Seriale

Tommen to ostatni żyjący Baratheon. Długo chyba nie pożyje. Gdyby zginął to nie miałby żadnego następcy.
 
Tommen to ostatni żyjący Baratheon. Długo chyba nie pożyje. Gdyby zginął to nie miałby żadnego następcy.
W książkach ma się dobrze... ale od teraz D&D spoilerują przyszłe wydarzenia, niekoniecznie w tej samej formie (np. Śmierć Jojena z zeszłego sezonu), więc nie wiem, czy teraz nie będzie sagonu, jaki zaczął się pod koniec Tańca ze Smokami
 
To kto dla was jest teraz ulubionym bohaterem jak Stannis i Jon zostali zabici? Ktokolwiek to jest będzie zabity brutalnie w następnych sezonach. Jeśli zaczną wszyscy trzymać kciuki za White Walkers to biedacy stopnieją.
 
To kto dla was jest teraz ulubionym bohaterem jak Stannis i Jon zostali zabici? Ktokolwiek to jest będzie zabity brutalnie w następnych sezonach. Jeśli zaczną wszyscy trzymać kciuki za White Walkers to biedacy stopnieją.

Littlefinger
 
-zabicie Jona wyglądała jak jakaś zabawa typu pasowanie gdy ktoś ma urodziny na bjj
-Stannis the Badass nawet i Brienne wreszcie się udało
-rozmowa w Meereen spoko
-Theon jak zrzucił Myrandę najlepsza scena
-Meryn wreszcie nie żyje
-Roberta Stronga sobie lepiej wyobrażałem
-Jaime i wychowanie do życia w rodzinie dobre
-Ellaria i bękarcice kurwy ,mógłby Hotah w akcji być i je załatwić.Arianne deklasuje Ellarię
-Kurwa ,zginął w sądzie przez walkę z własnej głupoty w walce której sam chciał.Sama to widziała.Zabójca nie żyje.Co ona chce osiągnąć
 
To kto dla was jest teraz ulubionym bohaterem jak Stannis i Jon zostali zabici? Ktokolwiek to jest będzie zabity brutalnie w następnych sezonach. Jeśli zaczną wszyscy trzymać kciuki za White Walkers to biedacy stopnieją.

Pytong Podricka Payne'a xD
 
Chujowo, to całe CGI głowy wygląda jeszcze gorzej niż moment kiedy Danka odlatuje na smoku. Nie wiem po kiego więc te newsy o kręceniu tej sceny.
 
WTF tego odcinka:

- Stannis sam w lesie i dopadajaca go Brienne. No kurwa chyba na drzewie tam siedziala cala bitwe. Pomijam fakt, ze wszyscy z oddzialow Boltona maja wyjebane, gdzie znajduje sie wodz wrogiego wojska.
- skok Sansy i Fetora : ) Ciekawe, jak daleko uciekna i gdzie.
- Niech ktos mi przypomni, czy Arya w ksiazce tez oslepla przez jakies czary mary? Nie przez trucizne czy cos podobnego.
- Dorne - najlepszy watek tego sezonu. Kopalnia smiechu. Poza cyckami tej mlodej, same idiotyzmy. Najgorzej poprowadzony watek w przeciagu calego serialu. Jak ten statek nie zawroci, to chyba juz nizej serial nie bedzie mogl upasc.
- Varys pomylil miasta :D
- pogaduszka ze smokiem - rodem z trudnych spraw
- Olly swoja mina spoilerowal caly sezon, ze zasztyletuje Snowa.
- nie trawilem watku wrobli juz w ksiazce, wiec sa mi teraz obojetni. Na plus zombie Gora (ktory, pewnie bedzie mordowal wszystkie wrobelki od pierwszego odcinka nastepnego sezonu). Na minus - bardzo slabe cgi Cersei.

