Polityka

Z drugiej strony dyskutuje na profilu Partii Razem, bo ich wyborcy są podzieleni. Obrońcy tej decyzji twierdzą, że OFE i tak było przekrętem - pieniądze szły tak naprawdę i tak do państwa i ZUS i przez nie mogły być wypłacane, z tym, że płaciło bankom prowizje. Plus ich prowizje za obracanie w miedzy czasie tymi pieniedzmi na gieldzie. A w praktyce i tak szło wszystko do wspólnego wora.

Ktoś się wypowie na temat takiego spojrzenia?
skroc to sobie i zacznij od 7:14
 
Czyli jak dla mnie tworząc OFE robili nas w chuja i stworzyli absurdalny system i przekręt, a teraz kradnąc pieniądze z OFE robią kolejny absuralny system i przekręt.
Gwiazdowski od zawsze mówi, że to były podatki, a nie żadne składki.
 
Gwiazdowski od zawsze mówi, że to były podatki, a nie żadne składki.

A , to wiem, i to jest oczywiste. Jak inaczej nazwać przymusowe zabieranie określonego procentu od dochodu pieniędzy, jeżeli nie podatkami?
Chodziło mi o OFE - stworzono złudzenie odkładania na siebie, a w rzeczywistosci to było przelewanie pieniędzy z jednego worka państwa do drugiego, tylko po drodzę zgarniajać trochę dla siebie przez giełde i sztucznie pompując obligacje skarbu państwa.
 
gladam wlasnie Wojewodzkiego z JJ i geba nt. polityki mu się nie zamyka...
Co mówi?

Edit: Lubię taką krytykę "od drugiej strony". Gwiazdowski np. w podobny sposób krytykował podatek dochodowy w rozmowie z Szumilewiczem - cytując... Marksa.
 
Co mówi?

Edit: Lubię taką krytykę "od drugiej strony". Gwiazdowski np. w podobny sposób krytykował podatek dochodowy w rozmowie z Szumilewiczem - cytując... Marksa.

Od wejscia na wizje jedzie na PiS, Prezydenta, wyborcow-debili. Po tym jak dostał od Asi rekawice bokserskie, zaczął jakie smuty walić o tym, że przydadzą mu się w tych czasach kiedy rządzi PiS...
 
  • Like
Reactions: JB_
Od wejscia na wizje jedzie na PiS, Prezydenta, wyborcow-debili. Po tym jak dostał od Asi rekawice bokserskie, zaczął jakie smuty walić o tym, że przydadzą mu się w tych czasach kiedy rządzi PiS...
Chyba @lemmy pod jakimś tematem, w którym poruszany był występ Aśki w TVP (?) u m.in. Ziemkiewicza powiedział coś, co mi się spodobało. Ziemkiewicz robił aluzje do PO itd. a komentarz brzmiał mniej więcej tak: trzeba być bardzo smutnym człowiekiem, żeby w każdym elemencie życia widzieć przeciwną opcję polityczną. Cytuję z pamięci, ale wydźwięk podobny. Wojewódzkiego też można tym wpisem podsumować. To są tacy sami żołnierze tylko ustawieni po przeciwnych stronach barykady.
 
Trzeba przyznać, że Lis przechodzi mistrzostwo propagandy.
Zastanawiałem się czy jest możliwe by wizytę Dudy w Rumunii, która okazała się wielkim sukcesem z Dudą, którego pokochali wszyscy Rumuni, da się przedstawić negatywnie? Otóż - da się. Zróbmy artykuł z tytułem "Rumuni twierdzą że Polacy patrzą na nich z góry" i umieśćmy obok nazwisko Dudy.
Czyż to nie jest już mistrzostwo świata?
http://natemat.pl/160745,rumuni-czu...edlug-andrzeja-dudy-nasz-partner-strategiczny

Przecież oni, gdyby byli świadkami jak Duda ratuje dziewczynkę z wypadku spowodowanego przez pijanego kierowce daliby tytuł: "Patologia pijanych kierowców! Duda uczestnikiem zdarzenia w którym ucierpiała mała dziewczynka!"
 
