PROMMAC utracone zludzenia ?

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight
prommac_trailer.jpg








Jedynym co sklonilo mnie do napisania tego tekstu jest obawa, ze kolejny raz moje nadzieje na silna i duza organizacje zajmujaca sie prezentowaniem w Polsce MMA w skali makro, przy jednoczesnym kladzeniu nacisku na rywalizacje sportowa, wezma w leb. Wiekszosc z nas swietnie pamieta informacje o rozpoczeciu dzialalnosci przez Professional MMA Challenge, zwiazane z tym faktem reakcje, od entuzjazmu po skrajny sceptycyzm. Potem pierwsza, swietna pod praktycznie kazdym wzgledem, inauguracyjna gala we Wroclawiu transmitowana przez TVN Turbo. Fantastyczny moim zdaniem, jak na polskie warunki, poziom sportowy. Tryumfy Tomka Drwala i Michala Kity. Porazki Damiana Milewskiego i Bartka Fabinskiego. Nastepnie informacja o nawiazaniu wspolpracy z Polsatem i rownie, moim zdaniem, udana gala w Lublinie ze zwyciestwem Oskara Piechoty, porazka Alberta Odzimkowskiego i krwawym bojem Wawrzyniak - Chmielewski, transmitowana na antenie Polsatu Sport. Cieple slowa Mateusza Borka i Mariana Kmity o samej organizacji i jej glownej twarzy Tomaszu Drwalu. Apetyty i nadzieje rosna. KSW zapowiada swoja kolejna gale na pazdziernik. Od polowy maja do konca wrzesnia rynek i antena Polsatu zdaja sie stac przed nowa organizacja otworem. Czerwcowa gala w Lublinie zdaje sie to potwierdzac. I ...







1. Zapowiadana na wrzesien/pazdziernik druga oslona "Po prostu walcz" znika zupelnie. Sam nie wiem do dzisiaj jak i kiedy bo brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji na ten temat.



2. FB PROMMAC-u po obozie zorganizowanym przez organizacje zapowiada rychle odslanianie szczegolow kolejnej gali po czym powiela informacje z roznych zrodel luzno zwiazane ze swoimi zawodnikami i zawodniczkami, w tym aspekcie bardzo przypomina mi fanpage MMAATTACK.



3. Pojawia sie informacja, iz PLMMA Miroslawa Okninskiego, ktorej romans z Polsatem rowniez zapowiadano, ostatecznie nie znajdzie sie na antenie krajowego potentata z powodu braku srodkow na "wchodzenie w MMA".



4. Pojawia sie niespodziwana jak dla mnie i chyba niespotykana dotychczas ofera dla glownej twarzy PROMMAC czyli Tomasza Drwala ze strony KSW. Oferta jednowalkowego kontraktu z Mamedem Khalidovem. Pojawia sie w sytuacji gdy kolejna, po pazdziernikowej w Szczecinie, gala KSW ma sie odbyc w grudniu, w Krakowie z ktorym zwiazany jest silnie Tomasz Drwal. W Krakowie w ktorym miesiac wczesniej dojdzie do kolejnego "najwiekszego wydarzenia w historii polskiego boksu zawodowego". W Krakowie bedacym stolica Malopolski, w ktorej okolicach miala miec miejsce kolejna odslona PROMMAC-u.



5. Jedni z najbardziej rozpoznawalnych, przynajmniej w tzw. srodowisku, zawodnikow MMA z Malopolski, Salim Touhari i Damian Milewski, ten drugi mocno zwiazany z Drwalem i PROMMAC, zawalcza ze soba 25 pazdziernika na gali Royal City wlasnie w Krakowie.



Czy doczekamy sie kolejnej gali w wykonaniu PROMMAC ? Czy najlepszy, jesli brac pod uwage trafnosc zestawien, matchmaker w Polsce Kamil Zawarski bedzie mial jeszcze okazje potwirdzic swoje walory ? Jak potocza sie dalsze losy Tomasza Drwala ?



Wobec braku informacji na ten temat bardzo chetnie poznam Wasze opinie, nawet jesli pozostana tylko spekulacjami.
 
Też mam obawy czy kolejna gala się odbędzie. Niejednokrotnie "atakowałem" twittera Kamila Zawarskiego, lecz w ostatnim czasie bez odzewu... a to się nie zdarzało bo starał się zawsze wszystkim odpowiedzieć na nurtujące ich pytania.



