Seriale

Sam i Dean lepsi :-)








giphy.gif




Freeman to jest wersja potwierdzona przez Pizzolatto.




Twórca "Detektywa" Nic Pizzolatto podpisał ze stacją HBO nową, dwuletnią umowę. Na jej mocy rozpoczyna pracę nad kolejnymi sezonami swojego serialu, który stał się hitem sezonu 2013/14.



Pizzolatto już pracuje nad zupełnie nową, drugą serią "Detektywa", która opowiadać będzie zupełnie inną historię i skupiać się na innych bohaterach. Premiera serialu zgromadziła na wszystkich platformach HBO blisko 8 milionów widzów, a "Detektyw" to najchętniej oglądany nowy serial stacji od ponad trzech lat.



Pizzolatto już jakiś czas temu zapowiadał, że ma określony plan na swój serial, który opowiadał będzie o trudnym i prawdziwym życiu policyjnych detektywów. Matthew McConaughey i Woody Harrelson występują tylko w pierwszej serii, która będzie zamkniętą historią. W drugim sezonie w obsadzie serialu pojawią się nowi aktorzy, grający zupełnie innych bohaterów. Zmieni się też miejsce akcji i kryminalna sprawa, napędzająca kolejne odcinki.



- To nie będzie zwyczajny, normalny serial telewizyjny. Format "True Detective" jest zupełnie inny. Ten sezon opowiada o parze detektywów, którzy tropią seryjnego mordercę. Jeden z kolejnych sezonów może być znacznie szerszym thrillerem skupiającym się na konspiracji, inna seria opowiadać będzie o tajemniczym morderstwie w małym miasteczku, a w jeszcze innej może nie być żadnej ofiary. W tytule naszego serialu nieprzypadkowo pojawia się słowo "True" w odniesieniu do przedstawienia historii w autentyczny sposób - powiedział Pizzolatto.


Następny odcinek TD dopiero za dwa tygodnie - 9 lutego.
 
Czemu tak późno kolejny True Detective, wczorajszy odcinek był póki co najlepszy :-)
 
Ogarnąłem wczoraj 3 odcinek TD. Nie będę specjalnie spojlował, ale końcówka przyprawiła mnie o ciarki. A Hart i Cohle trzymają taki poziom, że dostanę depresji jak się ten serial skończy
 
Zawsze oglądam seriale na tablecie jak wracam z pracy, nie wiem czemu, ale na obydwu odcinkach TW jakie odlądałem usnąłem...



Ale będzie jeszcze jedno podejście :-)
 
Czyżby True Detective nie opanowywał Polski? Już do trzeciego odcinka napiprojekt napisów nie znajduje. Na hataku też brak. Można bez, ale lepiej w takim filmie nie pominąć i zrozumieć każde słowo ;-)
 
Ja oglądam z ang subami, ale muszę nawet kilkukrotnie zatrzymywać odc i szukać tłumaczenia/sprawdzać etc. Czasami jedno zdanie potrafi rozłożyć na łopatki :)
 
Właśnie o to chodzi. Co innego jakiś Walking Dead, gdzie padają dość proste słowa zwykle, a co innego np. Spartacusa, gdzie gadali słownictwem, którego nawet nie uczono nigdzie, ani z innych źródeł ciężko było znać. Osobiście lubię poznawać różne dialekty, akcenty, amerykański Włochów, Irlandczyków, Anglików, Jamajczyków, Kanadyjczyków, Australijczyków no i w samych stanach np. teksaski. Czasem kontekst pomaga lub cale zdanie pojąć nawet slangowe słówko spokojnie, ale....No właśnie, dobry serial czy film chce się czerpać w 100% i nic nie pominąć ;-)
 
Ale nie wyobrażam sobie oglądać TD z lektorem. Akcent Mc Connoughey'a i Harrelsona w tym filmie, ton ich głosu i wypowiedzi to po prostu miazga. Moja wersja to angielskie suby
 
No ja też oglądam z angielskimi subami tak jak wszstkie seriale bo nie chce mi się czekać na Pl, ale tak jak Hang często muszę do słownika lukać :)
 
Czyżby True Detective nie opanowywał Polski? Już do trzeciego odcinka napiprojekt napisów nie znajduje. Na hataku też brak. Można bez, ale lepiej w takim filmie nie pominąć i zrozumieć każde słowo ;-)


maja byc dzisiaj. Polub hatakow na twoim znienawidzonym facebooku, tam czesto rzucaja info kiedy beda :-)



W ogladaniu po angielsku, najwiekszy problem mam chyba z niektorymi serialami komediowymi, jak np community, czy himym. Te zabawy slowem, pewnie nie jednemu tlumaczowi moga sprawic problem.
 