suma sumarum--->


Przypomniała mi się pewna audycja w radiowej Trójce. Najpierw puścili ten kawałek (wypipkany w odpowiednich miejscach), a po piosence:
"A teraz witamy w studiu naszych gości, posłowie X i Y (jeden był z PiSu, drugi z PO) :D

Halibut, Lis jest rewelacyjny w propagandzie :D Sikora czy Noch z jego portalu szybko gonią :D Jak chce się czasem pośmiać, to wchodzę poczytać ;)
Żakowski kolejny mistrz :D
Przypomina mi się niedawny poranek w TOK FM z Henryką Bochniarz z Lewiatana. Żaku za wszelką cenę chciał ukierunkować rozmowę na pojechanie Jarosława, a Pani Henryka:
"Ja Panu coś powiem, biznesowi za czasów PiS lepiej się żyło niż za czasów PO"
Żaku nabrał wody w usta i było "oooooooooo" :D

A odnośnie Dudy, to najlepsze były fotki ze szczytu ONZ na gównie - wszędzie gdzie się dało obcinali fotki tak, żeby był Obama, Putin, a nie było Dudy.
 
a Lis nadal w TVP bedzie pracowac?

To zależy czy PIS przejmie szybko kontrolę nad TVP. To nie jest takie łatwe. Np z tego co kojarzę, za PO, albo nawet za PIS, jeszcze przez długi czas kontrole nad TVP miało SLD , ze starych układów.

Tak czy siak ja znowu powtórzę - Lisowi nic nie grozi. Gdy jest wroga mu opcja to idzie to innych reżymowych telewizji za równie wielką kase: Polsat i TVN. Był już i tu i tu.


Jednak tym razem jego odejśćie z TVP będzie kosztowne. Tam ustawił się nieziemsko: był producentem własnego programu. Wiesz jak to normalnie wygląda? Telewizja zleca wykonanie firmie produkcyjnej programu/serialu/ filmu. Ta firma robi kosztorys , mają budżet plus 5% narzutu jako zysk produkcyjny.

A Lis ma swoją firmę produkcyjną - więc TVP płaciło mu kupe kasy za to, że on wyprodukuje Tomasz Lis na Żywo. Dostał za te pare lat na produkcje grube miliony, z czego pewnie wiele poszło do jego kieszeni.
W Polsat i TVN już tak łatwo nie będzie - będzie tylko gospodarzem programu i tylko za to będzie dostawał wynagrodzenie.
 
Trafiłeś w sedno halibut. Chodzi oczywiście o kasę, bo jakżeby inaczej :) Miał Tomek o co walczyć przed wyborami. Niestety (albo stety) nie miał na tyle rozumu, żeby zrozumieć, że im jego propagandy było więcej, tym bardziej rosło PiSowi.

Inna ciekawostka:
Kiedyś czytałem, że ok 2/3 płatnych subskrypcji na GW pochodzi z urzędów i spółek państwowych. Do tego oczywiście dochodzą reklamy. Pytanie jak długoterminowo podpisywane są takie umowy, ale podejrzewam, że nie bardzo długoterminowo, więc dojście do władzy każdego innego rządu niż PO, to dla GW potencjalnie spora strata finansowa.

Swoją drogą spółki państwowe, partie i urzędy miast itp. instytucje znalazły banalny sposób na zalegalizowanie korupcji/wyprowadzenie kasy. Są takie pozycje na fakturach jak "sondaż/badanie" albo "doradztwo". To jest bardzo trudno wycenić, a tak na prawdę pod taką pozycją może kryć się wszystko i nic.
 
w radiu ostatni mowili, ze 60 milionow rocznie o ile dobrze zapamietalem PO placilo na reklamy w GW rocznie
 
Trafiłeś w sedno halibut. Chodzi oczywiście o kasę, bo jakżeby inaczej :) Miał Tomek o co walczyć przed wyborami. Niestety (albo stety) nie miał na tyle rozumu, żeby zrozumieć, że im jego propagandy było więcej, tym bardziej rosło PiSowi.

