Problem z żebrami

powaga

Jungle Fight
Heavyweight
Witam,



Jak w temacie mam problem z żebrami, jutro idę do lekarza i będę go cisnął o prześwietlenie, ale czemu tu w ogóle pisze? Za kilka tygodni chciałem wystartować w zawodach bjj i dość intensywnie sie przygotowywałem. W sobotę dostałem kolanem na żebra, chłopak chciał mi przejsć gardę no i spadł kolanem na moje żebra, stało się, mówi się trudno. Poczułem lekki ból, ale mogłem normalnie dalej ćwiczyć. W poniedziałek byłem na treningu i normalnie ćwiczyłem/sparowałem, a przy żebrach odczuwałem jedynie lekki ból i tylko momentami. We wtorek na treningu było już dużo gorzej, nie mogłem normalnie robić nawet techniki, niestety na koniec jeszcze sparowałem i obciążyłem te żebra mocno. Teraz odczuwam ból przy pewnych ruchach, głębszych wdechach ale nie jest on jakis bardzo mocny. W zwiazku z tym, że jestem niecierpliwy i blisko są zawody, mam pytanie czy mozliwe jest żeby te żebra były pęknięte/połamane czy raczej tylko stłuczone? Czy przy połamanych/pękniętych żebrach ból nie byłby większy i od momentu samego wypadku?
 
Jakbys mial zlamane to raczej nie moglbys robic nic. Mysle ze to stluczenie, najwyzej peknięcie - sam miałem, wiem, że ból jest nie do zniesienia, ale ponoć nawet nie blisko bólu od złamania żeber. Z reszta takie pytania to do lekarza - rentgena zrobia od reki.
 
Pęknięte żebro najprawdopodobniej też miałem taką sytuacje. Wyszło to dopiero po kolejnym złamaniu i zdjęciach gdzie było widoczne miejsca po zrośnięciach. No i teraz pytanie w kontekście Twoich zawodów. Pójdziesz do lekarza zrobisz zdjęcie i to bedzie na tyle na Ci przeciwbólowe leki, w gips Cię nie wsadzi bo przy żebrach tego nie robią (jedynie zaproponuje Ci opaske uciskową żeby trzymać te zebra usztywnione co i tak nic naprawde nie daje, bo to takie miejsce) Z lekami przeciwbólowymi nie wiem czy dasz radę bo na jednych działają tak a na innych inaczej no i czy ból jest taki że Cie aż mdli czy lekkie kłócie. Jak bedziesz u lekarza możesz zapytać co sądzi na temat leku ZALDIAR. Lek do rozpuszczania mocny sam go używałem przy złamanych żebrach



http://nazdrowie.ogrodkidomowe.info/tekst/zaldiar/
 
TheChosen1



Ok, wielkie dzięki, pocieszyłeś mnie :) jutro rano pójdę do lekarza i zobaczymy co on na to.
 
Kolana na korpus w BJJ;-) Nieładnie...Żart oczywiście czarny taki.



Często tu się pyta o coś, ale zwykle i tak lepiej odwiedzić lekarza po prostu. Jak dla mnie żebra są takimi koścmi, że pęknięcie/złamanie zupełnie mnie nie dziwi, a z racji, że jest to jednak konstrukcja, a nie pojedyncza kość nie mamy tej pewności, że coś złamane jest. Nie wiem ile masz masy mięśniowej, ale rozumiem, że jesteś pewny, że to one, a nie jakieś naciągnięcie któregoś z mięśnia.



Bolało, nie robiłeś z tym nic włącznie ze smarowaniem i poszedłeś na kolejny trening? Organizm potrzebuje regeneracji, żeby był na 100% bardziej niż ciągłej aktywności.



PS: Ludziom się kości zrastają krzywo po złamaniu, bo nie odczuwają tego jak druga osoba, dlatego najlepiej jednak korzystać z rentgena w takich sprawach. Jedna z niewielu pomocnych od służby zdrowia rzeczy w miare dostępnych ;-) Tak czy inaczej powodzenia i zdrowia!
 
Ból to raczej takie kłócie, nie jest jakiś mocny, tylko miałem obawy bo we wtorek jeszcze parę razy ktos mi sie po tych żebrach przewinął.
 
Ogarnij zdjęcie u lekarza i zobacz jak to wygląda i daj troche luzu bo będzie to wracało często jak nie wyleczysz a okaze się ze były pękniete.
 
Back
Top