Polityka

Najnowszy sondaż daje partii Balcerowicza 5%. Zacząłem się zastanawiać skąd nagle szersza publika o tym wie i jak w takim tempie zdobyła od razu 5%. Dzisiaj w TVN24 Szejnfeld wszedł w dupe bez wazeliny Balcerowiczowi, nareszcie zrozumiałem. PO szykuje sobie wyjście awaryjne po październiku w razie gdyby się nie udało utrzymać władzy. Zmienią Panowie szyld. Dzięki za szybkie rozjaśnienie Panie Szejnfeld.
 
Już wiadomo co prezesom jest koniecznie potrzebne! Obawiam się, że asystentka zarządu jako jedyna generuje zysk w tym układzie (oczywiście zysk dla prezesa i dyrektorów).


Przykro mi niszczyć ci fantazje ale ta asystentka ma jakies 50+ jak chapała to jakieś 20-30,lat temu ;)

@TheChosen1 W spółdzielczość tez nie wierzę -banki spoldzielcze raczej nie są chyba symbolem innowacyjności i dobrze prosperujacego biznesu? Mialem przyjemność pomagac komuś w zalatwieniu kredytu na 1,mln zł zabezpieczonego umową najmu na jakieś 30 tyś i kamienicą o wartości kilku dobrych mln. Sprawa w banku ciągnie sie od roku, choć faktycznie chcą tego kredytu udzielić. Jakaś paranoja.
 
Przykro mi niszczyć ci fantazje ale ta asystentka ma jakies 50+ jak chapała to jakieś 20-30,lat temu ;)
Spokojnie, moje fantazje są bardzo dalekie od jakiejkolwiek realizacji, bezproblemowo możesz je niszczyć.
A co do wieku, to jaka firma, taka asystentka :angel:.
 
Najnowszy sondaż daje partii Balcerowicza 5%. Zacząłem się zastanawiać skąd nagle szersza publika o tym wie i jak w takim tempie zdobyła od razu 5%. Dzisiaj w TVN24 Szejnfeld wszedł w dupe bez wazeliny Balcerowiczowi, nareszcie zrozumiałem. PO szykuje sobie wyjście awaryjne po październiku w razie gdyby się nie udało utrzymać władzy. Zmienią Panowie szyld. Dzięki za szybkie rozjaśnienie Panie Szejnfeld.
no ja zauwazylem to "poparcie" niedawno i od razu przyszlo mi na mysl,ze holota z PO zmienia znowu nazwe (Unia Wolnosci/KLD/PO) lub szukaja przyszlego koalicjanta do rzadzenia. Oczywiscie usluzne im media zaczely KREOWAC ich poparcie(mi sie gdzies o uszy obilo, ze maja 10 procent). Nie wiem tylko czy angaz niejakiego wielkiego "polskiego"dobrodzieja Balcerowicza nie jest strzalem w stope. No chyba,ze licza na mlodsze pokolenie, ktore nie ma pojecia kim jest ow wielki reformator.
 
Najnowszy sondaż daje partii Balcerowicza 5%. Zacząłem się zastanawiać skąd nagle szersza publika o tym wie i jak w takim tempie zdobyła od razu 5%. Dzisiaj w TVN24 Szejnfeld wszedł w dupe bez wazeliny Balcerowiczowi, nareszcie zrozumiałem. PO szykuje sobie wyjście awaryjne po październiku w razie gdyby się nie udało utrzymać władzy. Zmienią Panowie szyld. Dzięki za szybkie rozjaśnienie Panie Szejnfeld.

Fajnie, że poruszyłeś tą kwestię. Myślę o tym kilkuprocentowym poparciu conajmniej od wczoraj...
 
no ja zauwazylem to "poparcie" niedawno i od razu przyszlo mi na mysl,ze holota z PO zmienia znowu nazwe (Unia Wolnosci/KLD/PO) lub szukaja przyszlego koalicjanta do rzadzenia. Oczywiscie usluzne im media zaczely KREOWAC ich poparcie(mi sie gdzies o uszy obilo, ze maja 10 procent). Nie wiem tylko czy angaz niejakiego wielkiego "polskiego"dobrodzieja Balcerowicza nie jest strzalem w stope. No chyba,ze licza na mlodsze pokolenie, ktore nie ma pojecia kim jest ow wielki reformator.
Raczej chodzi o podstawienie alternatywy wyborcom, którzy zawiedli się na PO i tak jak mówisz, będą mieli koalicjanta.Zmiana szyldu jest chyba niemożliwa ze względu na subwencje?
 
