Seriale

coś w tych klimatach?
Bo jeszcze widziałem Bosch Legacy z 2022r i też mam w kolejce
O rodzince z Kalifornii, która para się rabunkami. Nie aż tak dobry jak Bosch, ale przyjemnie się ogląda i ma to do siebie, że niemal każdy bohater wkurwia :beczka:
 
Zacząłem oglądać Justified.
Po kilku odcinkach całkiem spoko,ale tylko spoko.
Rozkręca się to pózniej?
Od końcówki s01 jest spoko.

@edyta, dopiero teraz czaję że napisałeś że jest "tylko spoko", poprawka od końcówki s01 serial robi sie dużo lepszy by w s02 osiągnąć naprawdę fajny poziom.
 
Last edited:
W trzy dni ogarnąłem "Shoguna" z 2024. Jest trochę klimat "Tabu" przez stekającego i poruszającego się jak kwadratowe koło głównego bohatera. Jest deszcz, błoto pośniegowe, seppuku i kilka dekapitacji. Zdrady, soujsze, podstępy, polityka. Głowny bohater zaczyna jako niezbyt świadomy swojej roli pionek na szachownicy w partii feudalnych, japońskich graczy.

Nie ma scen batalistycznych, potyczek jest kilka, za to sporo samych aftermatchów.

Aktorzy zachodni - naturalniejsi, japońscy - bardziej w strone teatralnego przerysowania, niektórzy z nich deklamują swoje teksty tak jak w serialu o tym samym tytule sprzed 44 lat.

Dużo nudnych wypełniaczy w stylu: siedzenie nad morzem, patrzenie przed siebie, recytowanie wierszy i zastanawianie się o co w nich chodziło. Czy warto było?

Tak średnio. 6/10.

download (1) (1).jpg
 
Last edited:
Back
Top