Przydatnosc Judo w MMA?

Kickboxer28

Oplot Challenge
Welterweight
Chcialbym do mojego stylu uderzanego dodac jakis chwytany. W mojej okolicy jest jedynie judo. Prosto z mostu, czy czasem judo nie jest stylem polke nizej od bjj czy zapasow jesli chodzi o przydatnosc w formule mma?
 
Jakbyś ćwiczył od dziecka, to myślę że nie. Dużo zawodników wywodzących się z judo daję radę w MMA.
Jak chcesz startować, to na pewno lepiej ćwiczyć MMA ;)
 
ronda_rousey_olympics.jpg
 
Pamiętaj że bez Judo i bez śladowych ilości parteru czy zapasów też możesz zostać mistrzem UFC. Zapisz się na jakiś kurs autopromocji, studiuj marketing i reklamę, zapuść brodę ;)
Piszesz o Conorze czy Korniku? :)
 
Klincz, rzuty, dźwignie. Jedna z ciekawszych baz wg mnie w MMA, ale zauważyłem, że jakoś często kończy się to byciem dość statecznym zawodnikiem, bez balansu odpowiedniego w stójce. No, ale to już kwestia indywidualna do uczenia się innych sztuk bazując na judo, nie każdy da radę.
 
Klincz, rzuty, dźwignie. Jedna z ciekawszych baz wg mnie w MMA, ale zauważyłem, że jakoś często kończy się to byciem dość statecznym zawodnikiem, bez balansu odpowiedniego w stójce. No, ale to już kwestia indywidualna do uczenia się innych sztuk bazując na judo, nie każdy da radę.
Czy w judo wystepuje parter na wzor bjj? Oczywiscie w okrojonej wersji.
 

Wielkie dzieki :) Pamietam walke Pawla z Nogiem i Joshem w Pride, w moim odczuciu Nastula przewazal w poczatkowej fazie z dwoma wymienionymi i to w kilku momentach dosc znaczaco. Przegral moim zdaniem z powodu braku tlenu i mikroskopijnego doswiadczenia w mma a mimo to stoczyl rowne walki z absolutna scisla czolowka.

Zaluje troszke, ze nie wzialem sie za grappling wczesniej. Pomijajac glowny watek, judo jawi mi sie jako styl w samoobronie wcale nie gorszy od bjj. No i mam wrazenie, ze judocy to niezle fizole, niekoniecznie ustepujacy sila zapasnikom.
 
Wielkie dzieki :) Pamietam walke Pawla z Nogiem i Joshem w Pride, w moim odczuciu Nastula przewazal w poczatkowej fazie z dwoma wymienionymi i to w kilku momentach dosc znaczaco. Przegral moim zdaniem z powodu braku tlenu i mikroskopijnego doswiadczenia w mma a mimo to stoczyl rowne walki z absolutna scisla czolowka.

Zaluje troszke, ze nie wzialem sie za grappling wczesniej. Pomijajac glowny watek, judo jawi mi sie jako styl w samoobronie wcale nie gorszy od bjj. No i mam wrazenie, ze judocy to niezle fizole, niekoniecznie ustepujacy sila zapasnikom.
No właśnie i jakoś tak wiąże się dla mnie ta cecha w mojej pamięci a propos ich tlenu. Nie wiem czy to przeskok z czasu walk w judo, a MMA, ale nie tylko u Nastuli widywałem tlen na te 6-8 minut max. No, ale to też ciężka i swoje lata miał. W niższych wagach to raczej nie jest problem, np. u Ricka Hawna z Bellatora.

A Ronda to też judo przecież ;)
 
Mój trener (zapaśnik) zawsze powtarzał, że judocy są strasznie sztywni. Sparowałem z kilkoma i faktem jest, że ruszają się o wiele gorzej od zapaśników.
 
Back
Top