1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Porady Rafała Borysiuka: Jak zwalczyć potreningowe problemy z zasypianiem

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by Wojsław Rysiewski, May 17, 2011.

1. Wojsław Rysiewski

Wojsław Rysiewski KSW

Komentarze:
    14,076
    Zdobyte Lajki:
    747
    Punkty:
    2,790
    Porady Rafała Borysiuka: Jak zwalczyć potreningowe problemy z zasypianiem

2. DanteV

DanteV Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    625
    Zdobyte Lajki:
    417
    Punkty:
    1,790
    Super, że ktoś o to zapytał bo mam/miałem z tym spore problemy. Zazdroszcze ludziom, którzy po wielkim wysiłku zasypiają spokojnie (moi koledzy z kosza mawiaja, że padają i niepamiętają kiedy zasypiają) ja od lat się borykałem z tym problemem. Teraz jest niejako lepiej. Niestety przestrzegam przed stosowaniem ZMA gdyż ono nie dziala ostatnio na pewnym forum sportowym gdzie testuja suple “zdekonspirowano” ZMA. Też stosowałem i “ni CH” efektu nie czułem. A co pomaga:
    1. jak kończe trening o 20-21 to nie ma szans zasnąć o 22 [​IMG] …..musze czekać aż faktycznie poczuje że się oczy kleją to jest szansa.
    2. Niestety ale kielon czegoś procentowego. POlecam lampke wina lub jedno piwo.
    3. Dobra lekka kolacja. Białko (u mnie ) pogarszało sprawę.
    4. BCAA, Magnez i witaminy pomagają się uspokoić organizmowi
    5. W sytuacji kiedy trenuje kilka dni z rzędu a w pracy czuje się wypluty pomaga niestety tylko silny lek nasenny.
    Oczywiście moje doświadczenia mogą u większości się nie sprawdzić ale próbować możecie różnych kombinacji i obserwować organizm.

3. HubiSSJ3

HubiSSJ3 UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,272
    Zdobyte Lajki:
    16,151
    Punkty:
    1,790
    Ja nie zależnie czy po treningu , czy bez i tak nie mogę zasnąć , nie wazne o której się położe i tak będę mało spał i zawsze z rana będę “zajebany w akcji”. Zazdroszcze ludziom :/

4. Adis

Adis Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    266
    Zdobyte Lajki:
    19
    Punkty:
    1,790

Ja jakoś stosuję ZMA i śpi mi się po nim bardzo dobrze. Mogę przespać pięć godzina a czuję się jakbym spał co najmniej dwa razy tyle. Tak więc teksty o "zdekonspirowaniu ZMA" przez testerów z jakiegoś forum wkładam między bajki.

5. Tens

Tens WSOF
    Heavyweight

Komentarze:
    3,527
    Zdobyte Lajki:
    32
    Punkty:
    2,790
    HubiSSJ3, podobno jednostki wybitne śpią zaledwie kilka godzin dzienie np. Napoleon 3 godziny, Einstein 5 godzin :D

6. Yazz

Yazz EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,842
    Zdobyte Lajki:
    673
    Punkty:
    2,790
    Miasto:
    olsztyn
    @Tens
    w myśl tej zasady chuck n. w ogóle nie śpi…

7. dyb

dyb Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    626
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    chuck n. czuwa

8. DanteV

DanteV Brutaal
    Heavyweight

Komentarze:
    625
    Zdobyte Lajki:
    417
    Punkty:
    1,790
    Adis – a o efekcie placebo słyszał? dobrze śpisz po ZMA to bez może troszke gorzej….ale taniej…ja próbowałem wielu rzeczy….ZMA to strata kasy tak samo jak wszystkie Valeriny pierdzioliny…cały blister zjadłem i nic…
    a co do 5h…jak już zasne to też mi tyle wystarcza