Cisza w eterze nie wróży niczego dobrego... chciałbym żeby w końcu organizacje otwarcie przedstawiły swoje stanowisko w takich sytuacjach, a nie siedziały cicho jak mysz pod miotłą z twierdzeniem "nie ma o czym mówić to nie mówimy" i liczyły potajemnie, że może nikt nie zauważy.



Byłem na PROMMAC 1 i pod względem przebiegu widowiska, pojęciu widowni o MMA mogę stwierdzić, że to chyba najlepsza gala na jakiej byłem, a byłem na kilku. Teraz moje wielkie nadzieje przemieniły się bardziej w znak zapytania...
 
Nie oszukujmy się pierwsza ich gala wyszła na minus, wiec zapędy spadły. Żeby robić coś wiekszego trzeba mieć najpierw background. Zupełnie nowy projekt i odrazu marzenia o wielkich halach to utopia. Jedyną gala która może za ileś lat dorównać KSW jest PLMMA robiona spokojnie, stopniowo, na swoje możliwości ,a także zaczynająca ściagać "ciekawe" nazwiska nie tylko dla stricte fanów mma.
 
Prawda jest taka że bez wsparcia jakieś prestiżowej stacji telewizyjnej, pożegnany PROMMAC. Drwal i Kita niech uciekają do KSW, a nie bawią się w promocje tymczasowych federacji. Chciałbym zobaczyć jak Kita nokautuje Bedorfa.
 
Po pierwsze nie ma co porównywać PROMMAC i MMAA.



PROMMAC ma przede wszystkim większą ilość sponsorów niż MMAA, a to bardzo ważne. Z tego co patrzyłem na stronie PROMMAC 6. sponsorów. MMAATTACK nawet z Koksem miało jakiegoś tam producenta mebli i kogoś tam, także 2 lub 3 razy mniej niż PROMMAC.



Myślę, że jeszcze coś tam zorganizują. Może po prostu przeanalizowali ilość gal i wolą poczakać na bardziej odpowiedni moment na organizacje gali, niż ogłaszać gale a potem ją odwoływać.
 
a co to za różnica czy się odbedzie czy nie? przecież dla KSW to nie jest żadna konkurencja



tyle tych mniejszych gal, że mi to różnicy nie robi



PLMMA za to działa prężnie i widać progres, Najmana zatrudnili i już oglądalńość 10x większa będzie ;)
 
Robienie sporej gali Prommac w terminie Listopad/Grudzień w tym roku to bezsens i ładowanie się w spore kłopoty . Oni o tym wiedzą i jedyna szansa na gale to sam początek 2015 kiedy KSW jest w pierwszym kwartale w UK . W tym roku to mogą sobie zrobić co najwyżej Po prostu walcz w dobrze dobranym terminie i miejscu.
 
Przedstawione uwagi wydają się być trafne... ale szczerze ja już mam taki przesyt MMA, że mi wszystko jedno :-)
 
też się nad tym zastanawiałem, jeżeli okaże się że organizacja padła to będziemy mieli amerykański odpowiednik (właściwie to już mamy) UFC - Bellator i setki małych gal , a unas KSW - PLMMA i mniejsze gale
 
PROMMAC ma przede wszystkim większą ilość sponsorów niż MMAA, a to bardzo ważne. Z tego co patrzyłem na stronie PROMMAC 6. sponsorów. MMAATTACK nawet z Koksem miało jakiegoś tam producenta mebli i kogoś tam, także 2 lub 3 razy mniej niż PROMMAC.


W tym przypadku nie zawsze 6 musi być większe od 2.
 
Przecież MMA Attack też miało powrócić :-) Szczerze mówiąc, przy przesycie MMA w wykonaniu PLMMA/KSW/UFC, jest gdzie oglądać Polaków, a sam Drwal nie zrobi oglądalności dla PROMMACu. Bez freaków nie będzie zainteresowania mediów, niestety
 
Pierwsza gala faktycznie byla bardzo udana a publika inna niz na KSW, nawet jesli zrobia kolejna wieksza gale to czestotliwosc organizowania nie wrozy im zbyt dobrze, szkoda bo zakontraktowane nazwiska zapowiadaly ciekawe pojedynki. Krzyzyka na nich bym nie stawial ale nie licze ze w tym roku cos jeszcze zrobia .
 
