rankingi na fightmatrix.com

PAN EM

Brutaal
Bantamweight
Witam,



zastanawia mnie jedna kwestia - dlaczego w rankingu fightmatrixa bez podziału na kategorie wagowe na pierwszym miejscu jest Benavidez ?! Postaram się doprecyzować - jakimi przesłankami kierują się twórcy rankingu zestawiając go wyżej od choćby Silvy czy GSP? Długość okresu bez porażki odpada. Streak odpada. Ilość wygranych w ujęciu całościowym - odpada. Stosunek wygranych do przegranych - odpada. Jakie zatem kryteria o których ja nie pomyślałem kierowały twórcami tego kuriozalnego zestawienia? Venom, TJ, wiecie coś na ten temat?
 
Fightmatrix nie jest rankingiem uznaniowym. Pozycje wyznaczane są algorytmami.



Więcej dowiesz się tutaj: http://www.fightmatrix.com/faq/
 
Wpływa na to to, że Benavidez jest "bardziej" lepszy od Johnsona/McCala niż Silva od Sonnena.
 
przejżałem sobie kryteria i okazało się, że jest tam dużo więcej haczyków i kryteriów, ale nie chce mi się tłumaczyć, opisóją to mniej więcej w swoim dziale faq
 
@ Zelber - racja, racja - teraz dopiero doczytałem co i jak i faktycznie ten ranking nie jest tożsamy z klasycznym p4p, a po prostu punktowo określa dominację danego zawodnika w swojej dywizji. Wszystko jasne. Szkoda, że zamiast doczytać ruszyłem na forum, żeby się dowiedzieć, ale jak mówią - kto pyta nie błądzi.
 
Zakłamanie fightmatrixa dobrze oddaje sytuacja w wadze ciężkiej. Kostia Głuhow był wysoko przed walką z Van Rooy'em. Po tym zwycięstwie Holender znalazł się w top 50 HW z rekordem 1-0. Później Van Rooy przegrał z Kostinem i dziś efekt jest taki, że Van Rooy jest na 85. miejscu, mając rekord 3-1, a Kostin z rekordem 2-0 jest 75.
 
Back
Top