"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

Mimo ze malo udzielam sie na forum to napisze kilka krytycznych uwag do kilku uzytkownikow :)

Rowery typu takiego co ma solaris lub krasa smiesza mnie .
1Nie wiem gdzie wy jezdzicie ale takie rowery nadaja sie tylko na szuter piach ktory wystepuje w lasach lub na bocznych trasach w ekstremalnych warunkat typu wysoki podskoki korzenie dziury .


2Nie wiem ile macie wzrostu ale takie rowery to nadaja sie dla dzieci ktore maja max 170 cm wzrostu lub zawodowcow co wiekszosc trasy pedaluja na stojaca bo to sa rowery do ekstremalnej jazdy.

3Te rowery ktore macie sa tak ciezkie i maja tak gruba opone nie nadaja sie na asfalt po prostu katastrofa ,ja mimo ze posiadam rower sztywny bez amorow o ramie stalowej i kolach 28 na waskiej oponie mam lzejszy rower od waszych wykonanych z ultra LEKKICH stopow.

Jezdze rowerem okolo 15 km dziennie przez 5 dni przez caly rok .Do tego w okresie maj-wrzesien trzy razy w tygodniu po 70 km jedna przejazdzka + w okresie letnim dodac basen lub jeziorko :)

Ja jezdzac rowerem za okolo 600 zl bez zadnych bajerow trzymam predkosc w granicach okolo 30km/h
na asfalcie co rowery ciezkie z amortyzatorami i szerokimi oponami na kolach 26 sa poprostu katastrofa i posmiewiskiem bo ja za ten czas 2x tyle trasy zrobie .
Wiekszosc z uzytkownikow nie ma odpowiedniej wiedzy o rowerze i kupuja rowery merida czy giant ze wzgledu zeby sie popisac ze mam firmowy rower srednich marek i zajebiste przerzutki i amory ktore nadaja sie do d...
Osoby jezdzace w lasach i na bocznych drogach rowerm tego typu co opisywalem wczesniej maja 2 razy ciezej niz ja jezdzac rowerem nie przystwanym do tego wiec pomyslcie o tym.

Smarowanie lancucha zalezy od liczby pokonanych km i w jakich warunkach je pokonalismy ,rower wystawiony na deszcz trzeba czesciej smarowac tak samo rower ktory jezdzi nie po asfalcie .
Łancuch przed smarowaniem najlepiej myjka ciesnienowa umyc po wyschniecie mozna smarowac wraz z zebatkami ja stosuje do tego olej silnikowy 2t i nie narzekam na szybkie zuzycie sie lancucha oraz zebatek . Pamietajcie tez o klocki hamulcowe poniewaz to jest najszybciej zuzywajacy sie element w rowerze .


Czekam na wasze odpowiedzi :D
 
@CongaBonga Masz większe pojęcie o rowerach czy taki samorodny janusz "ekspert" jesteś? Jeśli to pierwsze, to mógłbyś się odnieść do postu poniżej?
Da się kupić dobry rower za max. 2000? Głównie do szosy, ew. jakaś leśna ścieżka.
Na co zwracać uwagę przy kupnie roweru?
Czy jest jakaś odczuwalna różnica w cenie rowerów jeśli kupujesz poza sezonem (czyt. zima)?
 
Januszem?Zalezy dla kogo ,zawodowcem nie jestem. Kiedys za mlodego na testach w klubie bylem tylko rozmyslilem sie bo nie stac mnie na porzadna kolarzowke było.
Jak na szose polecam kola 28 na srednich oponach ale nie kostke mozna nawet waskie opony zastosowac.Rama nie gruba aluminiowa rozmiar zalezy od twojego wzrostu .Co do amortyzatorow lekki przedni mozna zastosowac ,siodelko musisz miec bardzo wygodne jakies piankowe dobre na sprezynach .
Przerzutki Shimano przy kierownicy te co maja dwa przyciski przelaczania ,automat z tylu tez dobry musi byc nie zwykly chudy,hamulce na klocki polecam i tez jakies lepszej konstrukcji (nie plastiki).
Tarcze sa ciezkie i drogie w eksplatacji.Blotniki tez polecam nie metalowe ani tanie plasiki tylko takie drozsze z plastiku .Oswietlenie roweru nie wiem jakie wolisz na baterie czy tradycyjne na dynamo.

