"Popedałujmy" - kącik rowerowy.

No ja mam teraz chyba wąskie, krawędzie kończą się na środku pośladów i już takie obite :korwinlaugh:
Siodełko to jedno, ale drugie to obowiązkowo kup sobie spodenki z wkładką na dupe takie które możesz włożyć pod normalne spodenki (chyba ze wolisz jeździć tylko w obciślakach) - jak kto woli :P
A co do siodełka to polecam Ci WTB:


W połączeniu ze spodenkami z żelową wkładką dupsko powinno przestać boleć ;)
 
Kierwa, dajcie jakieś siodełko do Krossa bo dupa boli :ashamed:

No ja mam teraz chyba wąskie, krawędzie kończą się na środku pośladów i już takie obite :korwinlaugh:




Na tym trzecim nie jeździłem, ale dwa pierwsze sprawdzone i polecam. Z wkładką czy bez, nie ma problemów
 
Wróciłem właśnie z wypadu. Zrobiłem trasę grzybowo gdynia. Bardzo zacne tereny. Widoki obłędne, trasy super przygotowane. Jest tam wszyskto od gładkich asfaltow, przez płyty betonowe na różnych bezdrożach i wertepach kończąc. Cóż morze jest mega, obok jeziora, bagna, wrzosowiska i wioski co wyglądają jeszcze póki co jak jakiś skansen
IMG_20220607_210514.jpg
.
 
Pojeżdżone w Szklarskiej i okolicach w ch :antonio: Polecam się wybrać. 1. Pętla w izerach Jakuszyce>chatka gorzystow>jagnięcy jar>Jakuszyce. 2. Oficjalny Szklarski Singletrack + kopalnia kwarcu Stanisław i Wysoki Kamień 3.Pasmo Rowerowe Olbrzymy; pętla przesieka



Jeszcze nie wróciłem z tamtego wyjazdu a już fantazjowałem o kolejnym powrocie w te rejony. Co prawda na lipiec -sierpien raczej, ale ch. Nadażyła się okazja to spakowałem sprzęt w piątek i pojechałem z planem na ten dzień właśnie a później to się zobaczy. Na pierwszy ogień singletracki Kaczawskie https://www.1enduro.pl/miejsca-kaczawskie-single-tracki-sciezki/ Nie udało się zrobić Okole Zjazd i Wojcieszów "Dłużek" bo już brakowało sił i czasu.

IMG_20220615_173117.jpg

IMG_20220615_173131.jpg

IMG_20220615_173145.jpg

W międzyczasie zdecydowałem, skoro już byłem tak blisko, że obieram cel na resztę weekendu Szklarska Poręba. Znowu. Trzeci raz w tym roku. I odkrywanie nowych map w górach Izerskich i skończyło się na jednym, wymagającym wypadzie

IMG_20220615_173208.jpg

IMG_20220611_130049.jpg

IMG_20220611_142659.jpg

Co tu dużo mówić: :antonio: i polecam każdemu. Jak ktoś nie czuje się na siłach to nic tylko wypożyczyć elektryka i zacząć eksplorować. Różnie pierdolą na elektryki puryści rowerowi, ale nic do nich nie mam i kiedyś chętnie spróbuję

IMG_20220611_142958.jpg
 
Kurka jak tu wstawić foto? Jedno mi tylko poszlo reszta nie chciala, zmniejszalem rozdzielczość i jakoś jak popierdolony i odrzucało za każdym razem. O co chodzi?
 
Przymierzam się do pierwszej szosówki i jako, że nie będę jeździł zbyt dużo (2-3) razy w tyg to nie potrzebuje nie wiadomo jak solidnego sprzętu. Myślałem o czym do 3k zł. Z takich które znalazłem to:
- Romet Huragan
- Kross Vento 2.0
- Triban RC120 i jeszcze widziałem tego samego Tribana jako Gravela za 600zl więcej

Jestem laikiem i ostatnie naście lat zapierdalałem na rowerze do downhillu z racji zajawki która dawno temu miałem :D Przesiadka pewnie byłaby ciężka z tej mojej 20kg kobyły, ale jeżdżę praktycznie tylko po mieście i po za drogi rowerowe czy utwardzane bardzo rzadko wyjeżdżam więc chyba szosówka będzie w sam raz.
Coś byście polecili ewentualnie innego?
 
