Seriale

Ty tak to odbierasz, a ja to odbieram, że to oczywiste, że mogliby jeszcze tą grupkę rozłożyć w 10 sekund, ale ludzie się zmieniają, na początku w ogóle w tej sytuacji by stali sztywni, a teraz traktują nawet takie grupki prawie jak powietrze. Szkoda energii, której na pewno ich ciała za wiele mieć nie powinny na to by ją marnować na zabicie kogoś kto i tak Cię nie dogoni, a wystarczy odbiec na trochę i masz spokój póki kolejnych nie spotkasz ;-) Nie mówiąć już o ewentualnej utracie amunicji w tym celu, ale to zawsze mankamenty do których się można przyczepić licząc ich kule od początku serialu, ale bez przesady ;-D Poza tym sądzę, że oni zabijaniem zombie na tym etapie są bardziej niż Ty tym serialem, więc dziwisz im się? Ty decydujesz czy oglądasz produkcję, a oni mają podchodzić do śmierdzącego trupa by go pozbawić ostatniego tchnienia tysięczny raz:P



Tez mnie niektóre fragmenty mniej grzały, ale patrząc ogólnie to fajnie, że były motywy jak więzienie, farma, teraz kolejny motyw i w sumie nieco dziwny przy tej ilości ludzi, ale...spodziewałem się i takich aktów i ciekawi mnie jak poradzą sobie bohaterowie, bo raczej są osaczeni, ale pewnie z pomocą scenarzystów dadzą radę. Na pewno większe szanse mieją jeśli nie zbuntują się od razu tylko uśpią uwagę dość mocno zorganizowanej ekipy.



Do sedna, jest to rozrywka, nie oglądamy tego by marudzić. Komuś się nie podoba to niech obejrzy coś co się podoba, a te seriale pozostali tym, którzy je lubią, a nie jedzie po z kolei ulubionych serialach/tematach innych ;-) To nie jest serial dla wszystkich jak Prison Break czy podobne ;-)
 
TDW już dawno się skończylo, serial z największą ilością absurdów ever, ja nie wiem jak to można oglądać nie śmiejąc się? Pierwszy sezon trzymał klimat komiksu i zapowiadał się mega dobrze, ale im dalej z odcinkami tym serial schodził na psy. Może mam takie zdanie bo czytałem komiks? - co to mnie obchodzi, serial jest denny.
 
To jak Cię nie obchodzi to nie oglądaj i się nie przejmuj, że Ci się nie podoba :D Innym się podoba i daj się im tym cieszyć, a nie deprecjonujesz coś co inni lubią :D To tak jak zamiast skupić się na swojej dziewczynie mówić koledze, że jego jest brzydka ;-) Mi komiks lata, bo to jest serial, dużo cięższa sprawa i do zagrania i ułożenia jakoś całości scenariusza :-) Cięższa też niż półtoragodzinny film ;-)



Absurdy są wszędzie jeśli na siłę się chce ich szukać. Np. absurdem może być, że ktoś taki jak Rust już z oznaką zachowywał się jak wariat, ale czy o to chodzi by się czepiać czy podziwiać grę aktorską, pomysł, historię? ;-) Ja wolę optysmityczne patrzeć na branżę rozrywkową czy słabszej jakości czy lepszej, bo za dużo smutów, nerwów i powodów do marudzenia jest w życiu codziennym.



No, ale jak to masz Aqua "Haters gonna hate" ;-) Psychologia i reguła konsekwencji (w działaniu).
 
Proszę Cie Born, może najpierw poczytaj komiks jest dostępny w necie na pdfach, po drugie serial miał się wzorować na komiksie tym że właśnie i tak było w 1 sezonie, a poźniej pozmieniali, b. dużo omineli, a przecież to serial a nie film więc mieli gotowy scenariusz i dużo godzin na jego zgranie...