Do 2 tys zl spokojnie sie zmiescisz poogladaj oferty na internecie lub w sklepach rowerowych (w sklepach jest drozej)
Ceny po za sezonem moga roznic sie roweru ktory nie przekracza 2 tys zl cos do 200zl .Marki zadnej nie podaje to juz decyzja dla ciebie.Wszystko napisalem jak nie zrozumiesz pytaj bede staral sie podpowiedziec :p

Zapomnialbym patrz na promocje bo okazje fajne sa czasami i przeceny nawet 40%
 
Last edited:
Nie pomyślałeś, że ktoś może preferować inny rodzaj roweru niż Ty czy się nie zmieściło do głowy. Jesteś jakimś rycerzem na ostrym kole, coś jak koncola vs pc, bo naprawdę nie wiem po co ten twój post. Kto co lubi naprawdę. Tak się składa, że ja lubię mtb. Jak już skończyłeś się śmiać.

1Nie wiem gdzie wy jezdzicie ale takie rowery nadaja sie tylko na szuter piach ktory wystepuje w lasach lub na bocznych trasach w ekstremalnych warunkat typu wysoki podskoki korzenie dziury .

Bzdura popadanie ze skrajności w skrajność. Albo białe albo czarne. Nie wyobrażam sobie jazdy bez amortyzatora w mieście jeżdżąc po ścieżkach rowerowych. Milion krawężników. Kolarzówka owszem, ale tych ludzi to przynajmniej ja widzę tylko na ulicy. Piszesz cały czas o asfalcie, a ja nie jeżdżę po nim.

2Nie wiem ile macie wzrostu ale takie rowery to nadaja sie dla dzieci ktore maja max 170 cm wzrostu lub zawodowcow co wiekszosc trasy pedaluja na stojaca bo to sa rowery do ekstremalnej jazdy.

Tak się składa, że ja mam 172 i mam 25 lat :/. Jakbym pokazał ten swój rower i powiedział na jakimś forum, że to mój sprzęt do ekstremalnej jazdy to tez by mnie wyśmiali. Jakbym zapytał o ten amortyzator mój to też by mnie wyśmiali. Musiał bym wyjebać rower, bo CongaBonga mówi, że się nie nadaje, a do trudniejszego terenu też się nie nadaje.

3Te rowery ktore macie sa tak ciezkie i maja tak gruba opone nie nadaja sie na asfalt po prostu katastrofa ,ja mimo ze posiadam rower sztywny bez amorow o ramie stalowej i kolach 28 na waskiej oponie mam lzejszy rower od waszych wykonanych z ultra LEKKICH stopow.

Na co dzień mam oponę schwalbe road crusier 1,75 (opona miejska). Tutaj jest ten twój problem nie zrozumienia tematu, ja jeżdżę po ścieżkach rowerowych. Uważam, że na nich naprawdę nie ma dobrych warunków na kolarzówkę. Mój rower waży 13kg dla mnie to on jest lekki. Kto co....
Co wcale nie oznacza, że odrazu trzeba rower mtb, bo tak nie jest. Ja akurat taki mam to takim jeżdżę. Wole mieć rower bardziej uniwersalny, żeby sobie pojechać np do takiego lasku bielańskiego, na wat, do lasu kabackiego. Nie uważam się za pośmiewisko, bo takich rowerów na sciężkach wiedze 80%. Na koniec kurwa jestem amatorem zrobiłem w sezonie raptem 800km.
 