Przymierzam się do pierwszej szosówki i jako, że nie będę jeździł zbyt dużo (2-3) razy w tyg to nie potrzebuje nie wiadomo jak solidnego sprzętu. Myślałem o czym do 3k zł. Z takich które znalazłem to:
- Romet Huragan
- Kross Vento 2.0
- Triban RC120 i jeszcze widziałem tego samego Tribana jako Gravela za 600zl więcej

Jestem laikiem i ostatnie naście lat zapierdalałem na rowerze do downhillu z racji zajawki która dawno temu miałem :D Przesiadka pewnie byłaby ciężka z tej mojej 20kg kobyły, ale jeżdżę praktycznie tylko po mieście i po za drogi rowerowe czy utwardzane bardzo rzadko wyjeżdżam więc chyba szosówka będzie w sam raz.
Coś byście polecili ewentualnie innego?
Ja bym doradził Ci bardziej Gravel’a. Jakbyś zboczył kiedyś na leśną ścieżkę to poradzi sobie bez problemu :)
 
Byłem w Szczyrku i Bielsko białej na trasach enduro. Muszę powiedzieć że polecam bardzo. Trasy są przygotowane świetnie. Zabawa wspaniała. Jeździłem głównie po trasach flow więc nie mam pełnego obrazu ale polecam je bardzo. Wybawiłem i wymeczyłem się okrutnie a po drodze znalazłem kilka fajnych knajp. Jak by kogoś interesowały porady i jakieś inne detale chętnie opowiem w szczegółach jak i którędy najlepiej zjeżdżać.
 

Attachments

  • IMG_20220808_170926-01-01.jpeg
    IMG_20220808_170926-01-01.jpeg
    820.8 KB · Views: 44
Rower dla amatora , który chce sobie dojeżdżać na początek 15 km w jedną stronę do pracy, i docelowo robić coraz większe trasy?
Co będzie dobre, i czy w używce można tak pojeździć do 500 zł?
 
Moglibyście mi napisać ile taki sprzęt może być warty?
Niesprawny "góral" marki Bros wymagający drobnych napraw (m.in. hamulce, lewy pedał, chyba przerzutki (nie jestem pewny), siodełko do wymiany, chyba tylne koło, dętki). Jest też lekko dotknięty rdzą w niektórych miejscach.
Nowy kosztował o ile dobrze pamiętam ~800zł.
 

Attachments

  • PXL_20220914_123653100.jpg
    PXL_20220914_123653100.jpg
    817.8 KB · Views: 25
Moglibyście mi napisać ile taki sprzęt może być warty?
Niesprawny "góral" marki Bros wymagający drobnych napraw (m.in. hamulce, lewy pedał, chyba przerzutki (nie jestem pewny), siodełko do wymiany, chyba tylne koło, dętki). Jest też lekko dotknięty rdzą w niektórych miejscach.
Nowy kosztował o ile dobrze pamiętam ~800zł.


30 zł, dam 40
 
Moglibyście mi napisać ile taki sprzęt może być warty?
Niesprawny "góral" marki Bros wymagający drobnych napraw (m.in. hamulce, lewy pedał, chyba przerzutki (nie jestem pewny), siodełko do wymiany, chyba tylne koło, dętki). Jest też lekko dotknięty rdzą w niektórych miejscach.
Nowy kosztował o ile dobrze pamiętam ~800zł.
Z całym szacunkiem kolego, ale jest warty prawdopodobnie nic. Oddaj go jakiemuś biednemu dzieciakowi, sprawisz mu dużo radości :wink:
 
Z całym szacunkiem kolego, ale jest warty prawdopodobnie nic. Oddaj go jakiemuś biednemu dzieciakowi, sprawisz mu dużo radości :wink:

Przecież to nadal kawał roweru, który wystarczy naprawić i dalej można jeździć. Wizualnie prezentuje się niezgorzej. Wyjdzie pewnie taniej niż zakup nowego.
Co jest z nim nie tak, że wg. Ciebie jest już nic nie warty? :sad:
 
Last edited:
Przecież to nadal kawał roweru, który wystarczy naprawić i dalej można jeździć. Wyjdzie pewnie taniej niż zakup nowego.
Co jest z nim nie tak, że wg. Ciebie jest już nic nie warty? :sad:
Po prostu już jego sam „design” jest, że tak powiem dinozaurowaty… takie rowery kiedyś można było kupić w Tesco, lub wcześniej „Hicie” za właśnie 800 zł… Może się tobie wydawać, że to jeszcze kawał dobrego roweru, ale naprawdę jeżeli masz się z nim bujać to będzie bez sensu bo nikt go prawdopodobnie nie kupi, ale jakiemuś dzieciakowi może naprawdę sprawić dużo radości jak po prostu go dostanie :)
 