Ogolnie ten sezon zrobil idiotow z Little Fingera, Stannisa i calego Dorne (jesli Zelazne wyspy maja tak wygladac w nastepnym sezonie, to prosze, niech sobie to odpuszcza)
Littlefinger

Ten serialowy jest glupi niczym Daenerys w ksiazce :crazy:
 
Panowie, już nie raz pisałem że książki dawno czytałem wiec nic nie pamiętam prawie więc kolejne pytanie:
W książce ten Góra też był czy to znów wymyślone?
 
Panowie, już nie raz pisałem że książki dawno czytałem wiec nic nie pamiętam prawie więc kolejne pytanie:
W książce ten Góra też był czy to znów wymyślone?

był. W obydwu wcieleniach.
 
Stannis nie ubity gdzieś na polu bitwy tylko w lesie? Rozumiem, że nie był celem numer jeden dla rywali, że nawet nie zweryfikowali czy go zabili...:-)
Skok z zamku? Nie wiem ile tam śniegu musi być by przeżyli, a jak jest tyle by przeżyli to mogą się tak wpierdolić, że i tak nie wyjdą ;-) Fetora w końcu coś ruszyło, ile można było czekać. Ubicie Stannisa mnie zaskoczyło, w taki sposób...No, ale myślałem, że ten cały Bóg ognia, który rozumiem fikcją w serialu jednak nie jest tak go olał...

Śmierć Jona porażka. Najpierw oglądałęm dla Neda, potem dla Jona jako takich postaci numer 1 dla mnie, a teraz na chuj mam to oglądać dalej? Chyba jedynie powrót Hodora może coś zmienić ;] No i ogólnie widząc krzyż "zdrajca" mógł się spodziewać szybkiego ataku, ale skurwysyny z tych braci wron. Był ich "szefem" i podejmował decyzje, czy im się to podoba czy nie. Co znaczy ta funkcja, gdy zabijają go podwładni? Duży minus dla serialu jak dla mnie, bardzo duży.

Zdziwiłem się, że smok poleciał tak uszkodzony, a tu nagle teraz zdycha niemalże. Co to w ogóle za armia Daenerys okrążyła? W chuj ich było, nie ma co.
 
Niech wyrżną wszystkie postaci i zaczną przedstawiać sagę o plebsie i ich rutynie codziennej ;-) Specyficzny serial. Wybijać najpopularniejsze postaci? To jakby KSW wypromowało Mameda, a np. teraz go zwolnili, czy Pudziana czy Cipao ;) Najlepiej być obojętnym wobec serialu i postaci, bo jak za bardzo kogoś lubisz to Ci go kurwa zabiją ;]

Zastanawiam się czy trzeba spoilerować wciąż? Chyba wszyscy już nadrobili odcinek, tym bardziej, że kończący sezon ;) Z powyższego nie bardzo zresztą idzie wysnuć kto zginął, a raczej koniec sezonu zawsze się z tym wiąże, więc żaden spoiler :D
 
Niech wyrżną wszystkie postaci i zaczną przedstawiać sagę o plebsie i ich rutynie codziennej ;-) Specyficzny serial. Wybijać najpopularniejsze postaci? To jakby KSW wypromowało Mameda, a np. teraz go zwolnili, czy Pudziana czy Cipao ;) Najlepiej być obojętnym wobec serialu i postaci, bo jak za bardzo kogoś lubisz to Ci go kurwa zabiją ;]

Zastanawiam się czy trzeba spoilerować wciąż? Chyba wszyscy już nadrobili odcinek, tym bardziej, że kończący sezon ;) Z powyższego nie bardzo zresztą idzie wysnuć kto zginął, a raczej koniec sezonu zawsze się z tym wiąże, więc żaden spoiler :D


images
 
Może powyżej rodzona się sympatia do Ramseya spowoduje oczywisty efekt ;-) Pewnie jednak Fetora się ludziom żal zrobi, będą mu kibicować, a potem Ramsey obetnie mu nogi i ręce i zostanie kadłubkiem, którego Sansa będzie w wózku wozić ;)

Na miejscu Fetora i Sansy spierdalałbym jak najszybciej. Jak Ramsey się dowie co na wyprawiali to im obetnie co nie co.
 
Co znaczy ta funkcja, gdy zabijają go podwładni? Duży minus dla serialu jak dla mnie, bardzo duży.

