Praca magisterska

SirSuchar

Oplot Challenge
Welterweight
Witam.
Nie raz już mi pomogliście, więc może tym razem też się uda :)
Sprawa jest prosta . Dwa lata temu napisałem pracę licencjacką na temat historii oraz rozwoju MMA na swiecie i w Polsce.
Tym razem pora na obronę pracy mgr :) Mój promotor uparł żebym napisał niejako kontynuację licencjatu. Problem w tym , że praca magisterska to praca badawcza ( ankiety, badania, wnioski itp) i za bardzo nie wiem, z której strony to podejść. Promotor zasugerował żebym w swojej pracy obronił tezę, że MMA to dyscyplina sportowa. (wiem, że dla użytkowników tego forum jest to oczywiste ;) ) W głowie mam już pewien zarys pracy, jednak problem tkwi w kwestiach badawczych tj. : kogo, jak , gdzie i kiedy mam przebadać :) Jeżeli macie jakieś sugestie i chcecie się nimi ze mną podzielić to piszcie, będę bardzo wdzięczny :) Jeśli macie dostęp do jakiś ciekawych statystyk , źródeł itp. również proszę o info :) Przyda się wszystko . Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 
Ankiety z zawodnikami. Porozsyłaj na maile, fejsbuki itp ankiety zawodnikom i ogólnie osobom związanym z MMA. Może odwiedź jakiś kokalny klub i popytaj trenera/osób które trenują. Możesz podać przykłady komisji np: w Stanach i to jak sport jest regulowany, co więcej - napisz nawet do nich.
 
jak wygladal Twoj temat z ciekawosci na licencjat? sam pisze teraz licencjat i jestem ciekaw. :)
 
Twoj promotor na to poszedl? jaki w ogole masz (miales w sumie) kierunek studiow jesli mozna wiedziec? :)
 
Możesz powołać się na mnie, promotor nie musi wiedzieć, że jesteśmy pewnie w tym samym wieku. Dam Ci jakąś wypowiedź, odnosząc się do czego będziesz potrzebował w pracy. Będziesz miał wypowiedź od redaktora szanowanego portalu MMARocks.pl ;)
 
Promotor zasugerował żebym w swojej pracy obronił tezę, że MMA to dyscyplina sportowa.


Sugestia promotora bardzo dobra. Można pokusić się o konkretny wywód.
 
Panowie mam prośbę. Piszę pracę magisterską o patologiach w sporcie. Czyli wszelkie problemy z dopingiem, korupcją itp. Jeśli kojarzycie jakieś porządne książki/artykuły na ten temat to byłbym wdzięczny jakbyście mi tu dali namiary. W ramach podziękowania oferuję talon na kurwę i balon.
 
Zamiast talonu na kurwę i balon odpal sobie Google i śmigaj. Przecież o patologiach w sporcie można napisać nie jedną pracę tylko ze 300 książek. Nie bądź leniwy... :beer:
 
Ale nie chodzi mi żeby ktoś mi tu całą bibliografię układał. Po prostu może ktoś coś czytał z tej dziedziny i może polecić coś ciekawego i przydatnego.
 
Poszukaj książek o "Fryzjerze", chyba co najmniej kilka wyszło. Niestety żadnej konkretnej nie polecę, bo nie czytałem.
 
Obczaj sobie ksiazki o fifie i havelangu(poprzedniku blattera, nie chce mi sie spr pisowni nazwiska), na youtubie smiga godzinny filmik o korupcji w m. in. wloskim tenisie no i w maju masa wydaje nowa ksiazke i tam tez ma byc cos na temat korupcji w sporcie
"Fifa mafia" napewno jedna ksiazka sie nazywa, ciekawy temat ale strasznie nudnie napisana
 
Ja też właśnie zaczynam powoli pisać pracę, w moim przypadku licencjacką, i też o MMA. U mnie konkretnie temat(mniej więcej) Sztuki walki w przestrzeni medialnej. Studiuję dziennikarstwo więc chcę pokazać jak to wygląda w mediach. Zastanawiam się właśnie nad jakimiś ankietami, mógłbym zapytać zarówno odbiorców jak i samych zaangażowanych(zawodników).
 
Ja też właśnie zaczynam powoli pisać pracę, w moim przypadku licencjacką, i też o MMA. U mnie konkretnie temat(mniej więcej) Sztuki walki w przestrzeni medialnej. Studiuję dziennikarstwo więc chcę pokazać jak to wygląda w mediach. Zastanawiam się właśnie nad jakimiś ankietami, mógłbym zapytać zarówno odbiorców jak i samych zaangażowanych(zawodników).

O , ciężki temat sobie wybrałeś. Ponieważ, ja osobiśćie, wydzielam, w Polsce, dwa okresy przełomowe dla MMA w przestrzeni medialnej. Pierwszy okres to Pudzian wkraczający do tego świata. I tutaj masz co opisywać bo nastąpił okres dużej zmiennej.

Lecz teraz, aktualnie, w tej chwili, wchodzi drugi przełomowy okres, od czasu zdobycia pasa przez Asie. Tak mi się przynajmniej wydaję. I masz przerąbane, ponieważ skoro teraz piszesz tę prace, to nim ją oddasz...ho ho, będziesz musiał co chwile ją uaktualniać.
 
No tak, może i ciężki, ale ważne że będę to tworzył z pasją i zaangażowaniem. Z tymi okresami to rzeczywiście dobra uwaga. Chcę szczególnie się na samym odbiorze tego wszystkiego, nie jako "zwykłe mordobicie". Choć dzisiaj w sporym gronie rodzinnym przekonałem się, że naprawdę spora ilość osób wciąż nie wie na czym w ogóle polega MMA. Bo pytali o mój wyjazd na UFC, i o samo MMA - "ale o co w tym chodzi", "co tam można robić" i oczywiście większość laików kojarzy to jako walkę bez zasad na śmierć i życie w kałuży krwi..
 


Taka ciekawostka. Wywiad z Areny Beserkerów 2, jeszcze przed pierwszymi KSW.
Wtedy Ci którzy zaczęli w Polsce tworzyć świat MMA - nie nazywali tego tymi trzzema literkami. W tamtej świadomośći było to Vale Tudo, uprawianie vale tudo w Polsce. Tak się mówiło. Ten wywiad to fajnie pokazuje.
Ciekawy jestem jak w tamtym okresie to wyglądało w mediach? Jeśli w ogóle w mediach coś było ;p

Chyba rok 2002.
 
Zastanawiam się, czy nie połączyć jeszcze tematyki MMA z np. boksem, i innego typu zasadami walki(K1). Choć MMA łączy to wszystko.
 
Back
Top