Przydatnosc Judo w MMA?

Zważywszy na stosunek judoków (czy jak ich się nazywa) do mma, to nie liczyłbym na przychylność trenerów, gdy usłyszą, że ćwiczy się mma. MMA zweryfikowało judo niemiłosiernie - szkoda czasu, każdy solidny zapaśnik zawodnika judo zgwałci i przeleży.
 
Mój trener (zapaśnik) zawsze powtarzał, że judocy są strasznie sztywni. Sparowałem z kilkoma i faktem jest, że ruszają się o wiele gorzej od zapaśników.
Twój trener ma racje ( sam rowniez z zapasow sie wywodze, teraz co prawda zakochany jestem w muay thai i boksie ale zapasy dalej trenuje i mialem sporo sparingow z judokami i faktycznie sa tak jakby z kloca drewna wystrugani, malo elastyczni ,ze tak to ujme ) ale zapasy to jest w ogole dosyc specyficzna dyscyplina bo wymaga ogromnej siły , kondycji i jednoczesnie zwinnosci i to nieprzecietnej, dlatego zapasy to najlepsza baza pod MMA.
Co do tematu @Kickboxer28 to jesli w okolicy nic innego nie ma to judo jak najbardziej jest ok.
 
Moim zdaniem każdy styl walki jako baza do MMA jest dobry tylko trzeba dobrze walczyć tym właśnie stylem :) np. Royce Gracie walczył stylem BJJ i wiekszość walk wygrał przez poddania, a Conor McGregor jest bokserem, wygrał 19 walk a z tego 17 przez KO/TKO. Jeśli jesteś naprawdę dobrym uderzaczem to naucz się uciekać z parteru i też będziesz dobry :) tak właśnie robi wyżej wspomiany McGregor :D
 
Zapasy > Judo.

Taka prawda, z drugiej strony jak jest wybór trenować lub nie trenować to pod MMA każdy styl się może przydać.
 
Back
Top