No fakt, z poślizgiem zacząłem oglądać. Pamiętam czasy, że napisy do Prison Break czy The Walking Dead były o godzinie 12-15...O 8-10 jak był początek sezonu dnia następnego po wieczornej premierze w Stanach w TV.



Visu, ale nie łażę po FB poza galami UFC, choć i to rzadziej ostatnio, bo albo nie ma albo jakoś odpalam na YT ;-)



Lektor to lipa, odbieranie realistyczności filmowi i pójście na łatwiznę też ;) Chyba, że lektor z CC i np. Chłopaków z Baraków - Trailer Park Boys ;-)



Póki co wciąż nie ma, ale i tak obejrzę wieczorem raczej to może akurat się już załapie. Angielskie przygotowane póki co i fakt, że też ostatnimi miesiącami seriale oglądałem właśnie z takimi. Poza poślizgowym TD i 2 odcinkami na raz z napisami pl, bo były ;-)
 
To zarejestruj się na n24 dodaj do listy oczekujących danego tytułu i czekaj na powiadomienie email. Cgociaż na stronach grupy napisy pojawiają się wcześniej niż na n24.

Pamiętam czasy, że napisy do Prison Break czy The Walking Dead były o godzinie 12-15


coraz mniej solidnych tłumaczy, a Ci którzy pozostali najprościej w świecie mają mniej czasu (dom, praca, rodzina) taki Igloo tłumaczył 3-4 filmy tygodniowo, a teraz mu się pracować zachciało xD
 
Ja nie mam aż takiego ciśnienia, a na e-mail też raz na pare miesięcy zaglądam od pewnego czasu ;-) TD zaliczone. Widzę, że brat Nucky'ego z Boardwalk Empire się pojawił ;-) 4 odcinek zapowiada się grubo.
 
Łyknąłem dziś te 3 odcinki TD - serial wkręca od razu. Nie mogę się doczekać następnego odcinka już.
 
dlatego nie lubie Yagiel oglądać nowych seriali, wolę się dowiedzieć o takim jak już np 1 cały sezon minął i wtedy połykam na raz ;)
 
Yvonne Strachovski mówi po polsku lepiej niż Mariusz Kolonko. Osom!







http://film.wp.pl/idGallery,13588,idPhoto,376637,galeria.html
 
Iwona zajebista ;). Ja ją zacząłem lubić po Mass Effect 2, w którym udzieliła głos i wizerunek Mirandzie Lawson.
 
Kiedyś TVP1 wyemitowało pierwszy sezon. Niestety w godzinach około południowych...

Ogólnie serial o tematyce podobnej do Monka, czyli komedia połączona z zagadkami kryminalnymi (oba seriale produkowane dla tej samej stacji, nawet razem reklamy miały - załączę poniżej). Jednak znacznie bardziej głupkowata. W końcu głównym bohaterem jest super-spostrzegawczy gość udający... medium (stąd tytuł Psych od psychic).

"Czterdziestominutówka" obfita w parodie i aluzje. Zwłaszcza do telewizji amerykańskiej z lat 80. Dlatego czasem ciężko się to ogląda bo zwyczajnie nie znamy całej tej twórczości ;) Oczywiście również szydera z różnej maści "dzisiejszych" aktorów i celebrytów, jak i tych którzy spadli już z piedestału. Chyba najczęściej obrywa się Valowi Kilmerowi.


Dużo zabawy stylami filmowymi. Na koniec poprzedniego sezonu zrobili nawet musical (:/). Przedostatnim odcinkiem (s08e03) przeszli do historii telewizji remake-ując odcinek z pierwszego sezonu.

IMDB

Sezony 1-7 na torrentach

 
Back
Top