1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Problemy z kręgosłupem a sporty walki

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by rocho19, Jul 6, 2014.

1. rocho19

rocho19 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    5
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    790
    Od dziecka mam chorobę kręgosłupa (czyt. skolioza) która wynika z tego iż lewą nogę mam trochę krótsza niż prawą o około pół centymetra. Chodzilem na różnego rodzaju rehqbilitacje i nosilem specjalna wkładkę, trochę pomogło no ale tego i tak juz raczej do końca nie wylecze. Nie przeszkadza mi to zupełnie w treningach, ale mam zamiar wystąpić teraz na moich pierwszych zawodach i potrzebuje badań lekarskich. I tu moje pytanie - czy w sportach chwytanych i MMA jeżeli mam tego typu problem to mogę nie dostać pozwolenia od lekarza na udział w zawodach biorąc pod uwagę ze reszta badan jest w porządku? Oraz czy jadąc na zawody muszę mieć juz zrobione tego typu badanie czy mozna je zrobić w dniu zawodów, oczywiście jeżeli jest tam lekarz sportowy.

2. kiras

kiras Guest

Według mnie jeśli Ci to zupełnie nie przeszkadza w trenowaniu to nie widze przeszkód i zawsze zakładanie medycznych tematów mnie rozpierdala.Idź do lekarza ziomek i tam sie wszystko dowiesz.Paletka i pomyślności.

3. Cloud

Cloud UFC
    Light Heavyweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    16,940
    Zdobyte Lajki:
    25,494
    Punkty:
    1,790

Czasem jest na miejscu, czasem trzeba zrobić samemu. Na Lidze BJJ miałem lekarza na miejscu. Badał ciśnienie i wystawiał kwity. Jak potrzebowałem wcześniej zaświadczenia to lekarz sportowy pytał mnie czy wszystko okej, dwa razy posłuchał serca stetoskopem i również wystawiał zaświadczenie. Nie musisz nawet mówić nic o skoliozie jeśli Twój rehabilitant/lekarz nie ma nic przeciwko udziałowi w zawodach.

4. Rufusss87

Rufusss87 BAMMA
    Flyweight

Komentarze:
    717
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Pół centa różnicy to tu ma pewnie połowa forum a nawet o tym nie wiedzą.Innymi słowy-nie ma się czym przejmować:-)

5. pem1990

pem1990 ONE FC
    Super Heavyweight

Komentarze:
    2,602
    Zdobyte Lajki:
    30
    Punkty:
    1,190
    Według mnie to jest wogóle nieistotne. Mam skolioze .Na BJJ chodziłem , na zawodach byłem , u lekarza sportowego badania miałem i żadnego problemu nie było nigdy z tym fantem.

6. guteck

guteck BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    813
    Zdobyte Lajki:
    6
    Punkty:
    1,790

Jeden rabin powie tak, inny powie nie.

Share This Page