Siodelko wymiana na 100% tarcze ma tez minus i cena ponad 2 tys .Brak blotnikow i oswietlenia i nie wiem jaka pozycja jest za kierowinica .Reszta ok nie wiem jak z przerobieniem hamulcow bo to sa hydraliczne a v brake jest na linke .Cena dla mnie bardzo wysoka idzie rower podobny znalesc za okolo 1200 zl jak trafisz na okazje
 
krasa siodleko masz tak lipne ze po jednej trasie bym mial bol d... przez kilka dni ,kolka 26 cali to mozesz sobie zachowac na trasy 10km:) Ja nie jeden rower mialem i jezdzilem od chinskich gorali po sprzety warte kilka dobrych wyplat i nie jezdzilem jednym typem rowerow .A to ze potrzebujesz amortyzator po to zeby pod kraweznik wjezdzac to smiac mi sie chce bo pokazuje jak umiesz jezdzic .Na miasto twoj rower nie wiem do czego on ci sluzy ani koszyka ani bagaznika blotniki to w sklepie jeszcze stoja.Opony to za kazdym razem wymieniasz jak jezdzisz w teren czy masz 2 komplety kol .Twoj rower ogolnie dopuszczony do ruchu nie powinien byc bo nawet odpowiedniego oswietlenia nie ma chyba ze wozisz go samochodem przez droge panstowa :) + masz za uchwyt na bidon
 
Ból dupy masz, ale wcale nie przez siodełko. To zdjęcie pokazuje jak wygląda mój rower, ale to nie jest zdjęcie mojego roweru wziąłem je z neta.
Dostałem rower na kołach 26 to na takich śmigam, uważam, że w lasku bielańskim na 28 było by MI bardzo ciężko. Gdzie ja napisałem, że potrzebuje amortyzatora do wjazdu na krawężnik, chodzi mi o tłumienie nierówności bardzo mi to odpowiada. Na sztywnym widelcu już bym nie mógł jeździć. Co do reszty typu oświetlenie itd. to nie wiesz jak wygląda dokładnie mój rower. EOT
 
@CongaBonga sam mam szerokie opony itp i rower za tysiaka i nikt mnie z asfaltu nie wygania, a nie ścigam się na czas itp żeby w godzine zrobić 5 czy 10km więcej.Głownie jeżdzę w lesie i na wyrobiskach po kopalni żwiru. Idąc twoim tokiem rozumowania to tak jakbym nie mógł biegać jeśli nie kupie butów do biegania za 500zl
 
jakiś bicykl damski potrzebuję dla starszej osoby, krótkie odcinki nie terenowe, najlepiej jakby miał ze trzy biegi (wolałbym nie komplikować życia przerzutkami i tak się nie przydadzą) ale z odczuwalną ulgą np. przy pokonywaniu wzniesień : ) osoba około 160 cm wzrostu, bez ofert mi tu za tysiunc pińcet : D cztery stówki, może być nowy : ) albo używka : ) w co się pakować w co nie i jakieś rady co do wyboru ?
 
Ja się pochwalę swoimi. Pierwszy stary, cholernie ciężki ale to nie rower na ulice. Drugi Specialized dla mnie do jazdy po ulicy no i w terenie czasami jest idealny. Złożony od początku do końca przeze mnie i mojego brata.

PS. Jeśli jest ktoś z Warszawki i chce razem pojeździć to odzywać się na priva.

10346610_1037004229659973_3517270816471193872_n.jpg

10351251_976046005755796_8865906972810146925_n.jpg
 
Hej, przymierzam się do kupna pseudo fixe na miasto więc mam pytanie. Który z tych dwóch jest bardziej zajebisty :D


Fixie.jpg



@CongaBonga fajnie że wiesz dużo o rowerach, szkoda że brakuje ci kultury żeby móc się tą wiedzą podzielić na naszym forum.
 