Raczej chodzi o podstawienie alternatywy wyborcom, którzy zawiedli się na PO i tak jak mówisz, będą mieli koalicjanta.Zmiana szyldu jest chyba niemożliwa ze względu na subwencje?
Jeżeli dostaną poparcie na poziomie 20% to się szybko podzielą, bo PO to nie kolektyw,a zbieranina ludzi których łączy władza. Subwencja ich nie uchroni przed walka o utrzymanie się przy stołkach. A niskie poparcie oznacza, ze ktoś spadnie ze stołka, wiec rozpocznie się walka o utrzymanie się przy korycie.
 
Raczej chodzi o podstawienie alternatywy wyborcom, którzy zawiedli się na PO i tak jak mówisz, będą mieli koalicjanta.Zmiana szyldu jest chyba niemożliwa ze względu na subwencje?

propsują Komora, więc myślę że to będzie taki Ruch Palikota Bis - czyli będą potrzebowali partii, która będzie głosowała jak PO. Może to będzie właśnie koalicjant, Balcerowicz i Petru chwalą Komora, więc to realistyczny scenariusz.

---

hipotetyczny scenariusz. wynik wyborow parlamentarnych:

1. PiS - 40%
2. PO - 35%
3. Petru/Balcerowicz - 25%

Co się stanie w takim przypadku? :-)
 
Słuchajcie nie każdy chce głosować na Dudę a już na pewno nie Balcerowicz któremu PIS zalazł za skórę hejtami. To oczywisce że woli głosować/popierać Komorowskiego.
 
Słuchajcie nie każdy chce głosować na Dudę a już na pewno nie Balcerowicz któremu PIS zalazł za skórę hejtami. To oczywisce że woli głosować/popierać Komorowskiego.
A ja uważam że towarzysze z PO szykują sobie miękkie lądowanie po przegranych wyborach
 
Wczoraj w moim miescie byl happening/koncert ludzi, ktorzy namawiali do powrotu na drogę Jezusa, a dziś jakas banda oszolomow poprzebierana za radzieckich zolnierzy, w radzieckich pojazdach wojskowych, dzierzac czerwone flagi i przekreslone swastyki, glosila z megafonow hasło"Walka klas zamiast wojny swiatowej" (czyt. "obal swoje elity bo prą do wojny", czyli klasyczna rosyjska narracja o faszyzmie). Zima jednak nadchodzi?
 
Wg mnie to ta partia Balcerowicza ma byc taki drugim PSL-em, ma miec male poparcie pozwalajace dokladnie na to zeby umozliwiac rzadzenie jako koalicjant.Watpie, ze oni wogole na dzien dzisiejszy maja jakiekilowiek poparcie bo nikt pratycznie nie wie o tym tworze.Ogolnie nie wroze im jakiegos spektakularnewgo sukcesu, ludzie chyba nie sa az tak glupi, tzn mam nadzieje, ze nie sa. Jest jeszcze opcja,ze jest to kolejna partyjka, ktorej wynik wyborczy da sie podrasowac zupelnie tak jak PSL-owi w ostatnich wyborach. Wyraznie zauwazalne sa nastroje spoleczne do zmian wiec beda miali nawet pretekst zeby troche "pomoc" swoim kolesiom od Balcerowicza.
 
A ja uważam że towarzysze z PO szykują sobie miękkie lądowanie po przegranych wyborach


Część na pewno, ale Balcerowicz to nie jest koleś, który szuka stołków w polityce. On jak pójdzie z programem to po to żeby go wdrożyć. Wiesz, chłop nie przejmował się dekadą "Balcerowicz musi odejść!" i miał na to wyjebane. Jak mi się jego program spodoba to na niego zagłosuje, nieważne z kim będzie szedł bo to nie typ gadającego kanapowca jak Korwin tylko psychopata z wizją.
 
Część na pewno, ale Balcerowicz to nie jest koleś, który szuka stołków w polityce. On jak pójdzie z programem to po to żeby go wdrożyć. Wiesz, chłop nie przejmował się dekadą "Balcerowicz musi odejść!" i miał na to wyjebane. Jak mi się jego program spodoba to na niego zagłosuje, nieważne z kim będzie szedł bo to nie typ gadającego kanapowca jak Korwin tylko psychopata z wizją.