Podwładni złożeni z morderców, złodziei, gwałcicieli i wszelkiej maści innych psycholi.

Zdziwiłem się, że smok poleciał tak uszkodzony, a tu nagle teraz zdycha niemalże. Co to w ogóle za armia Daenerys okrążyła? W chuj ich było, nie ma co.

Smok miał w dupie Danke a nie zdychał, tak to widzę xD
pokemon-charizard.gif


a armia to Ci od Drogo czyli Dothraki.
 
Co to się dzieje. Trochę się rozpisze.

Plusy:
- Motyw Aryi. Jeden z tych które bardziej mi się podobały w tym sezonie.
- Walka o Winterfell (bardziej chodzi mi o ten rzut z góry, który ukazywał nierówność wojsk i poczatek bitwy, gdzie Boltonowie praktycznie obkrążyli Stannisa).
- Marsz oczyszczenia. Może i nie za cycki (które i tak z tego co ktoś wcześniej mówł, były podstawione), ale tak po prostu. Do Cercei może trafi, że za bycie suką jej się dostało
- Pierwszy raz chyba w serialu widok spłoszonej Melisandre, totalnie bez życia

Minusy:
- Jon Snow. No kurwa. Jedna z fajniejszych postaci. Nizej jeszcze trochę o tym napiszę.
- Stannis w Lesie, sam. Dziwne. Ale o tym też dwa zdania niżej.
- Rozmowa Dany ze smokiem
- Skok z muru Theona i Sansy (poczatkowo myślałem, ze mur jest pod skosem i się ześlizgną po nim). Czy odnajdą oni Brienne?
- Dorne. To jest kaszana po prostu. Nie chce mi się o tym gadać nawet.
- Porzucenie sprawy Margaery i braciszka

Śmierć Jona Snowa

Czy aby na pewno śmierć? Aktor grający w serialu wypowiedział się, że nie zobacyzmy go w przszłym sezonie. Kłamie? Czy moze Jon pojawi się, ale nie jako postać, a "w ciele Ducha (psa)"? Drug wersja jest taka,ze Brann go ożywi, w końcu obydwoje są wargami. Trzecia opcja - ruda suka go ożywi i jednak pojawi się w serialu.

Śmierć Stannisa - czy aby na pewno?
Serial przyzwyczaił nas do zwrotów akcji. Finalnie ścięcie/zabicie Stannisa nie zostało pokazane, a jedynie dźwięk ostrza. Moze Breinne miała inne plany, i jak to sę dzieje na filmach, wbiła miecz w drzewo, a nie Stannisa? W 90% myślę, ze zginął. No ale sami wiecie, że 10% to czasami wiele :) Do tego Stannis jakby zerka za plecy kobiety, moze to ją ktoś sieknie?

1. Co dalej z Dany? Ci od Khala ją zabiorą? Jak ja traktują? Przyjaźnie? Ten pierścień który wyrzuciła oznaczał, ze jest władczynią, czy co? Nie zdziwię się, jak ta dwójka, która ją wyjechała szukać, znajdzie pierścień na środku wielkiego pola. No bo czemu nie.


No i zdjecie dublerki.
Cersei źle wygląda w krótkich włosach :D

double-cersei-1.png

Aktualny plan jest taki, że mam w biliotece zarezerwowane dwa pierwsze tomy Pieśni Lodu i Ognia, w wakacje chcę ogarnąć całość :D