Jak możesz porównywać absurdy z TD do absurdów z TDW, gdzie tam w jednej scenie 1 osoba rozpierdala 30 zombiaków, a w drugie ucieka przed 3... Gdzie skrupulatność do tego jak zachowują się zombiaki ( zarażają przez krew itp, czują mięso ludzkie, a przechodzą sobie kolo ludzi shcowanych pod autami wtf? ). Oglądając ten serial mam wrażenie, że twócy naginają sobie zasady do sytuacji w danej scenie w serialu.



Co do sygnatury - to daleko mi do hejtera, poprostu ubolewam trochę nad tym, że mając świetnie napisaną historię po 1 sezonie ją zniszczyli ( z tego co kiedyś czytałem, dostali mniejsze finansowanie serialu-ale nie wiem jak to mogło się przełożyć na jakość), ale wyznaje jedną zasadę "szanuj swój czas"
 
Może trochę inaczej, w domu dołączę się do dyskusji, bo teraz jestem na fonie. Rick chyba w komiksie nie miał prawej ręki, w serialu cały czas ja ma. Czy wg komiksu stracił on ta rękę w jakimś momencie, który był poruszany w serialu?
 
Midern z tego co pamiętam to Gubernator odciął rękę Rickowi jak Ci byli u niego w mieście tam gdzie Gubernator organizował walki zombiaków,bo nie chciał mu powiedzieć gdzie jest więzienie.
 
Oglądał ktoś "Orange is the new black"? Ostatnio z żoną zmiażdżyliśmy pierwszy sezon i miałem nieziemską bekę w paru momentach. Serial opowiada o babskim więzieniu, taki komediodramat raczej, ale niektóre momenty są naprawdę bekowe. Gra słynny Jason Biggs z American Pie i Kathryn Mulgrew ze Star Treka Voyager.
Polecam, można się fajnie odprężyć.
 
Po co mam czytać komiks? Nie przepadałem nigdy za nimi, wolę zdecydowanie serial, film, a już bardziej cenię książki niż komiksy jeśli coś jest na ich podstawie ;-)



Ja nie porównuje absurdów, bo się na nich nie skupiam, biorę to co dobre z seriali, bo po co się skupiać na niedociągnięciach na siłę? Po prostu podałem przykład, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało w TD przecież. Tak samo jak nie przeszkadzają mi opisane szczegóły. Moim zdaniem zombie raczej zauważają niż wyczuwają po zapachu, więc akcja pod samochodami, jak i "za rogiem" jest oczywista dla mnie i fakt, że są to dość tępe istoty. Choć wiele filmów dziś z zombie robi biegające maszyny do zabijania to to jest dopiero absurd ;-) No, ale jakoś to tłumacza, gorączkami, adrenalina itd. Nie bardzo rozumiem argument zarażania przez krew, no a jak inaczej? Zawsze gryzły, drapały i to prowadziło do przeobrażania. Dziwniejsze raczej to, że wszyscy są już zarażeni, kwestia tylko kiedy umrą ;-)



"Oglądając ten serial mam wrażenie, że twócy naginają sobie zasady do sytuacji w danej scenie w serialu." No i dokładnie, jeśli tak jest to co w tym złego? ;-) Miałeśdobry komiks, teraz masz dobry serial, ale skupiasz się na odwołaniu do komiksu i dlatego dla Ciebie jest trefny :P Żart, rozumiem, że Ci taka fabuła po prostu nie pasuje w pewien sposób, każdemu nie dogodzą, ale liczby oglądalności robią dalej. Dla mnie ogólnie fajnie wygląda serial oceniając całe 4 sezony, różne epizody, z przebiegu czasu lepiej to postrzegam niż nawet śledząc pojedyncze odcinki. Każdy sezon inny, żeby każdy w całym serialu miał coś dla siebie. Ja tam wolę wziąć cały serial z małymi mankamentami niż obejrzeć 1 dobry sezon i marudzić na resztę bądź zachwycać się nim nie znając dalszej historii jeśli się wydarzy(ła) ;-)
 
Born ciężko mi nie oceniać tego serialu pod kątem komiksu jeśli jest na jego podstawie;). Przykład - przeczytaj Grę Endera i obejrzyj film - będziesz narzekał na film jak miliony osób na świecie, bo film króko mówiać spieprzyli.