Taki też obraz jego osoby wyłania się po wysłuchaniu kilku filmów na jego temat. @Jakub Bijan - dementujesz, czy potwierdzasz?
 
Nie wierzę że Balcerowicz nagle się obudził jako patriota który chce zmieniać kraj. W momencie przegranej Komorowskiego w Leszku obudził się duch zmian. No taaaaa...
 
buhahahahahaha oni naprawde mysla, ze ludzie to totalni idioci. Nagle wyskakuje Balcerowicz z kapelusza i ma takie poparcie no kurwa paranoja jakas. "Sondaz" IBRIS
11229912_649962708468107_6638609586227359156_n.jpg
 
Nie wierzę że Balcerowicz nagle się obudził jako patriota który chce zmieniać kraj. W momencie przegranej Komorowskiego w Leszku obudził się duch zmian. No taaaaa...


Nagle? Na jego wykładzie byłem najpóźniej w 2007 roku i już wtedy zaczynał tworzyć ruch społeczny. Tyle lat dziwiłem się że nic więcej z tym nie robi. Nie mówię że to zbawca ale nie warto go przekreślać samymi podejrzeniami.
 
Nagle? Na jego wykładzie byłem najpóźniej w 2007 roku i już wtedy zaczynał tworzyć ruch społeczny. Tyle lat dziwiłem się że nic więcej z tym nie robi. Nie mówię że to zbawca ale nie warto go przekreślać samymi podejrzeniami.
To czemu teraz jak się sondaże posypaly PO?
 
Sytuacja z PO przypomina tą z SLD z 2005 , tzn establiszment z mediami bronił ich dopóki się dało, a gdy przekroczono masę krytyczną (Rywin) SLD stało się passe, a pałeczkę przejęła PO. Gdyby teraz to PO miało tracić potrzebna jest nowa partia która by kontynuować jedyną słuszną drogę znaną od 25 lat więc odkurzono Balcerowicza.

Poza tym nie wierzę że ewentualna partia Balcerowicza miałaby przekroczyć próg już tej jesieni. Skoro Korwin i RN ze swoimi strukturami nie mogą,a Balcerowicz nie dość że struktur nie posiada to do tego nie jest typem który by pracował w terenie i zbierał poparcie, jedyne na co by mógł liczyć to właśnie pompujące go mainstreamowe media. I kto by się znalazł w jego partii? Frasyniuk? Celiński? Jakieś odpady z PO, AWS, UW? No przecież szydera sama ciśnie się na usta.
 
To czemu teraz jak się sondaże posypaly PO?

Bo to bezpośrednia konkurencja? Podobny elektorat kiedyś miała PO-przecież ludzie na nią głosowali licząc na liberalizm gospodarczy. Jak szli pierwszy raz do wyborów to byłem pewien że głosuję na partię która obniży podatki, usunie bariery do inwestowania itp. Same dobre prawilne hasła. Chwilę czasu musiało minąć nim ludzie się połapali że mówić a robić to jednak różnica. Ja znam tylko jednego faceta, który odważył się w tym kraju przeprowadzić odważną reformę i miał w dupie sondaże. Tym człowiekiem nie jest Duda, Tusk czy Korwin. Korwin owszem ma w dupie sondaże, ale nawet te przedwyborcze.
 
Konkurencja? Wszyscy w PO właśnie docierają do jelita cienkiego pana Leszka. Zresztą Leszek nie jest dłużny i też wchodzi, tylko mu nogi wystają. Oni są juz dogadani.
 
Konkurencja? Wszyscy w PO właśnie docierają do jelita cienkiego pana Leszka. Zresztą Leszek nie jest dłużny i też wchodzi, tylko mu nogi wystają. Oni są juz dogadani.


Nie mam takich źródeł w WSI ;)
 
To szkoda:), mam jednak nadzieję, że knajpę na,sobotę załatwisz :D


Drugi :boystop: Jak się żona zbierze w końcu do wyjścia na siłkę to potem obadam sytuację na Kazimierzu. Przy okazji sprawdzę nastroje społeczne wśród hipsterów w jakimś ogródku kawiarnianym.
 
Back
Top