I standardowo kilka ciekawszych teorii fanów, z westeros.pl, nie moich. Z czymś się zgadzacie?
-
Czy ktoś zauważył, że w chwili, gdy Jon leży już na ziemi, zmienia się oświetlenie jego twarzy? Z ciemniejszego na jaśniejsze? Przypomina to gwiazdę mocno świecącą. To zdjęcie powyżej to ukazuje. Może to małe mrugnięcie od twórców co do przepowiedni o AA.
Jeżeli chodzi o odrodzenie się tego bohatera w dymie i soli to dymem może być stos pogrzebowy, a sól to woda morska z muru, który może zacząć się topić. A dlaczego? Te sople topiące się na początku odcinka mnie zaciekawiły. Melisandre uważa, że to efekt złożenia Sheeren w ofierze bogowi światła. Więc skoro sople, to czemu nie mur. Roztopiony mur, to szansa na to aby Inni przedostali się na drugą stronę.
Może Melisandre służy tak naprawdę Innym. Też jest pionkiem w grze. Jej zadaniem było znaleźć AA. Błędnie interpretowała znaki, ale mimo to doprowadziło ją to do Jona.
Na początku 6 sezonu, zobaczymy jak Jon wwargowuje się w Ducha.
Bracia będą chcieli spalić jego ciało. Melisandre, wskrzesi Jona jako AA.
A co do wypowiedzi Kita, że jego postać nie pojawi się w 6 zeonie, to …pewnie prawda.Jon zginął, tym samym został zwolniony ze służby w Nocnej Straży, odrodzi się jako AA.
Kit nie mógł pewnie powiedzieć nic innego. Kolejny sezon rozpocznie się w kwietniu 2016. Do tego czasu G.G. Martin opublikuje „Wichry…”, bo musi to zrobić przed kolejnym sezonem.



- A mnie się wydaje, że kluczowy będzie pogrzeb Jona.
Popatrzcie:
Niezależnie od tego jak zginął – muszą zrobić mu pogrzeb oficjalny.
To był zwyczajny bunt – i niezależnie jak przeprowadzony – musi być „przykryty” jakimś wypadkiem albo bohaterską śmiercią w walce z dzikim albo innym „kimś”.
Nocna Straż PALI swoich dowódców (co wielokrotnie już oglądaliśmy).

Czerwona Kapłanka nie będzie mieć lepszej okazji do tego, żeby zrobić z niego „mesjasza”: on po prostu wstanie w płomieniach.
Wtedy nikt nie podważy jego powiązania z Panem Światła.
A ona będzie mieć swojego Mesjasza.


AA - Azor Ahai

- Jeszcze jedno – jeśli Jon zostałby w jakiś sposób wskrzeszony, to wyjaśniałoby, dlaczego Lady Stoneheart nie miała prawa pojawić się w serialu. Seria stałaby się zbyt absurdalna i po prostu głupia. Straciłaby na sile. Każdy mógłby umrzeć i każdy mógłby powrócić, bo dwie postaci to już naprawdę za dużo. W książce o takich sprawach czyta się inaczej i inaczej się je odbiera. Stąd również inne zmiany względem książki, ale to już swoją drogą.


I jeszcze szybkie pytanko. Ktoś czyta moje posty, czy jednak pisze za dużo i "tl;dr"? :D
 
midern, wszystko fajnie, ale na obu zdjęciach jest Lena ... przynajmniej jej głowa :D
No właśnie mam wrażenie, że tylko głowa jest ta sama :D A reszta to ten sam zabig, który chyba Ty wrzucałeś wcześniej (doklejenie)
 
@midern dałeś plusa marszowi oczyszczenia. Ja próbowałem zrozumieć tę scenę i mi nie idzie

Dumna ale zakłamana i przyzwyczajona do luksusów królowa przez ten "rytuał" niby pozbywa się swoich grzechów ale droga, którą pokonuje, wśród śmierdzących od gówna i ścieków mieszkańców Królewskiej Przystani prowadzi od miejsca kultu i zbiorowiska nowej wiary do "świątyni" obfitości w Czerwonej Twierdzy. Jak tylko drzwi do twierdzy się zamykają wszyscy co na Cersei pluli, krzyczeli itd. muszą sobie zdawać sprawę, że zostanie umyta, opatrzona i dana jej będzie opieka o jakiej prostak z ulicy nawet nie śmie marzyć. Na czym to niby ma polegać w umyśle Wysokiego Wróbla, który postuluje równość wszystkich ludzi?

Nie wiem czy tylko we mnie odezwał się socjalista ale ta, mocno wydłużona scena, też nie dawała mi spokoju.
 
Back
Top