Kolejna organizacja, która ruszyła ze zbyt wielką pompą niż mogli sobie pozwolić.
 
Nie podają żadnych informacji odnośnie kolejnych ruchów i już koniecznie musieli zaliczyć upadek? Panowie, czy aby czasem nie przesadzacie?
Porównywanie do MMAA nie na miejscu - jak już ktoś wspomniał, poczynając od liczby sponsorów, poprzez politykę (nie ładowanie się na wielkie hale), skończywszy na problemach organizatorów. Jak dla mnie panowie po prostu nie robią zbędnego hałasu w okół swojego produktu, a powrócą jeszcze na pewno - koniec koniec tego roku lub z początkiem 2015.
 
Za jakiś czas zapewne pojawi się nowa organizacja, a ta będzie wspominana jak MMAA. Jest jak jest, takie w Polsce jest społeczeństwo, by zainteresować szaraka potrzeba nie tylko dobrej karty walk
 
Nie wiem czy ten wywiad byl juz wrzucany, ale ja znalazlem go dopiero przy ogladaniu walk z KOMMA. Kolejny PROMMAC 15 lisopada brzmi niezle, oby to sie potwierdzilo.



https://www.youtube.com/watch?v=KatV4bNiWss&list=UULVrAXbv6HX2vgY67qdMPsw
 
VaeVictis



Był nawet na głównej. Wpadaj tam czasem i odwiedź naszych sponsorów proszę :)
 
Def to umowmy sie, ze ja od dzisiaj zawsze bede wchodzil na cohones przez glowna a Ty w zamian za to znajdziesz troche czasu na dokladniejsze sprawdzenie tego co Twoj portal zamieszcza na stronie glownej, ok ? Bo wywiad, ktory wrzucilem w tym temacie na 100% nigdy na niej nie zagoscil. Dokladniej ta czesc wywiadu, bo przeprowadzajacy go portal sportywalki.org podzielil rozmowe z Pawlem na trzy czesci a na stronie pojawila sie tylko pierwsza z nich, 2 wrzesnia.



http://www.mmarocks.pl/wywiady/pawel-kowalik-o-obozie-sparingowym-mma-cartel-w-gracie-barra-lodz/



Dwie pozostale, rownie interesujace czesci, nigdy na glowna nie trafily. Ponizej brakujacy, srodkowy chronologicznie, odcinek. Pozdrawiam.







https://www.youtube.com/watch?v=QRa0vsgoSFg
 
No to mamy nowego posiadacza pasa ! Tomku you know what to do!
 
Ale to nie moja wina ze Sport Walki chcą się wybić na fejmie Kowalika ;D Nigdy nie spodziewałbym się że podzielą go na 3 częsci :D
 
Wszystko wskazuje na to, ze niebawem dczekamy sie ogloszenia miejsca w ktorym 15 lisopada odbedzie sie kolejna gala. Poki co kontraktem z PROMMAC zwiazal sie kolejny po Oskarze Piechocie i Piotrze Wawrzyniaku, mlody i perspektywiczny zawodnik kategorii sredniej Andrzej Grzebyk. Moim zdaniem to naprawde jedno z najciekawszych nazwisk na polskim rynku i niecierpliwie czekam na pojedynki calej trojki.



http://prommac.pl/aktualnosci/andrzej-grzebyk-w-prommac/80
 
Zychal absolutnie nie, po prostu wymienilem tylko srednich. Na Kielka i Maronia tez bardzo czekam :)
 
Z tego co można wywnioskować, wstępnie na PROMMAC 2 są zapowiadani:



Tomasz Drwal



Oskar Piechota



Albert Odzimkowski



Katarzyna Lubońska



Paweł Kiełek



Andrzej Grzebyk



Kamil Maroń



Adam Tokarski



Michał Michalski



Także solidna ekipa :-)
 
PROMMAC prowadzil rozmowy z Rafałem Haratykiem i z moich informacji wynika że są dogadani. Jesli dobrze zrozumialem mial walczyc na tej mniejszej gali jak obecnie wyglada sytuacja nie wiem.
 
Wszystko wskazuje na to, ze niebawem dczekamy sie ogloszenia miejsca w ktorym 15 lisopada odbedzie sie kolejna gala.


jesli gala faktycznie ma sie odbyc 15 listopada to na co oni czekaja z jej ogloszeniem ? na to az KSW odpali sprzedaz na kolejna gale?
 
Back
Top