9. Jopter

Jopter Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    100
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    2,790
    DanteV – a Ty o tym, że każdy organizm jest inny słyszał? Na jednego coś działa bardziej, na drugiego mniej. Dla jednych monohydrat kreatyny jest najlepszą odżywka, a mi leży na żołądku i nie widzę po nim żadnego efektu, czyli, mam szerzyć teorię, że jest do dupy i nie działa? Reakcja mojego organizmu akurat na ZMA jest bardzo duża, trening kończę o 21 -21:30. Potem muszę jeszcze wrócić do domu, zjeść, a nigdy nie jestem od razu głodny. Jem dopiero gdzieś o 23:00, zasypiam po 24 wstaje o 6:00. Stosując ZMA osiągam szybciej głęboką fazę snu, stąd np. częstsze i wyraźniejsze sny pod czas jego stosowania. A głębszy sen to nic innego jak większa regeneracja. Stosując ZMA nie budzę się w nocy i wstaję bardziej wyspany. Dużo zależy też od firmy produkującej dany suplement, bo nie każde ZMA to “ZMA”, chodzi mi tu przede wszystkim o proporcję magnezu do cynku i wit b6. Także ja polecam ZMA każdemu kto ma problemy ze spaniem, bo po takiej radzie: “Niestety ale kielon czegoś procentowego. POlecam lampke wina lub jedno piwo” trenując 6-7 dni w tygodniu, to w miesiącu trochę za dużo alkoholu mi tu wychodzi [​IMG] A Tobie DanteV zamiast silnego leku medycznego – polecam melatoninę

10. Marcin_

Marcin_ Shark Fights
    Welterweight

Komentarze:
    1,223
    Zdobyte Lajki:
    21
    Punkty:
    1,790
    Jopter, jakiej wiec firmy polecasz ZMA?

11. shogunteam

shogunteam Brutaal
    Light Heavyweight

Komentarze:
    598
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    marcin ubiegl mnie z pytaniem, wiec dolaczam sie do jego pytania:)

12. Zelboys06

Zelboys06 Shark Fights
    Middleweight

Komentarze:
    1,295
    Zdobyte Lajki:
    12
    Punkty:
    1,790
    Bialko, ktore jest zbudowane z aminokwasow pogarsza sprawe, ale aminokwasy pozwalaja ogranizmowi sie uspokoic?

13. arrow91

arrow91 Oplot Challenge
    Featherweight

Komentarze:
    10
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    mi najlepiej na sen pomaga mały joint [​IMG]

14. Oldboy

Oldboy Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    22
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Co do ZMA to nie ma znaczenia jakiej firmy kupisz. Kazde ZMA jest od tego samego producenta z tego co mi wiadomo. Nie zaszkodzi porównac składu oczywiście.

15. GiluJJ

GiluJJ Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    29
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    Polecam położyć się ze słuchawkami i uszach ze spokojną muzyką [​IMG] I pomyśleć co wychodziło na treningu, a co nie. U mnie działa [​IMG]

16. bear grylls

bear grylls Jungle Fight
    Middleweight

Komentarze:
    353
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,790
    polecam jakis mocny w skladzie stack potreningowy, kolacje miecho + 100gr brazowego ryzu + warzywa, a na 30min przed snem bialko i problemow nie ma:)

17. MNEMIC

MNEMIC Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    699
    Zdobyte Lajki:
    30
    Punkty:
    2,790
    Ja z wlasnego doswiadczenia polecam polozenie sie do lozka.

18. grzejnik78

grzejnik78 Maximum FC
    Welterweight

Komentarze:
    1,555
    Zdobyte Lajki:
    588
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    Mialem powazny problem z zasypieniem po treningu , potrafilem zucac sie na lozku do 2 w nocy , a budzik mialem nastawiony na 6:40 , do pracy wstawalem jak na kacu.

Staralem sie suplementowac zaraz po treningu + lekki posilek godzine przed snem , nic niepomagalo.

Postawilem wszystko na jedna karte , jakies 4 moze 5 miesiecy temu odrzucilem cala sztuczna suplementacje , zadnych odzywek , zupelnie nic.

Pare kilogramow spadlo i ciezko sie bylo przyzwyczaic , ale od jakis 3 miesiecy nie mam zadnych porblemow z zasypianiem.

19. mmaniasty

mmaniasty Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    154
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    kiedys zrobilem sobie sam w dobrych proprcjach ZMA ,zakupilem w aptece co trzeba tzn dobre sprawdzone produkty,polaczylem w jedna calosc i stosowalem okolo 2 miesiecy ZMA w proporcjach takich jak mi polecono.panowie dziala juz po 2-3 dniach.jestem tego pewien.aczkolwiek kazdy organizm inaczej reaguje,dla jednych 1 trening to duzo dla innych 3 treningi to malo:),ja uwazam ze trenuje duzo,2-4 razy mata w tyg 2-3 razy silownia+biegi+basen,rower itp-ZMa naprawde mi pomoglo.stosuje tez inne suplementy ale raczej potreningowe typu Bcaa,proteinki ale w rozsadnych ilosciach.

20. KingDante

KingDante BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    973
    Zdobyte Lajki:
    24
    Punkty:
    2,790
    „Mani prześladowczej” czy ja dobrze słyszałem:))))

Share This Page