Sambo

Sambo System Polska (o ile nazwa się nie zmieniła) jest w Warszawie, raczej mogę polecić, trener spoko. Tam masz i sambo bojowe i sportowe. Jedyny problem z sambo jest taki, że większość ludzi wybiera bjj lub mma i po pewnym czasie jak się przykładasz do treningów to ciężko o dalszy rozwój, bo tłumów na sambo nie ma (przynajmniej nie było za moich czasów, ale z tego co się orientuje za wiele się nie zmieniło). Idź na sambo, jak Ci nie podpasi to masz klubów bjj i mma pod dostatkiem.



Ale co do sambo militarnego, krav magi itp. to jest lipa i strata czasu, więc lepiej skupić się na chwytach bądź treningu przekrojowym pod mma.



Franek - bjj raczej nie jest odpowiednikiem sambo, fakt to jest walka w parterze, ale na sambo jest kładziony bardzo duży nacisk na rzuty/sprowadzenia i dźwignie na nogi, czego raczej nie można powiedzieć o bjj. Więc jest to kwestia co kto woli, bo mimo, że techniki są praktycznie te same, to nacisk w obu przypadkach jest położony na zupełnie inne aspekty.



Skunx - Franek miał na myśli sambo militarne, które jak sama nazwa wskazuje, tak jak krav maga jest systemem militarnym i uczy się podobnych głupot.
 
@ F Georgiew Planuje rozpoczac swoja przygode z Sambo i z tego co sie orientuje to zaczyna sie od Barba Sambo(grappling, judo, zapasy) a pozniej Combat Sambo czyli ciosy. A jezeli chodzi o to dlaczego Sambo a nie wyzej wymienione przez Ciebie dyscypliny to po prostu dlatego, ze mi sie podoba i wedlug mnie jest ciekawe. Poza tym wymyslone przez Specnaz wiec na pewno musi byc dobre. Bylbys w stanie cos polecic?:)







Moze ktos z forumowiczow trenuje w jakims fajnym klubie godnym polecania??
 
Masato - http://www.sambo.pl sprawdź tego linka i poczytaj sobie. Raczej nic innego w Wawie nie znajdziesz, bo sambo jest mało popularne. Zaczynasz od czego chcesz, twój wybór czy chwyty czy uderzenia. Po za sambo masz tam też muay thai. Główny trener oprócz sambo ma również duże doświadczenie w krav madze i luta livre (jiu jitsu bez gi - jakbyś nie wiedział). Do wyboru do koloru. Jak Cię sambo interesuje to musisz ten klub sprawdzić, jak Cię nie zadowoli to już zostaje Ci tylko bjj i mma.
 
Mój kolega kiedyś chodził na Legię bodajże, taki niepozorny chłopaczek w okularach treningi prowadził :) Sambo chyba słabo propagują w Polsce to i nie jest popularne.
 
no wlasnie szkoda, ze wiecej klubow sie ta dyscypina nie zajmuje.



Tutaj wujek Fedor pokazuje kilka technik :P



 
ja trenuje.zajebiste.
Trenujecie z uderzeniami czy same obalenia i parter? W jakim miescie masz sekcje jesli mozna wiedziec? Prawdopodobnie niedlugo otwiera sie sekcja i bede chcial sie przejść, ale nie ukrywam, ze poza tym, ze ruskie dziki z tego sie wywodzą, to nie wiem zbyt wiele :mamed:

A wydaje sie kozak, mega przekrojowy trening (o ile stojka tez bedzie grana)
 
To ja się podłącze z pytaniem o sambo ale w Krakowie :) Bo też jestem mocno zainteresowany a w necie mogę niby wykopać ale może akurat ktoś coś wie z własnego doświadczenia albo z polecenia
 
To ja się podłącze z pytaniem o sambo ale w Krakowie :) Bo też jestem mocno zainteresowany a w necie mogę niby wykopać ale może akurat ktoś coś wie z własnego doświadczenia albo z polecenia
Ja się dawniej tym zainteresowałem, ale znalazłem tylko jedno miejsce gdzie można trenować:
http://sambokrakow.pl/
Ceny były bardzo wysokie w stosunku do ilości treningów no i w porównaniu do SWD, Grapplingu czy Fenixa. I jeszcze multisporta nie akceptowali. Czy od tego czasu coś powstało to nie wiem.
 
Back
Top