jedynie Littlefinger w ramach zwiedzenia Westeros, chociaż z drugiej strony w ostatnim czasie tak szybko podróżował, że to już może być gdzieś w okolicach Meereen albo dalej.
 
Ciekawe kto by się tam mógł teraz kręcić. Jak dla mnie jedynie Littlefinger w ramach zwiedzenia Westeros, chociaż z drugiej strony w ostatnim czasie tak szybko podróżował, że to już może być gdzieś w okolicach Meereen albo dalej.

Littlefinger tamtędy będzie musiał przejść ze swoją armią w drodze do Winterfell.
 
Te zapowiedzi trailerów są nielogiczne ,mylące ,niespójne ,np trailer 9 odcinka : Idzie Jaime ,przy nim Hotah i głos Dorana "You can swear your alleigance to me or you can die" a było to do Elarii
 
Aktorka grająca w serialu jedną z tych żmijskich dziewczyn/bękarcic zapowiada, ze w Dorne stanie się coś, co nas zaskoczy.
Nie daję spoileru, bo to żaden spoiler. Sam nic wiecej nie mam
 
Przypomina mi to jak Aragorn śpiewał w LOTR. Damska wersja była rok temu dla Aryi, teraz jest męska dla...
A ja pisząc tamto miałem w głowie muzę z The 100. Jakoś strasznie mi się wryła w pamięć. Trochę tych muzyk serialowych było, ale niewiele jednak przychodzi na pierwszą myśl i jestem sobie w stanie przypomnieć jak szły ;)

Szkoda, że taka krótka ;) No i muza Vikingów (+ fakt, że była w BreakingBad) też jedna z najlepszych i pasujących wg mnie :)
 
Martin o scenie Stannisa.

If I start to comment on what might or might not happen in scenes that I have not written yet, I will be "spoiling" my own books.

I have no further comment at this time.
 
duza szansa ze pojawi sie "zakapturzona kobieta" :) jeżeli ktos nie ogarnia - matka sansy
 
Jeśli ktoś chce sobie zaspoilować wiiiiele ważnych wydarzeń jakie prawdopodobnie będą miały miejsce, albo zweryfikować co swoje teorie cd. bohaterów polecam kanał https://www.youtube.com/playlist?list=PLn6yDpEottdhisSEKJE3Sv5fpYQuej0Ju
Nie chcę sobie nawet wyobrażać ile czasu zajęło wyłowienie wszystkich cytatów, czasem drobnych sugestii, ale pomimo megaspoilerów ogląda się to ciekawie.Przy okazji można sobie uporządkować fakty i przypomnieć wiele wątków. Polecam tym, którzy spoilerów się nie boją.
 
Back
Top