Hej, przymierzam się do kupna pseudo fixe na miasto więc mam pytanie. Który z tych dwóch jest bardziej zajebisty :D


Fixie.jpg



@CongaBonga fajnie że wiesz dużo o rowerach, szkoda że brakuje ci kultury żeby móc się tą wiedzą podzielić na naszym forum.
Tym zielonym można by psy straszyć na wiosce :D Biały dla mnie klasa, niedąż że patriotyczny to przy okazji dziewczynom na ulicach będą z wrażenia majtki spadać do kostek, ale wiadomo co kto lubi:)
 
Hej, przymierzam się do kupna pseudo fixe na miasto więc mam pytanie. Który z tych dwóch jest bardziej zajebisty :D


Fixie.jpg



@CongaBonga fajnie że wiesz dużo o rowerach, szkoda że brakuje ci kultury żeby móc się tą wiedzą podzielić na naszym forum.
no ja rowniez wybralbym ten bialo-czerwony,ten drugi jak dla mnie za pstrokaty,wygladalbym na nim jak jakis kanarek.Druga opcja jest dla Brazylijczykow ;)
 
Haha no ciesze się że zapytałem Teraz myślę że z tym drugim serio wyglądałbym jak kanarek xD Ma przyjść za 2 tygodnie więc wrzucę kilka zdjęć jak dotrze
 
defthomas bicykl smieszny ;p Co kto lubi bardzo charakterystyczny rower bedziesz mial jakbys kupil w kolorach Brazil to jeszcze bardziej rzucałby sie w oczy
 
defthomas bicykl smieszny ;p Co kto lubi bardzo charakterystyczny rower bedziesz mial jakbys kupil w kolorach Brazil to jeszcze bardziej rzucałby sie w oczy

No poszedł ostatecznie ten biało czerwony :). To taki do jazdy po mieście w sumie tylko będzie. Teraz kilka tygodni spędzę w PL i będę potrzebować jeszcze jednego niestety :facepalm:
 
Hej, przymierzam się do kupna pseudo fixe na miasto więc mam pytanie. Który z tych dwóch jest bardziej zajebisty :D


Fixie.jpg



@CongaBonga fajnie że wiesz dużo o rowerach, szkoda że brakuje ci kultury żeby móc się tą wiedzą podzielić na naszym forum.
omg. Ile to kosztuje? Hipsterskie w cholerę.
 
omg. Ile to kosztuje? Hipsterskie w cholerę.
5oo funtów masz wyżej. Fajny rower, a ten w barwach Brasil dobry wariat. Jebać szarość :D


Pamiętacie mój pomysł o wyprawie charytatywnej na rowerach? Może by coś odpalił? Musiałbym zacząć coś jeździć bo trochę odpuściłem temat...
 
Panowie powolutku rozglądam się za jakimś rowerkiem. Być może uda się kupić we wakacje. To co mnie interesuje to MTB, rower NOWY, obowiązkowy warunek. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to max 1200. Nie, nie chcę dozbierać i kupić coś lepszego. Miałem kiedyś Arkusa za 900 zł z aluminiową ramą, ważył coś koło 12 kg i byłem mega zadowolony, służył kupę lat. Myślałem właśnie o jakimś Arkusie, czy Romecie z racji tego, że niedaleko mam serwis tych rowerów. Będzie mi służył do wypadów max 50-60km, teren zróżnicowany asfalty i szutry, czasami totalne bezdroża. Kolejna sprawa to jak dobrać rower do wzrostu (ramę, koła itd.)?
 
Panowie powolutku rozglądam się za jakimś rowerkiem. Być może uda się kupić we wakacje. To co mnie interesuje to MTB, rower NOWY, obowiązkowy warunek. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to max 1200. Nie, nie chcę dozbierać i kupić coś lepszego. Miałem kiedyś Arkusa za 900 zł z aluminiową ramą, ważył coś koło 12 kg i byłem mega zadowolony, służył kupę lat. Myślałem właśnie o jakimś Arkusie, czy Romecie z racji tego, że niedaleko mam serwis tych rowerów. Będzie mi służył do wypadów max 50-60km, teren zróżnicowany asfalty i szutry, czasami totalne bezdroża. Kolejna sprawa to jak dobrać rower do wzrostu (ramę, koła itd.)?
http://sklep.bikersport.pl/pl/kross...w-bialy-polysk-xs-gratis-akcesoria-za-10.html

@B00YAK sprawdź jeszcze raz linka bo dałem ten sam model z poprzedniego sezonu.
 
Back
Top