Porady Rafała Borysiuka cz. 2

Długo oczekiwany drugi spot porad byłego kulturysty Rafała Borysiuka, który aktualnie zajmuje się między innymi profesjonalnym ustalaniem diet dla sportowców. W tym odcinku Borys radzi jak na przestrzeni dnia treningowego rozłożyć posiłki.

Zapraszamy serdecznie po zakupy i profesjonalne porady do sklepów Elite Sport Food, które mieszczą się w Gorzowie, Świnoujściu, Szczecinie, Słubicach oraz Koszalinie

Porady Rafała Borysiuka cz. 2
 
No wreszcie następna cześć
icon_biggrin.gif
 
szczerze mowiac to nie wiem jak mozna trenowac cokolwiek nie wiedzac tego co bylo w dwoch czesciach…..
 
Bo oprocz was sa osoby ktore dopiero zaczynaja , i z pewnoscia skorzystaja na poradach Rafala.
 
z pewnoscia..a ja o czym innym pisalem.. o tych co trenuja a nie wiedza tego.. a jest masa takich…
 
i niech beda,kto ma glowe na karku to poslucha i wyciagnie wnioski kto nie bedzie dalej polykal swoj ogon;) super material dzis robie bialko s serkiem na kolacje w mixerze:)
 
dobry koleś, jadł po 999 jajek miesięcznie i 10 posiłków dziennie, respekt. Mi by się przydało troche czystej masy, ale najpierw musze troche brzuszka się pozbyć, rady pomocne.
 
Wielu komentujacych tutaj pozuje na wielkich znawcow, w dziedzinie odzywiania i budowania masy, a jak kiedys jednego goscia (trenujacego kilkanascie lat na silowni i majacego sie za wielkiego experta w tej dziedzinie) poprosilem o sporzadzenie dla mnie planu treningowego to sie wykrecal, ze musi najpierw kolegow popytac
icon_biggrin.gif
 
Rady bardzo przydatne. Najbardziej interesuje mnie suplementacja mianowicie okres tych kilku godzin po treningu, kiedy mięsień najbardziej potrzebuje regeneracji. Jak wkomponować najlepiej posiłek i jakiegoś dobrego supla. Jak to jest z tym nasyceniem mięśniowym?. Niecierpliwością czekam na następny odcinek.
 
RaV ja tam nie jestem ekspertem, ale ponoć dobrze jest zjeść np. jabłko, żeby uzupełnić glikogen w mięśniach. Ja np. nie wiedziałem o tym, że nie powinno sie jeść nabiału jeśli ma się tendencję do zalewania... ale czym to zastąpić ;< przecież kura droga, a ja i tak zjadam po pół kilo na dzień jak jestem na cyklu treningowym...
 
Twarogi zastąp jajkiem- zwłaszcza na noc (długo się przyswaja). W po treningu twarożek nie zaszkodzi:)
 
Wolałbym poczytać uwagi na temat diety i suplementacji jakiegoś dietetyka współpracującego np.z kadrą Polski w Judo.Radziłbym wszystkim trzymać zdrowy dystans do tego co mówi pan Borysiuk.Jest to jednak były kulturysta i patrzy na diete z punktu widzenia byłego kulturysty.W sportach walki nie chodzi o to by mieć tkanke tłuszczową na poziomie 6 %
icon_smile.gif
Jasne,lepiej nie opychać się frytkami i hamburgerami i batonikami,jednak u zawodnika trenującego 1-2 razy dziennie wydatek energetyczny jest tak duży,że dieta nie musi być aż tak rygorystyczna.
 
mmafan

A kto tu mówił o rygorystycznej diecie? Widzę ze u niektórych są problemy nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem, ale i słuchaniem… Dieta o której opowiada prowadzący na pewno nie jest restrykcyjna! Na samym początku mówi o tym ze osoby trenujące mają zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne w porównaniu do “zwykłych zjadaczy chleba”. w powyższym spocie zwraca uwagę na kluczową, podstawową sprawę, czyli rozmieszczenie posiłków na przestrzeni dnia. Zaręczam, każdy dietetyk powie Ci to samo.
Owszem w sportach walki nie chodzi o minimalizowanie %bf by pokazać muskulaturę, ale o to by ten bf zastąpić tak pożądaną tkanką mięśniową. Jednym zdaniem, przy minimalizacji masy dążenie do masymalnej siły, a właściwie mocy, czyż nie? Oczywiście są wyjątki od reguły, ale głownie w HW.
Więc nie deprecjonuj zdania fachowca, bo zarręczam Ci że były kulturysta o budowaniu diety wie nie mniej niz dietetyk z dyplomem, z tym że tą wiedze ma popartą latami praktyki i eksperymentów na własnym ciele.
 
Back
Top