Respectones 1: Poirier vs. Fiziev

Dijaz

M-1 Global
Middleweight
Hej,

Nadeszła pora pierwszej gali Respectones! Wcześniej jednak chciałbym pokrótce przedstawić organizacje i zasady jej funkcjonowania.

1716198375974.png

Respectones jest wirtualną federacją MMA. O wynikach walk decydują głosujący w ankiecie forumowicze Cohones. Przy każdym zestawieniu będzie do wyboru 1 z 6 odpowiedzi. O zwycięzcy zdecyduje ogólna liczba głosów oddana na wybranego zawodnika, natomiast o sposobie zwycięstwa odpowiedź, która uzyska największą liczbę głosów spośród tych dotyczących wygranego zawodnika. Jeżeli obaj zawodnicy otrzymają taką samą liczbę głosów, walka zakończy się remisem.

Na jakiej podstawie forumowicze mają decydować kto w jakim starciu zasługuje na zwycięstwo, a kto na porażkę? Oczywiście na podstawie subiektywnej opinii oraz wiedzy własnej o MMA. Testowa ankieta pokazała, że forumowicze dość trzeźwo oceniają możliwości poszczególnych zawodników nawet, gdy w zestawieniu znajduje się Polak.

Na tym etapie w Respectones będzie tylko dywizja lekka, składająca się z 20 zawodników. Jeśli pomysł okaże się dobrą zabawą, będzie można wprowadzić dodatkową dywizję, choć wtedy przydałaby się dodatkowa osoba do jej prowadzenia.

Jak w (prawie) każdej federacji, i w tej będzie ranking. O hierarchii decydować będą punkty przyznawane za wyniki walk. I tak:

DEC = 3 pkt
KO/TKO = 5 pkt
SUB = 5 pkt
DRAW = 1 pkt

Zastanawiałem się jak uzasadnić spadki w rankingach po przegranych walkach (np. spadek Dariusha o kilka pozycji po przegranej z Armanem). Przy takim sposobie punktacji możliwe jest to tylko przyznając punkty ujemne. Liczbą punktów ujemnych będzie różnica w rankingu pomiędzy walczącymi zawodnikami.

Przykłady:
  • Jeśli zawodnik 5 w rankingu przegra z zawodnikiem 9 w rankingu, otrzyma 4 punkty ujemne, bo taka jest różnica miedzy nimi w rankingu. Może to oznaczać jakiś spadek, choć nie musi. Taka jest kara za przegranie z kimś niżej notowanym.
  • Jeśli zawodnik z miejsca 9 przegra z zawodnikiem z miejsca 5, nie otrzyma żadnych punktów ujemnych. Nie ma kar za przegranie z kimś wyżej notowanym.
Analogicznie, dodatkową nagrodą za wygraną walkę będą punkty wynikające z różnicy w rankingu.

Przykłady:
  • Jeśli zawodnik z miejsca 10 wygra z zawodnikiem z miejsca 3, otrzyma 7 dodatkowych punktów oraz te, które wynikają ze sposobu skończenia walki Np. 5 pkt za SUB + 7 za ranking = 12 pkt.
  • Jeśli zawodnik z miejsca 3 wygra z zawodnikiem z miejsca 7, nie otrzyma dodatkowych punktów, tylko te, które wynikają ze sposobu skończenia walki, czyli np. 5 pkt za SUB.
W przypadku remisu, zawodnicy nie otrzymują punktów rankingowych, jedynie te wynikające z wyniku walki.

Resumując, zawodnicy otrzymywać będą punkty za walkę oraz za ranking.

Punkty rankingowe wejdą w życie po 4 kolejkach, czyli po wyłonieniu mistrza. Jeśli coś nie będzie hulać w takiej metodzie punktacji, wprowadzę poprawki.

Ktoś może pomyśleć, że pojebało mnie, jeśli chce mi się to wszystko liczyć. Oczywiście, że nie będę tego liczyć. Nie tylko Martin ma świadomość liczb i umie w excela.

1716198594774.png


Moja praca ograniczy się do wpisania zestawienia TBA vs. ABW, wpisania rezultatu walki, np. DEC, a cała reszta sama się policzy, tabela z rankingiem zaktualizuje się automatycznie.

Tyle tytułem wstępu, a więc zaczynamy!

1716198785447.png

O to zastawnie pierwszych 10 walk.

1716199198263.png

1716199228579.png

1716199274301.png

1716199308699.png


A tak prezentuje się drabinka w mistrzowskiej rozgrywce. 8 walk turniejowych oraz 2 przedturniejowe.

1716199384836.png


O ile zawodników z UFC wszyscy mniej więcej znają, polecam zapoznać się z tymi spoza UFC, aby uświadomić sobie ich potencjał. Nie są to byle ogórki. Poniżej highlighty z youtube’a.







Oto link do głosowania. Ankieta kończy się w środę!


Zapraszam do gry!
 
Prośba o potwierdzenie w poście kto już głosował. Ktoś spośród uczestników będzie poproszony o matchmaking przy okazji Respectones 2!
 
@Baasteek wpadł na rewir i odrazu średni poziom teścia w ukropolu się podniósł co skutkuje nabuzowaniem u niektórych użytkowników :frankapprove:
@Baasteek na pierwszy ogień i od razu walka wygrana przez litość.
Ze mną. Przegrywasz w pierwszej przez ko.
Najpierw musiałbyś się zjawić a jak wiadomo, obecnie na Cohones anonimowość to największa cnota :lol:
:suchykarol:

Dobra, nie ma co robić śmietnika w temacie.
 
Dzięki wszystkim! Jeśli chodzi i frekwencję, jest naprawdę dobrze! Osobiście jestem lekko zaskoczony prowadzeniem Rębeckiego. Chciałem wrzucić wyniki na półmetku, ale to by mogło powstrzymać kolejnych głosujących, bo kilka walk wygląda na przesądzonych. Może opiszę skrótowo:

1. Islam jest bardzo bliski poddania Turnera!
2. Tsarukyan dość wyraźnie kontroluje przebieg walki z Nurmagomedovem.
3. Dariush wymęcza Hookera, czasem strasząc poddaniem.
4. Geathje jest bardzo bliski znokautowania McKee!
5. Pełna dominacja Gamera w walce z Paransse.
6. Rębecki przeważa na Avarezem. Polak szuka nokautu.
7. Wyrównane starcie Ferreiry z Dawsonem. Lekka przewaga brazylijczyka, lecz daleko jest od skończenia walki przed czasem.
8. Szalony Benoit Saint Denis szuka skończenia Chandlera. Lecą bomby na głowę amerykanina!
9. Kompletna dominacja Do Bronxa nad Moicano. Charles szuka poddania, jednocześnie rozbijając rodaka!
10. Ogromna przewaga w walce wieczoru Poiriera! Fiziev przyjmuje mnóstwo bomb, większość jednak na gardę. Rafael zostawił chyba formę w hotelu!
 
Back
Top