Nic nawet sprawy . To byl dziwny trend robienia rowerow miejskicj ala downhill. Mial wszystkie wady downhill I zero zalet miekskiego. Na teren to to sie nie nadawalo bo zrobione za slabo z byle jakicj czesci udajacych tylko sprzet MTB, zla geometria zle podwozie I szyny zle. A do miasta tez nie Bo ciezkie w opor, zawiezenie kradnie kazda resztke sily bo sie buja jak marynaz w chamaku podcast sztormu, geometria znow zla, opony za grube, generalnie to jak by ktos chcial sprzedawac Ssamochodziki do zderzania sie z wesolego miasteczka , jako male auto miekskie ale zrobil je tak ze nie mozna sie tym zderzac ani jechac po asflacie.
 
Chce pogratulowac Szymonowi Godziek . To co zrobil wczoraj to bylo niesamowite . Absolutnie mistrzostwo swiata. 2 miejsce na najwiekszych, najtrudniejszych , najbardziej niebespiecznych i najbardziej spektakularnych zawodach rowerowych na swiecie . Redbull Rampage !!! I kazdy mowi ze powinien byc 1 okradli go jak nic, w glosowaniu publicznosci wygral jakimis 30% z kazdym innym. Odwalil backflipa nad 23m kanionem . :brainoverload:

Duma mnie rozpiera taka sama jak wtedy kiedy Janek zdobyl pas. Mtb to sport jeszcze wyzszego ryzyka niz mma a placa im grosze i pewnie nikt w pl nic o tym ogromny sukcesie nie wspomni. Tak czy siak ja gratuluje i to byly wspaniale zawody i zaszczyt ogladac .

Jego przejazd . Link.Od 1:22

Screenshot_2022-10-21-23-18-50-177_com.google.android.googlequicksearchbox-01.jpeg
 
Last edited:
Chce pogratulowac Szymonowi Godziek . To co zrobil wczoraj to bylo niesamowite . Absolutnie mistrzostwo swiata. 2 miejsce na najwiekszych, najtrudniejszych , najbardziej niebespiecznych i najbardziej spektakularnych zawodach rowerowych na swiecie . Redbull Rampage !!! I kazdy mowi ze powinien byc 1 okradli go jak nic, w glosowaniu publicznosci wygral jakimis 30% z kazdym innym. Odwalil backflipa nad 23m kanionem . :brainoverload:

Duma mnie rozpiera taka sama jak wtedy kiedy Janek zdobyl pas. Mtb to sport jeszcze wyzszego ryzyka niz mma a placa im grosze i pewnie nikt w pl nic o tym ogromny sukcesie nie wspomni. Tak czy siak ja gratuluje i to byly wspaniale zawody i zaszczyt ogladac .

Jego przejazd . Link.Od 1:22

View attachment 47814
Pov z przejazdu

 
Pov z przejazdu


Musi mieć dobre ubezpieczenie haha Jestem pełen podziwu bo to na prawdę są lata ciężkich treningów. Widzimy tą wisienkę na torcie w postaci takiego przejazdu, a nie widzimy ile facet musiał w to włożyć roboty, systematyczności. Szacunek! Swoją drogą wiadomo co to za rower? Jakiś Specialized? Podejrzewam, że montowany typowo pod siebie?
 
Musi mieć dobre ubezpieczenie haha Jestem pełen podziwu bo to na prawdę są lata ciężkich treningów. Widzimy tą wisienkę na torcie w postaci takiego przejazdu, a nie widzimy ile facet musiał w to włożyć roboty, systematyczności. Szacunek! Swoją drogą wiadomo co to za rower? Jakiś Specialized? Podejrzewam, że montowany typowo pod siebie?

 
Musi mieć dobre ubezpieczenie haha Jestem pełen podziwu bo to na prawdę są lata ciężkich treningów. Widzimy tą wisienkę na torcie w postaci takiego przejazdu, a nie widzimy ile facet musiał w to włożyć roboty, systematyczności. Szacunek! Swoją drogą wiadomo co to za rower? Jakiś Specialized? Podejrzewam, że montowany typowo pod siebie?
Szymon jeździ dla NSBIKES na zawieszeniu Öhlins. W tym sporcie każdy rower jest indywidualnie konfigurowany pod Rider’a zarówno u zawodowców jak i zapalonych amatorów :roberteyeblinking:
 
Back
Top