Co do akcji wyczuwania zombiaków to specjalnie podałem ten przykład-absurd, bo w 1 sezonie te same zombiaki wyczuwały kogoś, a teraz nagle nie;). Szanuję Born Twoją opinię, ale tutaj naszego drogi się rozchodzą, uważam ten serial za bardzo słaby, a skończyłem jego oglądanie na "The Walking Dead S04E07 HDTV x264-2HD[ettv] dalej już nie dałem rady ;)



Pozdrawiam.
 
Spoko, rozumiem :-) Dlatego tylko mówię, dla dobra odbioru lepiej uznać za dwie inne produkcje i skupić się na innym scenariuszu (choć pewnie to po prostu ciężkie jak się zna bieg w komiksie;D). Dobra dyskusja nigdy zła :-) Ale jak z tym wyczuwaniuem w 1 sezonie? Raczej na hałas i obraz reagują. Jakie tam były przejawy, że wyniuchały kogoś po zapachu ludzkim lub mięsa żyjącego ;-)



Pozdrawiam :)



PS: Aqua no ten sezon ciężko leciał, ale ostatni odcinek warto oblukać, bo się działo, choć też do paru mankamentów można się przyczepić, ale..do tego nasze podejście już przerabialiśmy ;-)
 
Oglądam SOA i coraz bardziej mnie denerwuje ten serial. Kolesie na motorach handlujący bronią, mordujący, zastraszający świadków, zabijający agentów federalnych, a wszyscy i tak mają to w dupie. Nawet jak ich zatrzymali na gorącym uczynku podczas napadu na jakiś katolick festyn to też nic im nie zrobili (przynajmniej do tego momentu co oglądałem). Jeżeli służby w stanach tak działają to aż dziwne, że 11 września się jeszcze nie powtórzył. Wiem, że to serial, ale zawsze zwracam na takie rzeczy uwagę.
 
Jak szukasz realizmu w serialu to ściągnij sobie Warsaw Whore a rozrywkę zostaw dla dorosłych.
 
Panowie, ale o czym ta dyskusja? Skoro gościu grający jakiegoś doktora geniusza który ma "uratować" świat wygląda i zachowuje się jak kompletny retard to chyba jasne jest jak traktować ten serial xD



1523801_642068409199019_22026997_o.jpg
 
To jasne, że typ jest nieśmiały, a gdy jużtrochę pobył w tym towarzystwie to się rozgadał i jego inteligencja zaczyna się ujawniać ;-) Poza tym często największe IQ potrafią być osłami w innych dziedzinach. To nie twór scenarzystów ;-) Równie dobrze do Cube'a można się doczepić, że wytrwał ten, który nie powinien i fizycznie i teoretycznie psychicznie ;-)
 
Ja powiem o tym tylko tyle, że ten doktorek wcale mnie nie przekonuje. Zginie zanim dojdzie tam, gdzie bedą szli.



@Mahonek, skoro nic innego Ci się nie widzi, to może "Pamiętniki Wampirów" Ci się spodobaja? :-)
 
Oglądaliście serial Klondike? Ja właśnie oglądam i całkiem spoko, realia mi się bardzo podobają.
 
Dawno nie zagladalem do tego tematu, wiec jesli bylo to nie bijcie chuligany, ale DZIS ZAKONCZYLY SIE ZDJECIA DO filmu ENTOURAGE ! Jaram sie w chuj.
 




Wy sobie czekajcie, a ja mam dziś 6 odcinek 2 sezonu do oglądania już ;-) Zaraz Gra o Tron i tak jedno zastępuje drugie...



PS: Ktoś "The 100" postapokaliptyczne się wydaje ogląda? 3 odcinki były i się przymierzam w wolnej chwili ;-) Weszli w przerwie "Revolution" 2 sezonu.
 
Born dzięki :D Widzisz i już znalazłem serial dzięki Tobie, zabieram się za Viking bo wygląda znakomicie na 1 rzut oka :D
 
Back
Top