Problemy z kręgosłupem a sporty walki

rocho19

Oplot Challenge
Featherweight
Od dziecka mam chorobę kręgosłupa (czyt. skolioza) która wynika z tego iż lewą nogę mam trochę krótsza niż prawą o około pół centymetra. Chodzilem na różnego rodzaju rehqbilitacje i nosilem specjalna wkładkę, trochę pomogło no ale tego i tak juz raczej do końca nie wylecze. Nie przeszkadza mi to zupełnie w treningach, ale mam zamiar wystąpić teraz na moich pierwszych zawodach i potrzebuje badań lekarskich. I tu moje pytanie - czy w sportach chwytanych i MMA jeżeli mam tego typu problem to mogę nie dostać pozwolenia od lekarza na udział w zawodach biorąc pod uwagę ze reszta badan jest w porządku? Oraz czy jadąc na zawody muszę mieć juz zrobione tego typu badanie czy mozna je zrobić w dniu zawodów, oczywiście jeżeli jest tam lekarz sportowy.
 
Według mnie jeśli Ci to zupełnie nie przeszkadza w trenowaniu to nie widze przeszkód i zawsze zakładanie medycznych tematów mnie rozpierdala.Idź do lekarza ziomek i tam sie wszystko dowiesz.Paletka i pomyślności.
 
I tu moje pytanie - czy w sportach chwytanych i MMA jeżeli mam tego typu problem to mogę nie dostać pozwolenia od lekarza na udział w zawodach biorąc pod uwagę ze reszta badan jest w porządku? Oraz czy jadąc na zawody muszę mieć juz zrobione tego typu badanie czy mozna je zrobić w dniu zawodów, oczywiście jeżeli jest tam lekarz sportowy.


Czasem jest na miejscu, czasem trzeba zrobić samemu. Na Lidze BJJ miałem lekarza na miejscu. Badał ciśnienie i wystawiał kwity. Jak potrzebowałem wcześniej zaświadczenia to lekarz sportowy pytał mnie czy wszystko okej, dwa razy posłuchał serca stetoskopem i również wystawiał zaświadczenie. Nie musisz nawet mówić nic o skoliozie jeśli Twój rehabilitant/lekarz nie ma nic przeciwko udziałowi w zawodach.
 
Pół centa różnicy to tu ma pewnie połowa forum a nawet o tym nie wiedzą.Innymi słowy-nie ma się czym przejmować:-)
 
Według mnie to jest wogóle nieistotne. Mam skolioze .Na BJJ chodziłem , na zawodach byłem , u lekarza sportowego badania miałem i żadnego problemu nie było nigdy z tym fantem.
 
Back
Top