Inna ciekawostka:
Kiedyś czytałem, że ok 2/3 płatnych subskrypcji na GW pochodzi z urzędów i spółek państwowych. Do tego oczywiście dochodzą reklamy. Pytanie jak długoterminowo podpisywane są takie umowy, ale podejrzewam, że nie bardzo długoterminowo, więc dojście do władzy każdego innego rządu niż PO, to dla GW potencjalnie spora strata finansowa.

Swoją drogą spółki państwowe, partie i urzędy miast itp. instytucje znalazły banalny sposób na zalegalizowanie korupcji/wyprowadzenie kasy. Są takie pozycje na fakturach jak "sondaż/badanie" albo "doradztwo". To jest bardzo trudno wycenić, a tak na prawdę pod taką pozycją może kryć się wszystko i nic.

Nie wiem jak to działa z tymi reklamami ale doprowadzone jest to do absurdu.

W moim mieście - Knurów, sprzedawano jakieś publiczne garaże. Chyba trzy. Wartość - parę tysięcy złotych. Obowiązek ma urząd dać ogłoszenie publiczne. Tylko zamiast wybrać lokalne media - dali ogłoszenie do ogólnopolskiego wydania GW na 1/6 strony.
Czyli prawdodpodobnie ogłoszenie kosztowało z 40 tys, czyli kilka krotnie przewyższały koszta ogłoszenia wartość tych garaży. Absurd totalny.

Co do łapówkarstwa to jest wiele sposobów. Najczęściej, dla osobowych łapówek za wieloeltnie służenie, tworzy się fikcyjne stanowiska. Np w kopalniach, albo takich instytucjach turystycznych jak Kopalnia Guido. Mają 9 dyrektorów sowicie opłacanych, z czego dwóch nawet nie mieszka w Polsce , i prawdopodobnie od paru lat nie byli na terenie zakładu, któremu kieronikują na jakiś pseudo stanowiskach.
Czysto polityczne nadania.
 
Wymienią Lisa na Pospieszalskiego, i przypiepszą abonament w rachunkach za prąd. Tylko tak się zmieni tvp, misja mediów publicznych będzie musiała cierpliwie poczekać.
 
jeszcze z Krasko mogliby cos zrobic, bo on nie lepszy
Co do Lisa, Kraśki i innych dziennikarzy - jest dokładnie tak jak napisał halibut.
Żeby ich wyrzucić, musiałaby się zmienić Rada Nadzorcza i prezes telewizji publicznej. A tych powołuje KRRiT.
KRRiT składa się z 5 członków - powoływani są w takiej strukturze: Sejm – 2 członków, Senat – 1,Prezydent RP – 2.
Kadencja trwa 6 lat, może być skrócona przy odrzuceniu sprawozdania i zatwierdzone przez prezydenta. Czyli w praktyce jest to do zrobienia w przyszłym roku.
Obecni członkowie zasiadają w radzie od 2010 roku, więc tak czy owak w przyszłym roku będą zmiany w mediach publicznych.
 
Jako, ze tzw obiektywnosc telewizji publicznej to "mission impossible", oni zawsze beda pro-rzadowi a narracja bedzie zmieniac sie w zaleznosci, ktora opcja bedzie przy sterach to w obecnej chwili wole zeby byla jakakolwiek przeciwwaga w mainstreamie do stacji typu Polsat czy TVN. Mysle, ze to o wiele "zdrowsza" sytuacja niz ta, ktora mielismy do tej pory.
 
Wymienią Lisa na Pospieszalskiego, i przypiepszą abonament w rachunkach za prąd. Tylko tak się zmieni tvp, misja mediów publicznych będzie musiała cierpliwie poczekać.


Przynajmniej jedna telewizja będzie prowadziła inną, nie propowską narracje :)
 


U nas ciągle jako bezpieczne. A potem będzie lament.



No to ładnie, Rosjanie teraz nie odpuszczą.
 
Back
Top